За риболова на сом по Дунав

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Александър Стефанов
Риболов: сом на кльонк и спининг
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: За риболова на сом по Дунав

Мнениеот Александър Стефанов » Пон Юни 26, 2017 12:52

Радвам се за вашите успехи колеги, особено когато се споменава пускане на риби обратно! За жалост няма да мога да ходя това лято повече от три- четири пъти. Но ще организирам едно скромно зарибяване със сомчета в Дунав, което ще донесе поне мъничко удовлетворение на някои хора. Дано намеря повече съмишленици в тази добра кауза. На ходещите на кльонк, успех!

Dizelaki
Риболов: Риболов нa сом
дал Браво: 8 пъти

Мнениеот Dizelaki » Пон Юни 26, 2017 14:47

Браво колеги малко времето обърква нещата но ще атакуваме до край.Все още не съм хванал нищо, имах два удара и нищо.Незнам дали вдигам риби защото нямам соар.Успех колеги

didnik70
дал Браво: 1 път
получил Браво: 27 пъти

Мнениеот didnik70 » Вто Юни 27, 2017 17:59

Dizelaki написа:.Незнам дали вдигам риби защото нямам соар.Успех колеги

Малииииии колега . :D Така съм свикнал със сонара,че като се бъгне за 15-20 секунди и имам чувството че съм сляп.Не мога да си представя клйонк без сонар.Напиши откъде си ,че ми хрумва нещо. :tup:

Dizelaki
Риболов: Риболов нa сом
дал Браво: 8 пъти

Мнениеот Dizelaki » Сря Юни 28, 2017 13:47

Колега и без сонар си ги ловя ама ако имам може би ще е по лесно.Пробвал съм веднъж ама неможах много,много да го гледам че и слънцето блестеше а бе новобрански работа.Иначе съм от Плевен,но кльонкам в района нагоре или на долу от сомовит

krasi74
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнениеот krasi74 » Пет Авг 11, 2017 11:19

Колеги, почти съм убеден, че извадиха на ток и хайвера вече, а ние искаме да ни удари нещо. Толкова са нагли, че посред бял ден се изправят в лодките и си навиват кабелите на лакът все едно са си в тях на двора. Това е положението по Дунав. Така де, то вече няма положение.

Аватар
bobi_karyka

Мнениеот bobi_karyka » Пет Авг 11, 2017 19:17

За съжаление няма оправия с тези изроди. Става въпрос за участък от Байкал до Никопол.
Водачи, бъдете осторожни! Секунда невнимание, а после - цял живот мъртъв!!!

Плашилото
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 12 пъти

Мнениеот Плашилото » Съб Авг 12, 2017 23:08

Споко,навсякъде е така!

krasi74

Мнениеот krasi74 » Вто Авг 22, 2017 9:58

Леко уточнение до Боби- от Оряхово до Свищов :evil:

Александър Стефанов

Мнениеот Александър Стефанов » Съб Авг 26, 2017 21:22

Привет! Успях и аз да покльонкам няколко дни по Дунав и ми се случи нещо интересно. Засичам, след като ми чукна два пъти и усещам риба окло пет килограма. Вадя я и на метър под лодката олекна. Поглеждам линията и виждам, че я няма куката. Десет сантиметра от повода липсват. Срязано като с нож. Влакното е salsa тролинг 80 либри. Стръвта, зелени скакалци. За мен обяснението е щука. Споделям, защото ми е чудна тая случка. Някой има ли подобна? Чул съм за един случай на извадена щука на кльонк на попово прасе, но не ми се вярваше. Дълбочината беше около 10 метра, стръвта на петия метър. Дойде от страни. Само се удебели чертата на сонара.

Аватар
bobi_karyka

Мнениеот bobi_karyka » Съб Авг 26, 2017 22:44

Колега, в кой район се случва това, ако не е тайна разбира се? Относно 10 метра се интересувам , че моят телевизор повече от 8,30 м. на това ниво не ебава да показва :roll: за жалост. Последните 4 излета без кълване, качват се рибки-стоят малко до стръвта (най-различна) и просто изчезват.
Водачи, бъдете осторожни! Секунда невнимание, а после - цял живот мъртъв!!!

