Риболов на СОМ от брега?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от Emo-83 »

Не каза тоя мястото и тва е. :evil:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от te4osoma »

Emo-83 написа:Не каза тоя мястото и тва е. :evil:
Тва е Пипона от Харманли :lol: :D
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от LVitchev »

Там ако един ден се спре бракониерството с ток,сари и мрежи,ще се радваме на много сом със спинингите !!!Няма място на Марица с извадени толкова много сомове,както е в отсечката Харманли - Любимец.Има и след Любимец към Свиленград,обаче явно по-малко хора ходят на там,съсредоточават се след Свиленград :fish1: :fish1: :fish1:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от Ризов-70 »

yankosan написа:Фери,разкажи малко повече за сомовете на буй,на вички ще ни е интерерсно :wink:
Та и темата е за това!Как,кога,на какво и т.н....
За лодката,мерси,имам си пояс и не си тъся ноев ковчек :wink: :D
Мисля че трябва да ти отговоря ,макар ча ми убиха желанието :?: на първия ти вапрос как,ще ти кажа как постъпвам ас избираш едно място от стесненията на язовра за прес лятото а рано на пролет кадето се влива накоя река и винаги следя откаде мшнава коритото защото почти винаги ударите са там и сега на какво всички маистори на клйонка знам какво ще кажат :D основно на уклеи ,като далбочината на която пускам за през деня до 4м-апрес ноща до 1,5м ако те интересува нещо друго питаи няма да ти отговарям чети има мнтого писано или да ти проверявам лотката :wink:
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от Ризов-70 »

http://www.youtube.com/watch?v=Wax3kVvV ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false; :D Има отговорина някои от зададените вапроси :fish3:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от Emo-83 »

Благодаря за хубавото клипче Фери. :wink:
Бих се радвал да го гледат Маги и Троли.....те са по косурите отностно такъмите.В личен план напълно споделям казаното.
Дано не чуя отново,тоя пъшкал в повече,оня пък левак как го напъваше,а конеца много дебел,па такъмите за Мерлини....в крайна сметка,не съм видял някой в БГ да направи по-хубав филм за риболов на сом.....на разправии не казващи нищо съм се нагледал. :idea: :arrow:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от Ризов-70 »

Емо чесно да ти кажа от няколко месеца съм член във този форум от десетина години не практикувам целенасочен риболов на сом от догодина се надявам да започна отново ,но вече риболов от лодка толкова четене във форума нищо конкретно не можеш да научиш ,от преди пет шес години има отговори на някои неща които ме итересуват,отняколко дена ми стана интересно защото почнахте да обсъждате макари,въдици,фифели дано започните и за монтажи .Друго си е заснето на видео клипове :?: весели празници на всички и все повече и по големи риби :fish7:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от franko »

Всичко е писано обаче назад във времето.Как да го пишеш втори или трети път.
Преди и аз четях и не смеех да питам.Веднъж попитах нещо си и Отчето Нафърфорий ми изеде джигера :D .В последствие се оказа готин и споделящ,но тогава се направи.
Така е и сега .На конкретни въпроси се отговаря с линк към темата.Това е защото пишещите тук имат спомен ,кое и къде се намира.
Има какво да се научи от форума :wink: ,аз също се уча от тук и от практиката.Всеки сезон на вода ,ти показва нещо ново.
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от Ризов-70 »

Апсолютно си праф Франко но нали се сещаш че колелото се варти напред ,пример какви бяха макарите преди ,ас за повот исползвах монофил костенурка нула 90 а сега има плетени ,кевуар ,а за пръчки да не говорим ,пример искам да започна риболов на сом влизам във форума и ко правим трябвати макара, и веднага има писано чети ,така ама вече тази макара не се произвежда ,дано си ме разбрал какво искам да кажа :!:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от franko »

Разбрах те :D .
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от Emo-83 »

Различни монтажи за сом.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Legiona
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 14:17
Риболов: Риболов на хищни риби

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от Legiona »

