Въпрос за влакна?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Въпрос за влакна?

Мнение от Leo »

Тъй като мултитата ги поръчах,трябва да помисля и за влакна.По ред причини скокнах на двускоростни.
Докато имам още възможност мисля да поръчам и някое от тези влакна.Дайте някакви отзиви.Знам,че някои колеги за ползвали Андето и Кажуна.Калине онова влакно дето ми го даде Кажун ли беше?И какво имаш в предвид че е меко но дебело.Каква му е дебелината на 80 либри.

ande
cajun
hi-seas
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

В никакъв случай Анде.Мой съвет Максима.И тоя път ме послушай.Иначе повече няма да те съветвам и ще те оставя дърветата да ги ядеш напречно.До сега каквото съм ти казал-все друго взимаш.Има и добро тук на Мустад.То се къса доста по-трудно от Каджуна.
Какви макари си поръча бе Лео.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Добре бе Емо,няма да поръчвам влакна.В Кабелата не намерих Максима та затова питах за тия влакна.Щото всичко което поръчахме е от Кабелас.А и няма много време да търсим или да чакаме нещо на сгода.Мултитата са Шимано TLD 20-2скорости.Две за мен и една за колегата.Пръчките ги пропуснах за сега за сметка на втората скорост :) Дано намерим от тук пръчки,ма тва към края на забраната щото тия мултита ми изпиха соса :lol:
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

Лео,на мен Каджуна ми харесва щото е много меко.Както Шиманото,но Каджуна ми харесва и на цвят.Това на Мустад на мен не ми харесва,щото седи малко дървено,като Андето.А Каджуна на 80 лб. е дебело 1мм.Поразрови се в Кабелас.Търси японски влакна.Аре,че много написах и пак ще ми се смеят :lol:
Добре е да си добър
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Калинка,Мустата няма нищо общо с Андето.След навиването става меко като коприна.И аз в началото го мислех,че е твърдо.Лео пиши на Милен Варна-той ще ти каже и за други влакна.Има 150лб. на 1мм но е много скъпо.Ние си поръчахме на 100лб-0.85мм. дебелина.Сори ама няма да ти кажа марката.Говори с Милен.Не искам никой да ми се сърди.
Аз харесвам влакна,които са с по-малка памет и след изтеглянето на възела да не се къдрят и тройката да стои като щръкнал.......
На Дунава ти трябва яко влакно,а Мустата вдига 55кг. с възел.Каджуна се къса на 30кг.Иначе се връзват екстра и с двете.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

Лео , аз бях с Анде и честно имам смесени чувства ,хем не ми харесва ,хем няколко пъти като закачих едни дървета се молих на господа

Аре бе моля ти се скъсаи се и няма късане.
навивах на греблото и с пълна газзззззззззззззззззззз и пак проблеммм

иначе ,само на възел не ми харесва.

Тук в Варна има налично на ДУЕЛ ( Ю-зури) 80 либри маи беше към 900 метра на някъде 50 лева .

имам от него ама не съм го тествал още иначе ми изглежда добре .
Убедих се че като здравина 80 либри стига ,но заради нараняванията и възлите ,всички предпочитата 100 либри.

Еии и абе не мирясахте с тия скорости аре вземи и 5 скоростни , да те видя на коя ще включиш.
Защо бе ,защо 2 скорости
2 скорст ,ще ползваш като закачиш на буксир някоя баржа на Дунава
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

Моля ако някои има идея как да си поръчаме тия въдици да даде съвет

http://www.tackledirect.com/daiwasl661mhri.html

това са въдиците :)
2 за мен и 2 за еидн приятел вече се търсят
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Мнение от artaks »

Emo-83 написа:Калинка,Мустата няма нищо общо с Андето.След навиването става меко като коприна.И аз в началото го мислех,че е твърдо.Лео пиши на Милен Варна-той ще ти каже и за други влакна.Има 150лб. на 1мм но е много скъпо.Ние си поръчахме на 100лб-0.85мм. дебелина.Сори ама няма да ти кажа марката.Говори с Милен.Не искам никой да ми се сърди.
Аз харесвам влакна,които са с по-малка памет и след изтеглянето на възела да не се къдрят и тройката да стои като щръкнал.......
На Дунава ти трябва яко влакно,а Мустата вдига 55кг. с възел.Каджуна се къса на 30кг.Иначе се връзват екстра и с двете.
А от къде да си го купя Емо :?: Скоро ми пристигна един ПЕНН,спинингов но огромен.Намотах му 0,90/110м.ама се прецаках.Щото прибързах с влакното.Някво резидаво от челе много здраво ама стои като тел.И на всичкото от горе докато го навивах,така се пресука,че като го навих,и отворих бигела се изсули кажи речи половината.
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Мнение от artaks »