Александър Стефанов

Мнениеот Александър Стефанов » Нед Авг 27, 2017 8:29

От устието на река Тимок, до с. Ново село има дълбочини до 12 метра, след това дълбочината става 4,5 метра. И при нас е слаб риболова. Единия ден, кльонках 11 часа и сом не видях на сонара. За четири дни хванах четири риби, като едната маломерна. Правили са някакво проучване на дъното румънците. Като вкючат генераторите и сонара се побърква, въпреки че си на двеста метра и го изключваш. Така ми разказа един приятел. Дали това е причина за слабия риболов или просто популацията рязко я свихме?

Аватар
yankosan
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнениеот yankosan » Нед Авг 27, 2017 15:34

Александър Стефанов написа:Привет! Успях и аз да покльонкам няколко дни по Дунав и ми се случи нещо интересно. Засичам, след като ми чукна два пъти и усещам риба окло пет килограма. Вадя я и на метър под лодката олекна. Поглеждам линията и виждам, че я няма куката. Десет сантиметра от повода липсват. Срязано като с нож. Влакното е salsa тролинг 80 либри. Стръвта, зелени скакалци. За мен обяснението е щука. Споделям, защото ми е чудна тая случка. Някой има ли подобна? Чул съм за един случай на извадена щука на кльонк на попово прасе, но не ми се вярваше. Дълбочината беше около 10 метра, стръвта на петия метър. Дойде от страни. Само се удебели чертата на сонара.

Имам такава случка! С удара на голяма риба ми отхапа поне 20 см.0,72 флуорокарбон за повод на юзури барабар с куките 3/0 на Тунджа :evil: С Пикито имаме по няколко щуки на кльонк!

Иво Ломски
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 22 пъти

Мнениеот Иво Ломски » Пон Авг 28, 2017 9:39

И при мен положението е същото, качва се по някоя рибка, но си тръгва без пипане.
Освен това, вчера едни румънци разпънаха кабелите на 200 метра от мен и като почнаха едни осморки - направо срам нямат. Запалих двигателя и газ натам, а те се прибраха към Румъния и след като събраха оборудванетио отпрашиха нагоре. Всичко това посред бял ден. Заеби!!!
ПП: Лодката на румънците е червена, тип скутер, от тези дето имат прозорец отпред и двигател хонда.
Живот без страст не е живот а само съществуване...

Александър Стефанов

Мнениеот Александър Стефанов » Пон Авг 28, 2017 19:54

Явно щука си дава на кльонк. :) Тъкмо ми се беше случило и се засякох с един колега и му разказах. Той ме изгледа странно сякаш е невъзможно и ми каза, че ми е бил протрит повода. Но явно не е толкова невъзможно. Затова повдигнах темата. Относно биенето с ток...през нощта бият ли? Защото през деня не са се мяркали, а в най перспективното място в нашия регион е пустиня- нищо не се вдига. То и румънците ако масово започнат да пържат, хептем нищо няма да остане. А аз и приятели купихме 50 килограма сомчета и ги пуснахме в Дунав, като си мислим, че ще накланяме везната в положителна посока...

krasi74

Мнениеот krasi74 » Вто Авг 29, 2017 10:16

Основно през ноща бият на ток, по-спокойно е а и минават върху въдиците на въдичарите и те не ги усещат, толкова са нагли, ма то какво да се случи- абсолютно нищо. Като е през ноща най-много да не видят някое рибе-голяма работа, ще видят други 10 и готово. Няма управия.
Трябва да падне температурата на водата под 15градуса за да не могат и то не всички токаджии да ловят. С напредването на сезона вече всичко е извадено от водата, даже вече ловят сомчета и по 0.5кг. Ще чакаме зимата да доиде някое рибе я от Сърбия, я от Румъния и на 10градуса на водата напролет почвам да опитвам, че изчакаме ли да се стопли водата както трябва, а това се случва след забраната, те момчетата през забраната вече са ги проредили. В забраната хем е спокойно, че няма въдичари, хем температурата на водата е най-подходяща за апаратите на ток, това е положението и живота по р.Дунав. Евентуално, но не и напълно сигурно, може да има някое хубаво рибе в района на Русе, и то ако има по-добър контрол, поне така си мисля. Защото там са управленията на ИАРА-Централен Дунав, Гранична полиция, ДИК- и може да се е запазила някоя добра риба.