Кльонкове 2

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от Anton_65 »

гледам тенденцията е към по прави дръжки :D а мойте любими извивки, са 4 и 5 отгоре надолу :D
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Кльонкове 2

Мнение от kalinux »

Няма тенденция при мен, Дончо. Каквото природата го е измислила, това е. На мен лично правите и леко напред наклонените дръжки са най-удобни. Нещо като втория отдолу.
С внимание към детайлите
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от Anton_65 »

и аз на времето не си губих акъла да дялкам трупчета за дръжки и желана форма,ами съм търсил по изхвърлени и натрупани изсъхнали клони по брега и излизаха едни чудесий който с малко преправяне и лакиране ставаха направо битови,а относно извивката, за мен дръжка която е щръкнала като дигната пишка най лесно се работи :D
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Кльонкове 2

Мнение от kalinux »

Да ви се похваля с новите попълнения за този сезон. Досега стабилизираните бяха едноцветни. От тук нататък ще има и двуцветни. Получават се невероятни преливания между двата цвята. Надявам се да ви харесат.
DSC_8211.jpeg
DSC_8211.jpeg (144.66 KiB) Преглеждано 3452 пъти
DSC_8212.jpeg
DSC_8212.jpeg (144.46 KiB) Преглеждано 3452 пъти
DSC_8212a.jpeg
DSC_8212a.jpeg (147.32 KiB) Преглеждано 3452 пъти
За тези, които още не са разбрали какво значи стабилизирани кльонкове, обяснявам пак. При стабилизацията цялото дърво е пропито със смола и лак за защита от водата не му трябва. Каквото го виждате на повърхността, такова е и в дълбочина и ремонтът става много бързо и лесно. Освен това и твърдостта на дървесината е много висока, което позволява остри ръбчета на петата и ножа. Засега съм единствения в света, който прави такива кльонкове. :wink:
С внимание към детайлите
rsimeonov
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 10:05
Местоположение: София
дал Браво: 102 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от rsimeonov »

Уникални както винаги.
pik72
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Апр 16, 2016 23:34

Re: Кльонкове 2

Мнение от pik72 »

Здравейте колеги.Честит празник .Искам да питам,някой използваллие нещо различно от лак,за покритие на кльонкове,даречем някакав вид импрегниращо масло.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от yankosan »

pik72 написа:Здравейте колеги.Честит празник .Искам да питам,някой използваллие нещо различно от лак,за покритие на кльонкове,даречем някакав вид импрегниращо масло.
На кльонк не,но други дървении съм ги пръскал с WD 40,влиза във всяка пора и изпъква шарката,става много яко :wink: :tup:
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от Anton_65 »

мажи цялостно със много тънък слой епоксидна смола,като загряваш леко на газов котлон да се разстече равномерно,оставяш като периодично го въртиш да не се олее докато постегне и щом изсъхне до пенсия ще те изкара :D всички други алабалистки историй с грунд,лак и тъпни мазила само ще те натоварят излишно :wink:
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от Anton_65 »

между другото, Калин ако няма против ще му пратя две кори яйца,но едната да ми я боядиса като последните кльонкове,другата му я подарявам :D
pik72
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Апр 16, 2016 23:34

Re: Кльонкове 2

Мнение от pik72 »

Миналата година си направих от дъска за паркет Бамбук .Голяма шарения довечера ще пусна снимка.Четери ръце масло OSMO.Няма проблем и риби е вадил.
radosvet.angelov
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Май 05, 2016 8:36
Риболов: Хищници

Re: Кльонкове 2

Мнение от radosvet.angelov »

Колеги понеже съм новобранец.Изгледах много руски филми интересно,че всички добри кльонкачи казват най добрият бил който работи предимно от китката.Гледам,че всички от форума предпочитат и изработват предимно прогонни.Бих искал да изпробвам различни модели.Ако някой му се подарява някакъв независимо от външният вид да зарадва и да го помни цал живот тел 0878579510
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от toci23 »

radosvet.angelov написа:Бих искал да изпробвам различни модели.Ако някой му се подарява някакъв независимо от външният вид да зарадва и да го помни цал живот тел 0878579510
Точно преди две години бях на твойто положение :D Ще се справиш ако си упорит :tup: Прати ми данни на лични да ти пратя един кльонк подарък -с който съм се учил :wink: След време когато взеха да се получават нещата пак го тествах-и хванах едно малко с него.Пожелавам ти успех :fish15:
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
radosvet.angelov
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Май 05, 2016 8:36
Риболов: Хищници

Re: Кльонкове 2

Мнение от radosvet.angelov »

Нещо не можах да пратя на лични.Благодара за разбнирането гр.Враца радосвет ангелов тел.0878579510 :11:
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Кльонкове 2

Мнение от toci23 »

radosvet.angelov написа:Нещо не можах да пратя на лични.Благодара за разбнирането гр.Враца радосвет ангелов тел.0878579510 :11:
:tup:
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
radosvet.angelov
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Май 05, 2016 8:36
Риболов: Хищници

Re: Кльонкове 2

Мнение от radosvet.angelov »

Колега получих го много е хубав на вид веднага отивам да му чуя звука. Благодаря ти много освен това е навреме още малко и ги почваме :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”