За риболова на сом по Дунав

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
rumenqnkulov
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 15:18
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от rumenqnkulov »

Защо локално,а не централно? :shock:
Александър Стефанов
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 14:33
Риболов: сом на кльонк и спининг
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Александър Стефанов »

Аз също съм много против случващото се! Дайте идея какво да направим и да го направим масово. Като цяло трябва да се промени мисленето на българина, а едно столетие едва ли ще свърши работа. на затворените водоеми, контрол може да се осъществи до някаква степен, но на Дунав аз лично не зная как ще стане. Чувал съм във видинско за хора, които бият с ток, но как да го докажеш това като не го хванеш на момента. Един бивш служител от надзора ми разказа един случай как издебнали и хванали човек как бие с ток и му конфискували всичко и на другия ден се обадил областния управител на Видин да им каже да му върнат лодката и двигателя. С това как може да се справим??? Само публичен разстрел, но после... Страшни са нещата, дайте идея какво да се направи?
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Welsmeister »

Александър Стефанов написа:Аз също съм много против случващото се! Дайте идея какво да направим и да го направим масово. Като цяло трябва да се промени мисленето на българина, а едно столетие едва ли ще свърши работа. на затворените водоеми, контрол може да се осъществи до някаква степен, но на Дунав аз лично не зная как ще стане. Чувал съм във видинско за хора, които бият с ток, но как да го докажеш това като не го хванеш на момента. Един бивш служител от надзора ми разказа един случай как издебнали и хванали човек как бие с ток и му конфискували всичко и на другия ден се обадил областния управител на Видин да им каже да му върнат лодката и двигателя. С това как може да се справим??? Само публичен разстрел, но после... Страшни са нещата, дайте идея какво да се направи?
Да му се надраска колата със спрей "Бракониер", да знае за какво е де :) или се чупи стъклото с бетоновоза и се пълни с бетон
INTEGRALE
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 14:42

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от INTEGRALE »

Неее,4-5 флакона монтажна пяна трябват за колата,бъркаш между вратата и уплътнението със сламката и изпръскваш всички флакони вътре в купето,след половин час избухват прозорците дори,а колата е за хвърляне-няма шанс за чистене :tup:
Аватар
lubotrifonov
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 17:09
Местоположение: Плевен
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от lubotrifonov »

Вчерa зa пет чaсa , осем удaрa - две уловени риби (мaлки) :D :fish3:
Нa сонaрa голямо рaздвижвaне.
http://www.panoramio.com/user/1333295/tags/Dunav" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от shaman »

INTEGRALE написа:Неее,4-5 флакона монтажна пяна трябват за колата,бъркаш между вратата и уплътнението със сламката и изпръскваш всички флакони вътре в купето,след половин час избухват прозорците дори,а колата е за хвърляне-няма шанс за чистене :tup:
Малко по-различно е в действителност ;)

--------------
http://www.starividri.org
krasi74
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Яну 20, 2008 18:57
Местоположение: Плевен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от krasi74 »

В неделя и вчера от обяд до вечерта и двата дни-ПЪЛНО КАПО, няма и едно чукване, а сме трима човека, тоест 3 въдици,- времето перфектно, водата като огледало, ниво-добро, ама нищо. Дали звук добър не вадя- незнам, ама поне ехти така, че скалите по брега звънтят, но нищо, то щото съм новобранец, ама поне три кльонка сменях все някои от тях издава интересен за сома звук или голямата истина за Дунавския кльонк е синтезирана в думите на Синан, аз не мога да преценя, да кажат по-опитните в този риболов :roll: .

П.П. Изследвах поне 10 клометра от реката а някой участъци по няколко пъти, вчера само на едно от пусканията на около 10-15метра от лодката някаква риба изпляска, но въпреки, че гледах в тази посока не видях рибата, а беше бая голяма все едно някой хвърли 20 килограмов камък във водата, но рибата не излезе над повърхноста, след около 2 километра пак същото нещо и то успоредно на мен пак на около 10-15 метра но малко по-малка риба но също голяма според мен поне 7-8 килограма но пак не се показа над повърхността на водата и след около 2 минути отново същото нещо но със вече значително по-дребна риба, като заключение на едно изтичане три изшляпвания все близко до мен но нито една риба не видях за да разбера каква е. Ако някой има идея да каже каква може да е рибата и защо скача около лодката. :roll:
S_BANKOV
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 17:07
Риболов: Фидер и плувка.
получил Браво: 1 път

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от S_BANKOV »

