КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
bozaka
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнениеот bozaka » Вто Авг 15, 2017 16:44

axel написа:...
1.Колега,колко грама олово имаше на линията над стръвта?????
2.Притежавам въпросната пръчка и смея да твърдя,че тя е неподходяща за пасивен вертикален кльонк със жива стръв.
Неподходяща е поради своята екстрафаст акция,което я прави доста крехка при използването и по начин както казах по-горе.Важно уточнение критичната точка е именно между първия и втория водач,ако въдицата е закрепена на стойка.
При използване по предназначение,с джигове,вертикални камертони и др. с обща тежест максимално до 200гр,при правилно натегнат аванс и умно боравене с пръчката засега нямам проблеми......не,че не са боклуци де.

Ок, обаче на колегата му се е счупила в ръцете! Не само на BLACK CAT критичната точка е там ами на всички при закрепена! И ще ме извиняваш ама за цена качество си е перфектна тояга!!! Относно чупенето, ако не е опрял пръчката в борда или в нещо за упора или е натегнал аванса или наранил пръчката на това място - за което колегата категорично отхвърля за мене си е чиста загадка, тва все пак си е сериозна тояга..
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин

adrito
дал Браво: 7 пъти

Мнениеот adrito » Вто Авг 15, 2017 17:38

axel написа:.....то си е ясно,положението с "търговеца",който иска да му вярва..........
Ще се опитам да внеса малко пояснение:
1.Колега,колко грама олово имаше на линията над стръвта?????
2.Притежавам въпросната пръчка и смея да твърдя,че тя е неподходяща за пасивен вертикален кльонк със жива стръв.
Неподходяща е поради своята екстрафаст акция,което я прави доста крехка при използването и по начин както казах по-горе.Важно уточнение критичната точка е именно между първия и втория водач,ако въдицата е закрепена на стойка.
При използване по предназначение,с джигове,вертикални камертони и др. с обща тежест максимално до 200гр,при правилно натегнат аванс и умно боравене с пръчката засега нямам проблеми......не,че не са боклуци де.
П.С.Янко,Карфицата сам си е виновен за счупването на Зогата,лично негова грешка си е.Всеки греши.

Тежеста ми беше 90гр. От момента на спускане до момента на удара пръчката ми беше в ръцете.
Не може пръчка за силов риболов да се счупи по този начин. Както споменах преди аз не съм единствения случай с тази марка и този модел, като на единия колега при засечката пръчката се е счупила на няколко места. Все повече започвам да си мисля, че е внесена кофти серия с възможни дефекти естествено за по-голяма лапаница. Даже си мисля да пусна един мейл и до производителя, ей така да видя те какво ще кажат :wink:

adrito
дал Браво: 7 пъти

Мнениеот adrito » Сря Авг 16, 2017 19:21

Мнение за Mad Cat vertical или нещо подобно да не надвишава 190см.
Пръчката ще се ползва предимно за кльонк и рядко за тролене.

petrov7777
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнениеот petrov7777 » Вто Окт 24, 2017 19:41

Може ли някой да ми каже пръчка Алчедо 10-30 либри подходяща ли е за кльонк.