СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Ангелчо
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 17:29

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Ангелчо »

Благодаря мисля да се насоча и аз към ъглито дори я намерих на един риболов на добра цена.а какво ще кажете за тази макара http://www.riverfishingteam.com/makari/ ... 500a-p.htm
Васко
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 13:51
Риболов: тролинг
Местоположение: Шумен(язовир Тича)
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Васко »

бягай далеко от тез виетнамски даиви, вземи си един пенн сламер 460, и си готов,за тез пари толкоз,няма да навлизаме във високия клас на даива или шимано че цените са нереално надути,мое мнение не ангжирам никого с него,иначе си мечтая за туин пауер 6000пг ама е по скъп от гоуфо.
Pandicha
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 12:16
Риболов: Шаранджийски, фидер, и от скоро се мъча в тролинга и джига
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Pandicha »

Момци ква е хавата по Жребеца бе? Че в четвъртък заминавам по тоз край и се чудя дали да не опъна некоа друга въдица :D да повлача малко нали и аз вече съм барабар Петко с мъжете... :lol: :lol:
valio-plochkata
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 13:34
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от valio-plochkata »

Ангелчо, вземи си ръоби зауберг 4000 и си решил проблема
nordwolf
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 17:50
Риболов: Тролинг
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от nordwolf »

На Жребеца е трагедия! :wink:
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Ingos »

Вчера на Жребеца, 14 часа влачене и нямаше удар... Имаше само още 2-3 заблудени лодчета които влачеха.
Иначе вода има :)
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Pandicha
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 12:16
Риболов: Шаранджийски, фидер, и от скоро се мъча в тролинга и джига
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Pandicha »

Мерси момци за инфото, бреее то лоша работа бе? :oops: А на блесна или джиг нещо или е същата история?
Мартин Райнов
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 13, 2014 21:42
получил Браво: 10 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Мартин Райнов »

Слемър-а е една от най-високотяговите спинингови макари(с навиване 560 повдига 4,5 кг, докато Сферос 10000 SW взе да се замисля още на 3 кг.), но има един поне за мен недопустим недостатък - при зададен драг над 4 кг шпулата започва да насича яко и да отпуска влакното неравномерно, което за риболов на сом е недопустимо.
Ангелчо
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 17:29

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Ангелчо »

valio-plochkata написа:Ангелчо, вземи си ръоби зауберг 4000 и си решил проблема
Valiо мисля да те послушам благодаря
Васко
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 13:51
Риболов: тролинг
Местоположение: Шумен(язовир Тича)
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Васко »

туй риоби по ще ходи за спининг, тои Мартинчо малко се втелява с мерака си за съваршенна макара в ниския ценови клас,ма за около 100те лв толкоз, за около 300те виж окума салина, или фин нор летал 100,може да погледнеш и трабуко сеа спирит,ма то не останаха риби за таквиз макари.
Мартин Райнов
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 13, 2014 21:42
получил Браво: 10 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Мартин Райнов »

Васко, смених доста макари и всяка една от тях си има предимства и недостатъци. За жалост в нашата страна цената е от съществено значение и ако не беше така всички щяха да тролят с Туин 5000 ПГ от 2002-ра. :) До 100 лева препоръчвам Тика Ариес 4500 ГР, около 150 лв - Окума Трио 55, около 200 лв. - Фин Нор Спортфишер ФС 50 ФД, около 250 лв. - Шимано Нави 8000 ПГ. Това са макари, които ползвам или съм ползвал и недостатъците им са незначителни на фона на предимствата.
ПС: Купих си макара втора употреба в средния ценови клас за около 700 лева от Япония, но бързо и хванах недостатъците(беше в перфектно състояние) и отиде в купува-продава. :)
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от koko7784 »

Мартин Райнов написа:Васко, смених доста макари и всяка една от тях си има предимства и недостатъци. За жалост в нашата страна цената е от съществено значение и ако не беше така всички щяха да тролят с Туин 5000 ПГ от 2002-ра. :) До 100 лева препоръчвам Тика Ариес 4500 ГР, около 150 лв - Окума Трио 55, около 200 лв. - Фин Нор Спортфишер ФС 50 ФД, около 250 лв. - Шимано Нави 8000 ПГ. Това са макари, които ползвам или съм ползвал и недостатъците им са незначителни на фона на предимствата.
ПС: Купих си макара втора употреба в средния ценови клас за около 700 лева от Япония, но бързо и хванах недостатъците(беше в перфектно състояние) и отиде в купува-продава. :)
Тука ме заинтригува :wink:
Я кажи какви са и недостатъците на Японската макара че случайно дойде при мен и освен предимства нищо друго не намирам.
Ползвам я вече трета година за сом по Марица и дори още не съм и помислил да ползвам резервния комплект който ми прати.
Бях се загледал по едно ПГ 5000 ОТ 2002г. и я пуснах за продаване но бързо размислих.
П.С. въртял съм и ПГ и нея за съпоставка разликата не е голяма.
Поздрави...
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Ingos »

Макарата за тролинг не е нужно да е най - висок клас. Пен Сламер или Окума Салина са перфектни за тази цел.
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
stefar33
Мнения: 500
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 21:16
Риболов: джиг,спининг,тролинг
Местоположение: gabrovo
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 106 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от stefar33 »

Здравейте, аз влача със Пен сламъри и Батъли..Доволен съм.
Мартин Райнов
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 13, 2014 21:42
получил Браво: 10 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Мартин Райнов »

Коко, при теб макарата дойде за скромните 450 лева с бонус нов комплект предавка и паразитки, но лично мен ме подтискаше липсата на опорен лагер на пиньона, а и отделно спининговия риболов на щука в нашия край замря, а аз се зарибих по друг вид риболов. Макарата беше сервизирана при Румен още с пристигането си и той потвърди, че е като нова. Реших че това е макара за цял живот и купих от Нестор и ремонтния комплект, но този пусти лагер не ми даваше мира и те така. :)
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”