Кое "става" И кое "не"

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
popai
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:36
Местоположение: Варна
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Кое "става" И кое "не"

Мнение от popai »

Преди доста време,още преди да се отдам изцяло на един друг риболов и на един друг форум,бях закупил по долу сниманото "оборудване",с цел "2е в 1"но /в смисъл докато съм на няколко дневен риболов на държавен водоем практикувайки "любимия риболов",м/у другото да се пробвам и в риболова на сом/.Това в последствие на практика се оказа абс.невъзможно и мераците ми за сом "между другото" мн. бързо потънаха в забвение!!! Те затова хората са казали и приказката за "двете дини",ама кой да чуе :roll: !А такъмите така си и останаха! Сега четейкии доста от нещата писани отн.оборудването за риболов на сом-мога да си отговоря сам на въпроса,кое е компромис и кое как трябва да е !!!Но все пак бих се радвал ако дадете мнение за следните неща и кое би могло да влезе в употреба:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Пръчката и мултитата бяха купени с цел риболов от лодка ,а макарите за риболов от бряг.За мултитата нямям никакви впечатления/най-малко лични-щот сефте още нямат :lol: /.Макарата "Банакс" беше "легенда" преди време за мн хора ловящи сом по Дуранкулак от бряг-нещо проверено и доказало се-затова и беше купена. За макарата ПТ на Шекспир също нямям никакви впечатления.Та в тоя ред на мисли-макарите биха ли били прилижими за риболов от бряг и до колко са надежни/оставам на страна въпроса кой и как и до колко знае и може да ползва възможнистите които дава спининговата макара/.И какви пръчки бих били добър избор за тея макари ,като ми се ще мин.дължина да е 3,00м./за стационарен риболов от бряг/ и да е от предлаганото на БГ пазара. А за мултитата,въпреки че са по "евтинки" тролингови модели-може ли все пак да влязат в употреба на "начинещ" и палещ се по риболов на сом ?Клионка е с изпъкнала пета и при първи опити/прди 3год.време/ успявах на 10 пъти да докарам 2-3и сносни удара/по моя преценка звучаха добре-но дали са били наистина добри не знам щот съм " самоук" /.
Благодаря предварително на вс.отзовали се!!!
Сънувам риби-луд ли съм?
alex_es24
Мнения: 280
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 9:56
Местоположение: lom
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 19 пъти

Мнение от alex_es24 »

Я виж тия за от брега ,на полвин цена са http://www.exoribg.com/catalog.php/acti ... d.2/pid.16
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

popai, не се впрягай много-много в специалните такъми сом. Тия как няма да ти вършат работа. Натрупай опит пък после ако решиш купувай по-здрави тъкъми. Виж за кльонка не мога да ти кажа нищо, защото и снимката е такава. Пусни повече снимки в темата за кльонковете, пък там ще го умуваме.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Аз мисля,че само кльонка не става.Другото си е екстра.А такъми понякога се копуват за кеф.Рибата не гледа отдолу марката.Само трябва да е надежден и не с влакно мой набор. :oops:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
popai
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:36
Местоположение: Варна
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от popai »

Благодаря на отзовалите се на моето питане!!! Това внася малко "успокоение" ,за началния старт/само да е живот и здраве-той предстои/! Значи за сега ще се насоча към намиране на няколко разл. и по възможност-свестни клионка.А ако е речено да "израсна" професионално,ще се поогледаме респективно за Сенатор или ТЛД/за Авет нещо ми "намирисват" краката :lol: /.
Днес ще погледна 3и-метровите Екзорита какво представляват :wink: .
В една от темите,някой беше дал линк на един руски сайт-там имаше подробно описание и схема с размери за направа на клионк-ако си поръчам такъв/да ми ги направят по размерите от схемата/-дали ще е добър вариант и до колко добре ще работи в ръцете на начинаещ?А иначе в маг.мрежа има избор и на видове и на цени-но кои са удачни? Тук вече не е само до четене-трябва и помощ от приятел/знаещ при това :wink: /.
Сънувам риби-луд ли съм?
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

popai написа: .
В една от темите,някой беше дал линк на един руски сайт-там имаше подробно описание и схема с размери за направа на клионк-ако си поръчам такъв/да ми ги направят по размерите от схемата/-дали ще е добър вариант и до колко добре ще работи в ръцете на начинаещ?А иначе в маг.мрежа има избор и на видове и на цени-но кои са удачни? Тук вече не е само до четене-трябва и помощ от приятел/знаещ при това :wink: /.
Папай не ти трябват руски сайтове,тук има достатъчно изписано за кльонковете,ето ти една тема:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=18484
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

В руските сайтове не ходи-там размерите са ориентировъчни.По- добре пробвай кльонк на приятел,който работи и тогава копирай.
popai
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:36
Местоположение: Варна
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от popai »

От снощи чета писаното за клионковете и до никъде не съм стигнал с прочитането-наистина мн е писано.Но все пак беше плозотворно-имам насоки в търсенето и хора към които да се обърна.
Благодаря за съветите!
Сънувам риби-луд ли съм?
godji307
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 22:06
Местоположение: Sevlievo
дал Браво: 1 път

Мнение от godji307 »

За риболов от брега използвам Микадо Кетфиш 3 м.,погледни ги мисля че не са лоши въдици.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”