Куките и сома

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Куките и сома

Мнение от PENN »

Едно време търсех едни куки за сомски риболов.Указанията бяха достра странни като за много капризна риба.Здрави куки,единици и тройки с нам си кви номера.Питах за двойки,но не се ползвало.Я някои които ги разбира куките са сома да напише какво ползва и защо,какви куки са доби и какво да се избягва...........

А аз тия дни ще ви покажа акулските,че се подготвяме за такъв риболов.Айде вие сте.
Go BIG or Go Home!
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Gamakatsu LS 4644- 3/0 4/0
VMC 9299-6/0 7/0 8/0
Sensei F401BN- 4/0 6/0
Mustad 92553S-7/0 8/0

тройки:
Owner ST-46TN/5646TN 2/0
VMC 9626 3/0 4/0

Уточнявам че тези се намират в България.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Без претенции за разбирач ще кажа че за мен по добри куки за този риболов(а и не само за него) от Owner не съм видял. Става въпрос както за единични така и за тройки. :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

тежък риболов

Мнение от Emo-83 »

В Б.Г.-хубавите куки са Камакацу и Овнер.Има обаче проблем с тройките,които се внасят.Те са с по къси жила от необходимото.Подходящи са за някой по-голям воблер.Горепосочените фирми ги имат ,но вносителите или не разбират или не внасят,защото се страхуват от реализацията им.Тук се продава по-този начин.Показвам ти картинка и ти трябва да си купиш.Така се продават даже и лодки.Значи отваряш магазин-взимаш каталози и започваш да продаваш.С същия успех мога да продавам от къщи(без магазин).Ние си правим тройките от единични куки Камакацу.Стават добри и здрави,но с дефект.През ухото на единичната кука влакното минава само един път(получава се слаба точка).Тази година ми скъса един около 70кг. точно на това място.Сега от зор слагам повод плетено.То пък ми се оплита от стръвта и го мажа с помади да стои твърдо,като влакно.Въобще сме производителите на ненужни неща.Вместо да си купи измисленото.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: тежък риболов

Мнение от Левака »

Emo-83 написа:Има обаче проблем с тройките,които се внасят.Те са с по къси жила от необходимото..
Добре де какво разбираш под къси жила??? Аз поне си мисля че белите тройки на Owner са си добри.

Изображение
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Пробвал ли си да слагаш ласмасови или метални предпазители за ухото на тройката?Аз съм ползвал / не е сомски риболов,но....../и метални и гумени както и пластики е сам нямал проблем с претриване или приплескване на влакното.



Його защо такива ползваш???

Двойки защо не се ползват,това за мен е най-яката кука?



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На тия можеш да им вържеш възела и да ти пазят влакното да не се претрива или приплесква на халката.Аз лично за мнооого здрави изпълнения ползвам металните подкови ако мога така да ги нарека,метална халка която свързва ухото на куката и основното влакно.Може да ползваш и ония рингове с гумата,там въобshте нямаш проблем с триене и плескане.

Такива неща има ли къде да се намерят в БГ,ще бъдат ли от полза,че да знам какво да приготвям от тук?
Go BIG or Go Home!
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Його защо такива ползваш???
:lol: :lol: :lol:

Защото в БГ избора е малък.
Емо е напълно прав в това че реално трябва да ги избираш по каталог без да можеш да ги пипнеш.
Прав е и за липсата на качествени тройки а смея да твърдя че имам поглед върху всичко което се внася в БГ.
Оунара и от части веемцето са най-доброто което можеш да намериш.
Тези които съм изброил са ги имали в наличност и са ми се сторили подходящи.
Има и едни на мустад морски но не им помня серията /в кутия по 50 броя/ които трябваше да се заточват допълнително и сме си говорили за тях ако помниш.
Именно с тях с колегата сме хванали най-големите си риби /до 28 кг/ защото тогава с такива разполагахме. :lol:
Реално от 2-3 години се интересувам от този риболов и имам сравнително малко излети та да мога да кажа че еди коя си кука е по-добра от друга кука.
Наистина куките на Оунар ми харесват и на мен но рядко се намират големи номера.
Последно промяна от iogo на Нед Дек 24, 2006 13:15, променено общо 1 път.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Тежак риболов

