Куките и сома

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от LVitchev »

Ми,вземи напиши в профила ти къде си,че да не пишем и ние глупости бе :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: тук са около 5-6 лв мисля,скоро не съм купувал ама 5 бройки колко да са !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: Куките и сома

Мнение от Попа »

Почти двойна е цената :wink: http://www.orozov.com/hooks_in.php?id=4 ... e=1&tip=13" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от zee »

някой ползвал ли е тези куки

Gamakatsu 50913 Weedless Split Drop Shot Hook

взех сега за проба - ползвал едни подобни но не точно този вид

Изображение
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Куките и сома

Мнение от kalinux »

Хубаво връхче, но така по картинка човек не може да придобие реална представа за здравината на куката. В крайна сметка за нашия риболов (кльонк,буй) от предпазителя какъв е смисъла?
С внимание към детайлите
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от zee »

одгоре има номера и модела им

Gamakatsu 50913 Weedless Split Drop Shot Hook

ами и аз не знам - ще ги пробвам - принципа им бил - закачва се живата стръв и зе защипва под контрата на куката / става нещо като халка/ при зхапване на стръвта тя се отваряла и не мое да се самооткачи. ползвал съм едни подобни но тези сега ги взех за проба - затова питах дали някой ги е ползвал?? а иначе по дебелина са подобни на октопуса куки на гамакатцу.

http://www.gamakatsu.com/gear.php?pid=1034" onclick="window.open(this.href);return false;
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Куките и сома

Мнение от kalinux »

Щом са като дебелина като Октопуса значи са ок. Но като гледам диапазона от размери им, това не е кука за силов риболов. Нямаш необходимия размер за сом. Говоря от опита си с Октопуса и други куки, пазараувани от там.

За предпазителя си мисля, че предназначението му е за треволяци.
С внимание към детайлите
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Куките и сома

Мнение от VARHARA »

+1
За мен куката е една Гамакатсу LS-4644 1/0-2/0 Тройките от същия модел но заварени :wink:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Куките и сома

Мнение от kalinux »

VARHARA написа:+1
За мен куката е една Гамакатсу LS-4644 1/0-2/0 Тройките от същия модел но заварени :wink:
Беше една... :lol:

...до преди да почнат да внасят боклуците за източна Европа. :lol:

Ама всеки си знае. :wink:
С внимание към детайлите
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от Левака »

Куката показана от zee е за система Drop Shot, мисля че това ухо е за монтаж на основното влакно
а не е предпазител! :idea:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от franko »

Пак е за Drop Shot,но предпазителя е за треви :wink: .
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от Pike1 »

kalinux написа:
VARHARA написа:+1
За мен куката е една Гамакатсу LS-4644 1/0-2/0 Тройките от същия модел но заварени :wink:
Беше една... :lol:

...до преди да почнат да внасят боклуците за източна Европа. :lol:
И ние ползваме този модел и размер. Взехме ги от: http://www.e-fish.bg/" onclick="window.open(this.href);return false; и са истински. Тествани са с един баят клон и стара мрежа под водата. Падна зверско напъване. Двама държим въдицата и аз му стискам на Янко мултито за да не изпуска аванса. Първия път изтръгнахме клона, втория парче от мрежата. И в двата случая куката се отвори леко, но напъна беше брутален. Не знам как може да се приложи такова усилие при вадене на голям сом. :wink: :fish15:
MEMENTO MORI
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Куките и сома

Мнение от Yco-Camel valley »

На мен тези ми харесват, червени, кръгли с голям офсет, 50 lbs. тест :D

Изображение

Изображение
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от Pike1 »

Ицо, ако размера им отговаря на другите модели Гамакацу тази е прекалено голяма според мен. Не мога да я преценя по монетата. Смени си ги с по-малки, мисля не повече от 3/0. Аз не ползвам по-големи от 2/0.
MEMENTO MORI
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от LVitchev »

zee написа:някой ползвал ли е тези куки

Gamakatsu 50913 Weedless Split Drop Shot Hook

взех сега за проба - ползвал едни подобни но не точно този вид

Изображение
Зее,има няколко вида от този модел куки и този двоен тел предпазва куката при водене с примамка от закачане по клони,треви,камъни и други препятствия при воденето.Тези които аз ползвам и даже все още имам няколко,основно ги ползвам за определени видове силиконови примамки.Нанизвам куката както се прави по стандарт и преди да заметна,се вкарва телчето и то стига до контрата,като при атаката на рибата и захапването от рибата на примамката и респективно куката,тази пластина се натиска от захапката и така куката се забива във устата на рибата.После ще намеря,снимам и кача снимка на такава кука,само да я намеря.Този модел които си качил,пак е за някакви примамки,които явно са за по големи примамки,жива стръв или просто умряла риба :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Куките и сома

Мнение от zee »

ахааа, мерси. ще ги пробвам. това дето е като скоба ми прилича на твърда платмасова нишка ,ама може и да е тел покрита с пластмаса - ще взема да изчегъртам да видя. иначе има и доста голям размер до 6/0. аз съм ползвал едни други -на тях само стърчи една стоманена тел на страни - те се ползват за да се ограничи налапването от по дребни риби и след като се закачи риба стои тази тел отгоре и не позволява при завъртане на рибата да се откачи.
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”