Каква лодка е подходяща за кльонк?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Каква лодка е подходяща за кльонк?

Мнение от quietriot »

Досега само на гумени съм си возил задника, обаче след едно излитане на тапа на балон насред Искъра и това което чета по темите тука почнах да се замислям дали това е най-подходящата и безопасна лодка за този вид адреналинов риболов и дали отливките макар и по неудобни за обслужване от сам човек не са по сигурния вариянт.
Скоро ходих с един познат на Пясъка и влизаме да кльонкаме и той като ме видя с канджата вика, а това го оставяш на брега или и ти с него.Бил брал ядове човека така от канджосване та айде борда на лодката. Четох и на Тапетов мемоарите как му е пукнал 83ката борда, Та питам аз според вас коя лодка е по добре като функционалност от една страна и като сигурност от друга.
Питам щото имам мотор и му трябва лодка та след сондажа на мнения ще се ориентирам какво да си купя.
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Ами според мен всякаква става (имам предвид и надуваема и твърда), само ще трябва да свикнеш с предимствата и недостатъците на модела които си вземеш. Мога само едно нещо да ти препоръчам - взимай по-голяма с това недостатъците намаляват в прогресия :wink:
Аватар
Joro-A
Мнения: 108
Регистриран на: Пет Мар 16, 2007 18:38
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Каква лодка е подходяща за кльонк?

Мнение от Joro-A »

quietriot написа:Досега само на гумени съм си возил задника, обаче след едно излитане на тапа на балон насред Искъра и това което чета по темите тука почнах да се замислям дали това е най-подходящата и безопасна лодка за този вид адреналинов риболов и дали отливките макар и по неудобни за обслужване от сам човек не са по сигурния вариянт.
Скоро ходих с един познат на Пясъка и влизаме да кльонкаме и той като ме видя с канджата вика, а това го оставяш на брега или и ти с него.Бил брал ядове човека така от канджосване та айде борда на лодката. Четох и на Тапетов мемоарите как му е пукнал 83ката борда, Та питам аз според вас коя лодка е по добре като функционалност от една страна и като сигурност от друга.
Питам щото имам мотор и му трябва лодка та след сондажа на мнения ще се ориентирам какво да си купя.
Мене ако питаш батко вземи си надуваема лодка 3,6м направи си един колесар за нея да не се чанчиш с надуване и спускане и си капитан.Канджичка не е задължителна ако се притесняваш за лодката.Вземи си една щипка на рапала от най големите,а има и кантар на нея до 55кг.Аз имам такава и съм я пробвал доста пъти и съм доволен от нея.Най голямата и риба е 67кг. (ЗАСЕГА) и не даде никакъв шанс на сома да се изплъзне :wink: :lol:
valchan
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 18:31
Местоположение: troyan
Обратна връзка:

Мнение от valchan »

абе всяка си има предимства и недостатъци аз лично залагам на надуваема 3.50 има си риск ама то с какво си няма, ама гледам че повечето практикуващи този риболов имам надуваеми, за канджата май че колегата е прав че е по добре щипка и на мене тая канджа ми се струва опасна. хубава твърда лодка която има удобствата да речем на надуваема 3.50 с твърдо дъно си е бая пара. нещо на старо трябва гледал съм ги идва ти двойно и има по голяма поддръжка. питай ветераните с надуваемите за колко риболова и колко инцидента имат и пак преценявай. 8) :D
не прави не поискано добро
Tapeta

Мнение от Tapeta »

Да не се бъркате нещо.Моя сом се блъсна в лодката с куките.А те му бяха закачени от вън на главата.Добре,че беше тогава канджичката-тя се копва в устата,не е голям сърп и не виждам опасност от нея.
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

Това е новата ми лодка,до сега бях с YAMAHA 3.30 надуваема.Няма много да Ви обяснявам,само ще отбележа ,че кльонкането от новата е много по лесно и удобно от старата.
http://www.fun-yak-varna.com/funyak390.html
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Geo написа:Това е новата ми лодка,до сега бях с YAMAHA 3.30 надуваема.Няма много да Ви обяснявам,само ще отбележа ,че кльонкането от новата е много по лесно и удобно от старата.
http://www.fun-yak-varna.com/funyak390.html
Гео това твойто ми грабна окото на прима виста ще прочета по сериозно, а и ти може да дадеш още инфо от лични преживявания като я сравниш с гумената. Ще ти бъда благодарен :wink: :wink: :wink:
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

Пускам малко снимки,които жена ми си ги прави за десктопа.В събота ще има като за форума с подробности.Сега разработвам YAMAHA-та и кой знае какви впечатления нямам,но относно риболова на кльонк в по-добро не съм се качвал!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

от това което виждам почва да ми харесва все повече и повече!!! За колко коня мотор я дават, щото взех 25 кс. и колко чини лодката. Ако не искаш тука може и на лични за цената.Мерси за бързия отговор :wink:
П.С колесар продава ли се с лодката или си купуваш отделно?
Последно промяна от quietriot на Вто Юли 15, 2008 12:21, променено общо 1 път.
Николай Стефанов
Мнения: 1524
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 13:29
Местоположение: гр. Търговище
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Николай Стефанов »

Мдаммм, многУ арно всичко, бре :lol: :lol:
И лодчето, и природата,и ... , бе всичко :wink: :lol:
Айде дано ти вързва много , бе само за големи си е 8) :lol: :lol:
Опитите не се броят-важен е само крайният резултат !
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Чудесна лодка,но да те питам! :oops: Защо тази,а не Мако Шарк? :roll:
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

Отначало се навих на "акулката",но от FUN YAK-а е много удобно за кльонка.При закупуването просто седнах в едната и другата,и реших че за мен е тази.MAKO SHARK си е прекасна лодка-въпрос на предпочитание.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
hishnik
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 16:19
Местоположение: Троян-Dusseldorf
получил Браво: 1 път

Мнение от hishnik »

Ако си купуваш твърда лодка ,гледаи да е с двоино дъно.Много е по безопасно ако минеш с 40км/ч. през някое дърво дето почти не се показва на повърхността(даи боже никому).Аз имам такава с двоино дъно 4 метра но е скутер , доста е стабилна и не ми се е налагало да вадя сом 100 кила да кажа тогава как е.Много е удобна за кльонкане поради тънкия борд ,само ръката си подаваш от лодката , а за надуваемите трябва да седнеш на борда.Сам си прецени , това от мен.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Вижте тези лодки.Помгам при покупка с всичко.Вече ги има в Б.Г.
www.maxblue.bg
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
dimgodim
Мнения: 77
Регистриран на: Пон Мар 24, 2008 18:53
Риболов: кльонк, спининг
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от dimgodim »

Е те това лодче се продава ако някой се интересува:

http://picasaweb.google.bg/dimitrov.dg/hCPwIG#

По принцип го давам без колесара, защото съм си поръчал друга лодка, но ако някой иска всичко накуп ще измислим нещо...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”