Здравейте колеги! Нов съм и прочетох цялата тема за риболов на Сом от брега. Реших да се включа защото виждам ,че има доста тънкости които аз не ги разбирам. Нека разкажа моята история: Ходя предимно за хищни риби (бяла риба, костур, щука, сом) От 2 седмици всеки ден гоня сома на язовира до Челопечене (Софийско) Монтажа ми е на дъно олово 40 гр. куки 3/0, 5/0 с капронов повод влакно 0.40 на Mustad (за мен това е марката която е качествена) . Оловото ми е подвижно. Стръвта е рибе ( оклей, червеноперка) хванати от язовира с цапало. Ловя след 20 ч. до към 1 - 2 ч. Та сега на историята ми. Имах доста удари няколко хванати дребни сомчета по 800 гр. до 1 кг. едно около 3 кг. изтървано( откачи се преди да го гребна с кепа). Преди няколко дена пак съм хвърлил тогава бях с влакно 0.35 пак на Mustad ultra line и чакам. Никакви удари 2 часа и към 23:10 нещо дръпна звънеца 2 пъти и на третия път го засякох. Рибата беше там и на въдицата я усещах доста голяма. Аванса дрънчеше видицата пукаше но аз навивах и го дърпах колкото се може по силно за да го уморя защото не си разчитах на макарата. След 10 минути нещо огромно обърна корем на около 15 метра от брега. В този момент буквално се стреснах какво се е хванало( първите ми думи към колегите ми бяха това нещо няма да успея да го извадя). Продължавах усилено да го моря и след малко туловището легна на дъното и не помръдна 2 минути. Имаше още доста перипети в улавянето но те не са от значение :) В крайна сметка след около 20 минути борба извадих моя сом. Оказа се 26 кг. 176 см. Бях потресен как го извадих с това влакно което му дават 0.35- 8.400 кг. Влакното беше раздърпано цялото но издържа на силните ми напъни да водя този звяр. Единственото което не ми издържа беше макарата :( Оказа се ,че към края на дърпането е започнала да навива влакното само в горната част на шпулата. Отворих я почти всички зъбни колела бяха със счупени зъби..... Та се простих с макарата. Тя не беше кой знае какво но свърши перфектна работа.
От 3 дена ходя пак и няма нито едно пипване за цялата вечер. Пиша ви точно за това какво може да се е променило и евентуално някой колега който е ходил там да даде съвет къде и как да го търся по друг начин :)

Надявам се да ви е харесала историята ми!
Поздрави Любо.
kadravia
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 21:53
получил Браво: 1 път

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от kadravia »

Ако се заслушаш вечер ще чуеш звука на кльонка :lol: Имам приятел които почти всеки ден след работа е там,стои до 2-3часа нощес но за сега няма удар.Но тои е упорит,и съм сигурен че накрая ще закове нещо.Последния път като бях с него в 2през ноща имах удар и извадих кофа с пясък :oops: Мисля че там още не му е дошло времето може би септември
Аватар
koiki
Мнения: 390
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 9:25
Местоположение: София

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от koiki »

kadravia написа:Ако се заслушаш вечер ще чуеш звука на кльонка :lol: Имам приятел които почти всеки ден след работа е там,стои до 2-3часа нощес но за сега няма удар.Но тои е упорит,и съм сигурен че накрая ще закове нещо.Последния път като бях с него в 2през ноща имах удар и извадих кофа с пясък :oops: Мисля че там още не му е дошло времето може би септември

Ако дойдеш с мен ще ни върже и ще хванеме ама ти нали само на Иваиловград кльонкаш и
пак нищо не ловиш :lol:
РИБОЛОВЪТ УДЪЛЖАВА ЖИВОТА
kadravia
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 21:53
получил Браво: 1 път

Re: Риболов на СОМ от брега?

Мнение от kadravia »

Кажи на жена ти че има пожар на ивито белким те пусне :lol: Сериозно не ми се стъпва там,наи много да разпорим лодката в тия железа и дървета :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”