Дълбочината на която се пуска стръвта....?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

:evil: Пак ли требва да уча :D
Добре е да си добър
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

kalins написа::evil: Пак ли требва да уча :D
Лощо нема от горното Калине, затова сме тук, а не на онуй място. :cry:
Пък хеле аз къфто съм примерен и послушен.....Иначе пък малко забравям, не ми се хили, шъ ти доди до главата :lol:
Ма да сме в темата, пускай по-дълбоко, ти си знаеш.. :lol: :lol:
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Ама верно Калине ти си отговорник по тая тема-аз кво се мешам.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

kalins написа::evil: Пак ли требва да уча :D
Не "пак ли" а постоянно :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Левак съгласен сам с теб,че лодките са малки и трудно носят всички неща,но все може да се приспособи нещо за слагане на въдиците.Ето малко идеи долу.

http://www.foreandaftmarine.com/RODHOLDERS.htm

Винаги сам бил на мнение,че съм за риболов е кофти да се ходи.За маневрирането и ловенето не съм се замислял,но може да опитам.Далеч по-удобно е някой да кара лодката,а аз да ловя,по това две мнения няма.Там вече броя на въдиците е друг,тактиката е друга,стръвта дргура,ваденето,управлението,откачане на рибока........не е за сам човек.

Няма ли възможност горните въдици да са на балон или плувка и да са далеч от лодката,а тия които са под нея да са дълбоко???Няма ли да имаш време за реакция ако удари на горна да си извадиш долните докато той си развива???На долна ако удари е лесно,няма как да оплете.

Калине кажи бе човек,кажи на колко дълбоко ги пускаш???Като почнеш от два метра и стигнеш до 30???Емо и той си трае,но като гледам си кълве на всякакви дълбочини.Нещо само температурата го бъзикала,ма и това ще го хвана как е. :wink: :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

PENN написа:Левак съгласен сам с теб,че лодките са малки и трудно носят всички неща,но все може да се приспособи нещо за слагане на въдиците.Ето малко идеи долу.

http://www.foreandaftmarine.com/RODHOLDERS.htm
Асене, доколкото знам повечето ползват надуваеми лодки. Аз също мисля да ползвам такава. При тях единтсвеното здраво място за закрепване на стойка е пода, поне аз така мисля. Като имаш време селектирай някой модел за под. Моето лично мнение е че закрепването на въдицата на стойка е правилния вариант. Сега под какъв ъгъл ще стои въдицата не знам, затова като че ли е по-добре да има възможност за регулиране.
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Изображение

2 + още 2 на задника на лодката ако е с твърд транец и единия пляска с ръце,а другия клионка.

Няма,НЯМА............това е само риболов,ако беше нещо сложно аз нямаше да съм тук. :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

PENN написа:Изображение

2 + още 2 на задника на лодката ако е с твърд транец и единия пляска с ръце,а другия клионка.

Няма,НЯМА............това е само риболов,ако беше нещо сложно аз нямаше да съм тук. :lol: :lol: :lol:
Нещо такова, но не я виждам ясно. Как е закрепена, не виждам дали се регулира нагоре-надолу, сякаш има възможност за завъртане??
Ако можеше малко по-ясна снимка..
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Това намирам из нета,имаше ги из нашия magazin,но не съм ги заглеждал.Това се върти по оста си - просто се забожда на стойката за греблата.Аз имам подобни,но са за тръби и си ги нося с мен всеки път.
Go BIG or Go Home!
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

Асене,ловя на всякакви дълбочини,но е голем проблем.Трябва да си наясно кога къде кълве.Аз немога да ти кажа"на 15.09.2006г. на язовир Искър на еди кое си место ще кълве на 7м."Всичко е сложно.Времето как е вървяло през цялата година.Какво е нивото на водата.Колко е топла водата.Умират ли рибките :?: През ноща ли си или през деня и т.н.Не ми се сърдете,но мразя да пиша.И в училище бях такъв(те за тва ме и изгониха).Ако се видим е по-лесно.
Добре е да си добър
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

На тая стойка ,като натисне сома няма вадене.В същото време трябва още с удара да го посечеш.После го няма.Много ми е интересно<ама ще излизам за 2 часа.Снощи се събирах ме с Левака,Сашо,Калин,Тарзан и аз.Тия първите двама са много нахални и ни подложиха на разпит.Смяхме се.Говорихме си за вас.Готино беше.Накрая Левака почерпи за рожденния си ден.Бил му тая година дето мина и не бил черпил.Ние не се дърпах ме много-Уважих ме го.Иска да му върже та за тва го прави.А ние му казваме,че това за вървежа става само с мъжко животно в природата.Съгла си се-не се дърпа много.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Хитър е той Левака,ше ви вземе занаята,я го виж само с какъв такъм се е подготвил само. :shock: :shock: :shock: :twisted:

Стойката я дадох само като примерна.Ако се върти по оста си и нещо я е напънало може да завъртиш лодката така,че да застане по дължината и и после я вдигаш над дръжката ма трябва да е вързана за лодката,че иначе много бягат. :lol: :lol: :lol:


Калине няма да те тормозя вече,събирай спомени като се видим да разказваш. 8)
Go BIG or Go Home!
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

Нема проблеми.Ще пиша когато има възможност.
А за виждането немам търпение.
Добре е да си добър
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

Започна да става интересно , Асене, както ми се искаше, знаеш.....Да се беше включил оше някой щеше да е още по-добре, ама се надявам и това да стане скоро.
Сега за тоя стойка щом се закрепва там - не ми харесва.
Бих предпочел твърдо закрепена, с възможност за регулиране на наклона, малко над успоредното положение спрямо водата, така си я представям, за да мога да разчитам на аванса почти 1:1. Иначе за ваденето мисля, че няма проблем. Той ако е натиснал толкова здраво би трябвало да се е самозасякъл. Ако ще се шиба в укрития и в ръце да я държа - все същата. Само ще ме заболят ръцете. Много интересно нещо сподели Калин, то важи за всяка риба - елемента на първоначалната изненада от убождането. Това време според мен трябва да се използва максимално - дали за вадене на пръчката, дали за охлабване на аванс, не знам, само усещам че е важно да се използва.
Иначе съм си твърдо за стойка на въдицата. Те колегите и да ми се смеят няма значение. Не мога да си представя някакви вързани тояжки, някакви падащи върху тях момчета, някакви късания поради тази причина....цирк и хаос. Сега ги говоря много наизуст нещата, ще трябва да вляза, да се поогледам и да помисля.
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Ники-имам стойка убийствена от Италия ми я донесоха.Няма заклещване-лесно се вади.Връзва се на транеца и нямаш грижи,НО пак не я използвам.Да не съм толкова глупав.Вчера си говорих с Канибала-каза ми,че догодина е само с една въдица.Сома иска моментално засичане.Не ми обяснявай как като кльонкам от носа на лодката ще скоча и ще засека въдицата,която ми е на транеца.Става,ако сома се е хванал сам.Тук нищо не се тегли на скорост и риба да го гони и като лапне да се засече.Взима внимателно и леко-само при убождане удара е по-рязък.Лапни ти една кука и се затичай.После я лапни леко.Коя и как ще те ободе.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”