--Как се изважда голям сом?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от max »

Върхи, безстрашно е синоним на глупаво.

Ако взимате от И-бей ще ви съдействам на митница, просто трябва пратката да е адресирана до мен и да е изпратена по определен начин :D - подробности на лични
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от Иво Ломски »

petro_op написа:За никой не са кеф такива случки, както знаем
Изображение
Охххх, това боли със сигурност :shock:
До 5 кг. - зад вратъ. Над 5 до 20 лекинко под хрилните капаци или технично с ръкавица както Васко каза. Аз ползвам и една малка канжа, направена от кука (кърмак), заварена за тънка тръба играеща ролята на дръжка. За по-големи съм приготвил друга малка канжа, направена от кука (кърмак), свързана с въже. Последната не съм я ползвал :(
Живот без страст не е живот а само съществуване...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от quietriot »

Първия сом който извадих с ръце, беше на топлото на Гочев , тогава Лоринков ме прееба беше 10-12 на плувка или както Върхи му вика на буй.
Никалайчо го докара до скалите < Сашо вика слезни и му брукни в устата и гзс нагоре , той е изморен няма да шава и аз балъка слизам , бъркам хубаво м ане отдолу, а с ккалчетата нагоре, че като ме усети тая риба че като затвори тая уста и взе да се върти и тръска, аз псувам , кърва ма не пускам ония се спуксват да се хилят горе , добре че беше с единична кука само хванат за горната челюст на ръба.
Извлекох го горе и го тръшнах на тревата , като си извадих ръката нямах кожа по кокалчетата на ни един пръст, после и забра , та лекари превръзки тетануси , оттогава , парен духа кисело мляко , не буркам или много внимателно.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от shkarcheto »

Melton Tackle от ебей няма да ги изпратят по друг начин освен с ЮСПС, може с ЕМС, но поръчката трябва да е голяма не само ръкавици.....Поздрави
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от VARHARA »

Не знам за вас но мен ме е шубе от как пострадах не един а 4 пъти.Трябва много да се внимава иначе може да се осакатим за цял живот. Последната тройка която ми вадиха засегна нерв и 7- 8 месеца ръката от китката до лакатя ми беше безчувствена . Не ми се мисли ако голям сом примерно 60-70 кг не уморен и тройката се забие в ръката -мисля че от болката падаш във водата и си пътник.Така че давайте да се съберем и да си поръчаме едни такива ръкавички.Другото е такава щипка но струва 250 долара.
Изображение
С такива ловят по Италия на ПО.Васко си ги поръча и вече си ги ползва.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от max »

Тая щипка ти гарантирам че сом над 30кг. ще я разтвори. На дърпане са здрави но ако си мръдне главата на страни челюстите се разминават и щипките са за боклука.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от VARHARA »

Иво ще ти ги покажа на живо .Гаранция че ще си промениш мнението . Над 2 метра сомове си ловят хората с тях всяка вечер :wink:
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от zee »

VARHARA написа:Иво ще ти ги покажа на живо .Гаранция че ще си промениш мнението . Над 2 метра сомове си ловят хората с тях всяка вечер :wink:
тази конструкция на щипките е по здравата - има и едни подобни те са лабави- познават се по това че тази на снимката / по здравата/ има нещо като второ коляно което се вижда и на снимката и отпред двете челюсти влизат в "жлеб" което пречи при извъртане да се отварят - другите - лабавите много приличат на тези но при извъртане се отварят. не знам дали стана много ясно или да потърся снимки на двата вида за да се види разликата....
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от max »

Не съм ползвал конкретния модел, мнението ми е по скоро за конструкцията. Ползвал съм няколко различни щипки и ги тествах на един сом 50кг. - няколко пъти го вадих в лодката само на тях докато не реши да тръсне глава, тогава отвори всичките варианти.
Като щипка аз ползвам това

Изображение

Аз ползвам големия размер и съм го тествал до 35kg.- работи безотказно но ме съмнява че ще стане за наистина голяма риба
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от quietriot »

и аз мисля като Иво че настрани от тия няма добър модел който да има деян на осукване
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от zee »

max написа:.....но ме съмнява че ще стане за наистина голяма риба
мисля че най големите ги дават до 60-70 lb
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от VARHARA »

Като се видим на меркури опън 3 ще ви ги покажа ако Васко не ги загуби до тогава. Направени са, масивни и тежки, и с лагер при въртене да не усуква ръката,каквото хване не пуска ,то остава и за 250 доларис да не стават. Оня мистър Биг Фиш ми ги даде барабар с въдиците си да ги ползвам на По.Леле как не му ги гепих не знам :lol: :lol: :lol: Васко от там ги хареса и си ги поръча. Аз до 30кг съм вадил с моите джаксанки на Ебро .След тридневния риболов се разхлопаха малко но още вършат работа.И ко ся като нямам ни щипки ни канджа как ще го извадя довечера големия - ще пробвам с ръка :wink: :lol: :lol: :lol:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от max »

zee написа:
max написа:.....но ме съмнява че ще стане за наистина голяма риба
мисля че най големите ги дават до 60-70 lb
Това са стойностите на кантара, челюстите са много по масивни от модела на Върхара. написах че не съм сигурен за "голям" защото не съм ги пробвал дали са достатъчно широки за да минат през долната устна на трофейна риба.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от Левака »

VARHARA написа: Как ще го извадя довечера големия - ще пробвам с ръка :wink: :lol: :lol: :lol:
Много ясно,само трябва да знаеш къде да бръкнеш. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от quietriot »

Emo-83 написа:Това е ръкавицата Върхи.Продават се лява и дясна отделно.Отдолу е с кевларени плочки.Пускал съм я многократно във форума.
Изображение
Изображение
Други удоби и евтини ръкавици са стъкларските.Едни с набръчкана и релефна гума.Има ги в мек и твърд вариянт.....струват до 5лв.
Тия американци ми лазят по нервите майка им дееба изобщо не отговарят, правят не луди теглих им поедна майна и се разбрах да поръчам през пича дето си купувам Симсовете от него, той ще ми я прати за 18$ до БГ баси цирка, 21 век дееба и расистите американски
Hi Vassil

I do not carry them in my store, but if they won’t ship to you, you can have them sent to me, and I can ship them to you for $18.00 Priority Mail
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”