Мнение от Emo-83 »

Аз такива неща за 1-ви път виждам.Естествено,че ще са от полза.Його имам всички видове и на Камакацу и Овнер.За първи път видях хубави от германчето.Той се занимава само с това.Води желаещи за сом от цял свят.Беше тук да проучи как стоят нещата в Б.Г.Куките изглеждат по същия начин(като твойте) .Само,че с по-дълги жила.За тая месеста уста, дебела кожа и здрави четки-не е лошо да са по дълги.Загледай филмчетата за ловене на сом.Или за да ме разбереш вземи Камакацу 1-0, 2-0 и ги доближи до твойте тройки.ПЕНЧЕ видях супер неща.Как да ги коментирам.Направи го ти-може да е по-кратко,ако ти отнемам време.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Сигурно е така Емо.
Наистина съм начинаещ и не мога да съдя по собствения си опит.
По-скоро съм ги избирал да са здрави.
Филмчета имам много но качество е такова че не мога да видя куката та камоли острието и. :lol:
Действително че тройките са с къси остриета.
За Германчето сигурно имаш впредвид този който е направил няколко риболова на Кърджали преди 3-4 години.
Един местен познат ми е казвал че са търсили килограмови шарани за стръв.
Поне такава е легендата!!!!! :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Забравих-куките според мен е хубаво да са по тънки.Така ще имат по-голяма пробивност-за четките става въпрос.Това не е шаран да се къса устата.Не съм имал разхалтена кука.Асене има ли някакви тракащи топчета, които да се слагат на влакното преди стръвта.Тук слагам едни ама не са качествени и се пълнят с вода(тракането спира)По добре е да не са големи.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Имаше едни на Куантум но в момента ги няма по магазините.
Имам от тях но не съм ги ползвал.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Тежък риболов

Мнение от Emo-83 »

А това,че си начинаещ няма никакво значение.Ти да не мислиш,че аз знам много.Добрия риболовец има усет.Може даже да е от 3г. и да усеща нешата.Е няма да има нужния опит като стария боец.Но той пък може да е стар и от където е тръгнал-там да е останал.Нали за тва си пишем.Ето аз бях чувал за Пен-даже имам 2бр. 113.Но не бях чувал ,че има и такъв човек.А това е май по-ценно.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

.Ето аз бях чувал за Пен-даже имам 2бр. 113.Но не бях чувал ,че има и такъв човек.А това е май по-ценно.
:lol: :lol: :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

тежък риболов

Мнение от Emo-83 »

Фуца-аз имам респект от теб,защото зная,че си добър риболовец.И много ми се ще да коментирам нещата с теб.Виж какво ме пита Його.Верно ли е ,че германчето е слагал големи шарани.Естествено-трофен сом трудно идва на буболечка(коношип).Само,че още му се смеят,че не бил хванал.Ние ловяхме до 15кг.Зависи кой за какво отива.Ние искаме хем да е голям-хем да ни калве постоянно.Естествено е, че ще клъвне и на по малка стръв,но не винаги.Милен е пуснал едни филмчета.В 3-тото се вижда стръвта-мисля и тройките.А междо другото съм навит да пробва двойка кука.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: тежък риболов

Мнение от Левака »

Emo-83 написа:Милен е пуснал едни филмчета.В 3-тото се вижда стръвта-мисля и тройките.А междо другото съм навит да пробва двойка кука.
:lol: Филмчетата ги изгледах веднага..По повод сръвта, на мен постояно ми се смеят че слагам възможно на голямата,но аз мисля че ще дойде ден когато аз ще се смея последен. :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”