Welsmeister написа:
Александър Стефанов написа:Аз също съм много против случващото се! Дайте идея какво да направим и да го направим масово. Като цяло трябва да се промени мисленето на българина, а едно столетие едва ли ще свърши работа. на затворените водоеми, контрол може да се осъществи до някаква степен, но на Дунав аз лично не зная как ще стане. Чувал съм във видинско за хора, които бият с ток, но как да го докажеш това като не го хванеш на момента. Един бивш служител от надзора ми разказа един случай как издебнали и хванали човек как бие с ток и му конфискували всичко и на другия ден се обадил областния управител на Видин да им каже да му върнат лодката и двигателя. С това как може да се справим??? Само публичен разстрел, но после... Страшни са нещата, дайте идея какво да се направи?
Да му се надраска колата със спрей "Бракониер", да знае за какво е де :) или се чупи стъклото с бетоновоза и се пълни с бетон
Или просто го вържи гол на някое дърво до брега, те комарите си знаят работата, та бракониера ще го помни цял живот тоя риболов.
Човек трябва така да живее, че като умре един ден, и гълъбите да се стискат от уважение, като прелитат над паметника му.
pechenia
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 0:30
Местоположение: Козлодуй

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от pechenia »

krasi74 написа:В неделя и вчера от обяд до вечерта и двата дни-ПЪЛНО КАПО, няма и едно чукване :roll:
Привет колега. Вече три излета, и при мен КАПО. Не се вдига нито една риба. Само вчера в интервал на 20 минути, три вдигания, три кълванета, нито едно не реализирано. Не знам вече какъв може да е проблема. Но за сега не се отказвам, продължавам да упорствам. Кога ще се активизира, не знам.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от franko »

Смени куките.Пробвай с повече на брой,но по-малки.Може пък ,да не е сом :wink: .
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от kalinux »

Франеее, не е проблема в куките. Като оставят местата да почиват може и да имат повече дигания. Лошото е, че токаджиите тепърва се развихрят с падането на нивото и яловите кълванета ще бъдат все повече.
С внимание към детайлите
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Попа »

krasi74 написа:В неделя и вчера от обяд до вечерта и двата дни-ПЪЛНО КАПО, няма и едно чукване, а сме трима човека, тоест 3 въдици,- времето перфектно, водата като огледало, ниво-добро, ама нищо. Дали звук добър не вадя- незнам, ама поне ехти така, че скалите по брега звънтят, но нищо, то щото съм новобранец, ама поне три кльонка сменях все някои от тях издава интересен за сома звук или голямата истина за Дунавския кльонк е синтезирана в думите на Синан, аз не мога да преценя, да кажат по-опитните в този риболов :roll: .

П.П. Изследвах поне 10 клометра от реката а някой участъци по няколко пъти, вчера само на едно от пусканията на около 10-15метра от лодката някаква риба изпляска, но въпреки, че гледах в тази посока не видях рибата, а беше бая голяма все едно някой хвърли 20 килограмов камък във водата, но рибата не излезе над повърхноста, след около 2 километра пак същото нещо и то успоредно на мен пак на около 10-15 метра но малко по-малка риба но също голяма според мен поне 7-8 килограма но пак не се показа над повърхността на водата и след около 2 минути отново същото нещо но със вече значително по-дребна риба, като заключение на едно изтичане три изшляпвания все близко до мен но нито една риба не видях за да разбера каква е. Ако някой има идея да каже каква може да е рибата и защо скача около лодката. :roll:
Според мен основните причини могат да бъдат две.Или течението е много силно(аз не ловя на повече от 3,5км/ч),или ударите ти са прекалено на рядко.Празните кълванета мога да се дължат и на дребни риби-1-2кг :wink:Това за токаджиите и оставянето на мястото да ,,почине" също е вярно :tup:
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от franko »

Човека казва,че има пипане.Какви тоци,какви почивки.
Нека смени куките и стръфта и да видим резултата!
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от Попа »

Когато мястото е пресирано,празните кълванета се увеличават неимоверно,случва ми се на всеки риболов :wink: От три години кльонкам почти изцяло на Дунава и впечатленията са ми коректни.Общо взето факторите са много,естествено,че вида и размера на стръвта е много важна,също и размера и броя на куките,както и активността.С по-малка единична кука и по-малка стръв,фитките са рядкост,но пада размера и броя на кълванетата.И обратното,когато стръвта е по-обемиста имам чувството,че по-бързо я намира,но фитките се увеличават,особено при дребаците,но нали не те са целта.Виждането ми е лично и не ангажирам,никой с него :wink:
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
krasi74
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Яну 20, 2008 18:57
Местоположение: Плевен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнение от krasi74 »

Никой ли не може да предположи поне какво шляпаше около лодката и защо нямаше и един удар. :?: :?: :?: Въпреки смяната на няколко кльонка.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”