На каква дълбочина?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Еи това е резултата от съботния ми риболов на кльонк като имам и един изпуснат - откачи се от кука 6/0. Явно нещо със засичането трябва да се отработи.
Изображение
Благодаря на Лео за съветите явно с така указаната дълбочина нещата се получават.

Искам още нещо да попитамй ако не съм много нагъл. :oops:
Изображение
Каква е тази силиконова примамка, каква големина е, за какво се монтира и къде на тъкъма?
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от Stefko »

cecko написа:Искам още нещо да попитамй ако не съм много нагъл. :oops:
Изображение
Каква е тази силиконова примамка, каква големина е, за какво се монтира и къде на тъкъма?
Естествено, че стваш нагъл :lol: :lol: :lol: Но то пък, ако не си поискаш, няма и да ти се даде :wink: :lol:
Честито сефте, а следващия път двойно по-голям :P
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
long2dogs
Мнения: 340
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 20:36
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от long2dogs »

cecko написа: Каква е тази силиконова примамка, каква големина е, за какво се монтира и къде на тъкъма?
спокойно би могло да е това:

тук

а за големина и монтаж нека си каже Leo
Последно промяна от long2dogs на Вто Юни 19, 2007 15:20, променено общо 5 пъти.
BobiBorisov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:50

Мнение от BobiBorisov »

Az sam ot montana ! Iskam da mi obqsnite na kratko za kakwo stawa na wapros ? Ili da ni dadete link na saite s snimki i obqsneniq . Ina4e nqma kak da razbera koi stawa i koi ne . Waw wseki magazin gledat da si prodadat stokata i towa mi e qsno za towa vi pitam .

Боби, ти не си ли четеш личните събщения. Пиши на кирилица и не разводнявай темите. Ако търсиш кльонк пусни нова тема, а не питай тук.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Цецко това е обикновено силиконово октоподче дълго около десетина сантиметра.Има ги в различни размери и цветове.Все пак съобрази размера му с големината на куката а цвета най-добре жълточервен.Ако използваш една единична кука монтираш октоподчето непосредствено над куката така че острието и да стърчи между пипалата му.Вътре в тялото на октоподчето има олово което не се вижда и пречи на куката да се преметне и да се оплете около повода при пускане на монтажа надолу.Пак в тялото може да сложиш и тракалка.Сега за целта-монтирам го основно поради три причини:
1 Сома по лесно намира куката със стръвта-когато си вдигнал сомовете с кльонка по лесно и бързо намират стръвта ако е обозначена с някакъв ярък сигнален и контрастиращ с околната среда цвят.Освен това има за цел да привлече вниманието на рибата и да насочи атаката към точно определено място-там където е куката.
2При използване на мъртва стръв която не се движи например попово прасе-движението на октоподчето служи за дразнител на сома и създава усещане за жива стръв.
3По този начин прикривам оловото,евентуално тракалката и стъблото на куката.
Използването на монтаж с горна единична и долна тройна кука и жива стръв не обезмисля ролята на силиконката.Монтираш я малко по нагоре от единичната кука с рибката за стръв.Ако вътре имаш и тракалка монтажа ти е супер-рибето развява октоподчето,тракалката трака,ти плющиш с кльонка одгоре.Успех
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Благодаря за изчерпателната лекция!!!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Лео освен лекции ги и лови.Но наистина му завиждам за правилната мисъл и начина на изразяване.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

Ето какво си намерих ,но ще ги преработя.
Това с червеите беше готов монтаж за сом

Изображение


мисля на монтажа на червеите да сложа отгоре му октоподче и да направя така че пипалата му да стоят по щръкнали а не виснали
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Къде ги намери бе брато.
Аз не видях никаде такива.
Ще те заболи китката от клатене. :lol: :lol: :lol:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
daniel_g
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 12:55
Местоположение: Велико Търново

Мнение от daniel_g »

milen написа:Ето какво си намерих ,но ще ги преработя.
Това с червеите беше готов монтаж за сом,
мисля на монтажа на червеите да сложа отгоре му октоподче и да направя така че пипалата му да стоят по щръкнали а не виснали
Здравей , та да те попитам от Варна ли ги накупи , ако да от къде и на какви пари , че сега съм пратил малko cecko, на почивка там, та да му звънна и да му кажа от къде да ги купи?
Благодаря предварително !
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Ще ти отговоря от името на Милен-на риба е.Купи ги от Германия.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”