--Как се изважда голям сом?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
vuleto
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 10:31
Риболов: риболов на сом трофеини екземпляри

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от vuleto »

esox hunter написа:Винаги ми е било интересно как се изважда голям сом... :roll: ? Нямам предвид как се стига до неговото изваждане т.е. техника и тактика на ловене, все пак там тайните са ревниво пазени :wink: , ами самото изваждане в лодката на брега и пр.
Би ми се искало, ако не е тайна разбира се тези, които са хващали и изваждали големи сомове да споделят това.
Мен ме интересува например в гумена лодка как се вади такова "животно"...без канджа от съображения за сигурност на лодката или защото сома, ще бъде върнат и т.н. Как и къде се прихваща(захваща) рибата, зашеметява ли се преди това с нещо и т.н.
Рядко може да се види такова събитие дори от самите сомоловящи камо ли от такива като мен, които са по далечко от този тип риболов (като изключим тролинга, но там мн. рядко удрят големи добичета).
За това ми е интересно тези, които са го изживавали да споделят опит.
какви канджи да не ловиш акули аз сьм хващал 90 килограмов сом и за 25 минути беше изваден с вьдица от брега и без ръкавица му бръкнах в устата четирите ти пръста стискат долната част на устата а с палеца стискаш здраво отвътре отпуснеш ли ще си раздереш палеца за 12 години на ЕБРО без пропуск имам хванати над 100 сома и канджи и темподобни глупости не съм ползвал....успех
3
1
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от VARHARA »

Колега и аз мислих като теб допреди 2 месеца. Също като теб като се върнах от Ебро казах ,НА МЕНЕ КАНДЖА МИ НЕ ТРЕБВА и когато го изтървах разбрах че съм бил в грешка :wink:Сега имам 2 канджи в лодката , ама нямам ударен сом над 2 метра от тогава :( . И нека не бъркаме риболова от брега с този от лодката :wink:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от quietriot »

VARHARA написа:Колега и аз мислих като теб допреди 2 месеца. Също като теб като се върнах от Ебро казах ,НА МЕНЕ КАНДЖА МИ НЕ ТРЕБВА и когато го изтървах разбрах че съм бил в грешка :wink:Сега имам 2 канджи в лодката , ама нямам ударен сом над 2 метра от тогава :( . И нека не бъркаме риболова от брега с този от лодката :wink:
да предположа ли че нямаш и неканджосан сом Върхи?
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от Иво Ломски »

Преди месец хванах едни сомче около 5-те кила. Воблера се беше закачил с двете тройки точно зад врата. Викам си там не барам, затова ще го хвана за устата. Бъркам и вадя ръкавиците, вадя и малката канджа :roll:, в един момент си казах че се излагам с тия работи и за такова малко сомче не си заслужава да слагам ръкавици и т.н. Реших да го хвана за устата, но както посегнах да го хвана, тая гадинка така ме клъвна, че ми раздра два пръста. Куче не ме е хапало така, затова и моя съвет е да не си правите подобни експерименти!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от VARHARA »

quietriot написа:
VARHARA написа:Колега и аз мислих като теб допреди 2 месеца. Също като теб като се върнах от Ебро казах ,НА МЕНЕ КАНДЖА МИ НЕ ТРЕБВА и когато го изтървах разбрах че съм бил в грешка :wink:Сега имам 2 канджи в лодката , ама нямам ударен сом над 2 метра от тогава :( . И нека не бъркаме риболова от брега с този от лодката :wink:
да предположа ли че нямаш и неканджосан сом Върхи?
Малките до 15 ги вадя със щипка , но 1 -25кг и 1- 33кг ги боднахме с канджа. Съжалявам за 33-ката ,защото от превъзбуда я орезилихме и даде фира -а с нея щях да участвам в тото сома ,но..................
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от LVitchev »

VARHARA написа: Съжалявам за 33-ката ,защото от превъзбуда я орезилихме и даде фира -а с нея щях да участвам в тото сома ,но..................
Нищо,имаш още време :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от VARHARA »

Любак , точно се отказах да ходя на морето и отивам да тропкам на МОЯ :wink: язовир .В понеделник ще ви разкажа как се канджосва 265 сом :lol: :lol: :lol:
NE_ZNAM_KOI_SAM
Мнения: 306
Регистриран на: Сря Юли 18, 2012 20:18
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

VARHARA написа: .В понеделник ще ви разкажа как се канджосва 265 сом :lol: :lol: :lol:
килограма или сантиметра :lol:
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от yankosan »

Заглавие: Re: Как се изважда голям сом?
Надяваме се да разбирем следващата седмица :wink:
Или само ще се надяваме :lol: :lol: :lol:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от franko »

Не ми се вярва вече :roll: .
Дано вържем по едно въженце,пък после да залагаме за голям :wink: .
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от Иво Ломски »

Единствените каракуди дето набарах са по 200-300 гр., та ще видим..., а и въженцата съм ги загубил някъде тази година. Имам само едно и то дебело :D
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от VARHARA »

VARHARA написа:Любак , точно се отказах да ходя на морето и отивам да тропкам на МОЯ :wink: язовир .В понеделник ще ви разкажа как се канджосва 265 сом :lol: :lol: :lol:
А бе нямам претенции , ако е санти хубаво , ако е килограми ставаш легенда като Юсейн Болт :lol: :lol: :lol:
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от Владимир »

А ако си мааааалко по-скромен в изказванията си,оставаш в мислите на хората траен отпечатък,като скромен човек с добри познания в риболова.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от VARHARA »

Научи се Влади да четеш самоиронията в моите писания :wink:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Как се изважда голям сом?

Мнение от LVitchev »

Винаги съм вадил рибите с ръка,рядко канджосвам и то само ако ще ям рибата.Един сом обаче веднъж щеше да ми измъкне ръката,нищо и никакъв миндил 35кила,тръгвам да го вадя от водата и понеже бях нагазил до бедрата,опашката му повечето остана във водата.Като се замята тоя миндил,аз стискам яко,обаче и той като е на половина във вода,страшна сила ви казвам извади,направо щеше да ми изкълчи ръката,добре че съм здрав.Има риби които са по мирни,уморени и стресирани,има такива обаче,които като побеснеят,няма спиране пет минути се мятат като алтъви.Трябва да се внимава,със сома майтап не бива.
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”