И нещо което ми направи впечатление.Като се заговирихме за макари.Вчера докато се ровичках в нета попаднах,на марката ACCURATE.Убийстени цени,но като гледам за какво става въпрос май са оправдани.Знате ли нещо повече за тази марка :?:
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

....................................
Последно промяна от KRASSI на Нед Мар 22, 2009 17:16, променено общо 1 път.
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Мнение от artaks »

KRASSI написа:
artaks написа:.Вчера докато се ровичках в нета попаднах,на марката ACCURATE.Убийстени цени,но като гледам за какво става въпрос май са оправдани.Знате ли нещо повече за тази марка :?:
Цената не ти ли говори достатъчно :D :D :wink: По-добро не съм видял до сега.
На вънншен вид приличат,на Ванн Стал ама май имат нещо общо с ПЕНН.Интересното при спининговите модели е,че лагерите не се индикират както при останалите макари 10+1 примерно,а 10+5.А ти виждал ли си ги,на живо :?:
Един приятел има Ванн Стал.Твърди,че е с класи над останалите водещи марки.Аз съм я виждал един път.Действително е много добро.Но тези като ги гледам няма да им отстъпят.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Еееее баси тия линкове дето съм ги дал са дълги колкото пишката ми и не може да се чете темата кат хората :lol:
Милене ще ти пиша на лични за влакната.
А за двете скорости-то при мен всичко за мултитата е на теория.
Първо другите показатели на двускоростното Шимано са по добри от тези на едноскоростното.Няма да си купувам макари всяка година а и сега имам възможност да ми донесат макарите дет се вика на крака.
За второ ще ти дам един пример.Миналото лято излязох два пъти с един комшия дето не беше ловил на кльонк.Излизал е сам но не е ловил.За двата пъти аз имам няколко удара а той нито един.Аз ловях с влакно а той с въже.След като усети каква е работата му направих под въжето повод от влакно.Червеното дето ми го даде Калин.Излязъл сам и се връща с един сом 29 кг.Като ми разказа как го е хванал се оказа че го е извадил около километър и половина-два под мястото където му е ударил.Знаеш течението какво е на Дунава.Има лета през които корабите минават почти постоянно по реката.Често се ходи и в румънско заради добрите места.И на всичкото отгоре ако е нощем и съм сам както вероятно ще е.Ето в тия случаи нямам време да вадя рибата два,три или четири километра по надолу.Та си мисля че втората скорост ще ми помогне да изнасиля сома по бързо :) Дали е така ще видим налято.Все пак мога да ги ползвам и като едноскоростни :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Наистина двускоростните са доста по-хубави,но това няма да ти трябва Лео.Ще ползваш само бавната,а тя е мощната за изнасилване-както казваш.Дръжката е доста по-удобна от едноскоростните.И аз бих взел тях за 40$ разлика.
Мустат влакното го има при Дачката на банята.Вземи си макарата и си намотай колкото ти трябва.Отначало е малко твърдо но после ще видиш.Васко едрото лови с него-супер е.По добро е от Шиманото.
А Акурата е макара да си е.. куче кожата.Но много е скъпа.И все пак не ловиме Марлини.Няма такова натоварване и развиване на аванс.
Милене това с късането в клоните важи за всяко влакно с тази дебелина.Само,че на мен ми го скъса сом.Андето може да е добро за морето и за влачене,но не и да правиш възли.Който си взе от него-никой не е доволен.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Емо като казваш 40 долара разлика дане би да имаш в предвид разлика между едно и двускоростно Шимано.Я покажи къде :roll:
Аватар
Никито
Вносител
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 15:24
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Никито »

Emo-83 написа:Андето може да е добро за морето и за влачене,но не и да правиш възли.Който си взе от него-никой не е доволен.
Аз съм с Ande от миналия сезон и съм много доволен от него и възлите ми стават супер - май трябва да направиме единично обучение
по връзване на възли към Форума :D :D :D :D :D или нов подфорум :?:
http://www.bfcflyfishing.com" target="window.open(this.href);return false;
http://www.bfctackle.com" target="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”