Сонарни снимки и клипове

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от Pike1 »

kadravia написа:Ачка,на третата и четвъртата снимки,тези пръски на страни да не са кръв от каракудата :lol: :lol:
:lol: :lol: Не бре, напикаха се :D
Вибрациите на влакното са. Спукаха ме от шамари. :D
Тоци, HDS 12 със сигурност прави скрийншотове. Прегледай си мануала.
MEMENTO MORI
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: --Сонара и снимки

Мнение от Pike1 »

nikaro написа: Ей,д-р Анасонски......пак си минавал през бариерите :D Ше се глобяваме май :wink: :lol:
Това новия сонар ли е,Аче?
Това не е твоето място бре. Целия язовир ли прегради ? :lol: :wink: Новия сонар е. Брутален ! :wink:
MEMENTO MORI
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от Pike1 »

Поради слаба активност на сома....джиите :wink: пускам още една снимка. Колко голяма е според вас тази риба ?

Изображение
MEMENTO MORI
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от Tomahawk »

Точно 12.3кг. :lol:
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от Pike1 »

По мустаците ли го прецени ? :lol: Други мнения ? :wink: Снимката е интересна за коментар заради една подробност, която на пръв поглед убягва. С внимание към детайлите ! :D :wink:
MEMENTO MORI
Аватар
nikaro
Мнения: 418
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 22:02
Местоположение: Балчик
получил Браво: 1 път

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от nikaro »

Трудно е да се коментира,когато човек не е работил с даден сонар и не е видял цялата ситуация.
Предполагам,затова никой не се включва,ама аз не си познавам даже и моя сонар,затова мога да си коментирам на воля :wink: :lol:
Ако не се лъжа и това,което се вижда на снимката са двете ти въдици (така си мисля,понеже виждам,че си направил лек фифел с горната,когато сома е наближил стръвта) и ако съдя по мащаба на на зумираната част от екрана,то рибата наистина е хубава.Но ако съм в грешка и двете линии на екрана са оловото и стръвта на едната ти пръчка,то си е джудже :D
Наистина е трудно да се прецени от една снимка,Ачка.Ако са няколко поредни или клип вече ще е друго :wink: За себе си съм се убедил в едно,а то е,че понякога тънката чертичка може да се превърне в голям сом,но от дебела черта никога не може да излезе бебе :wink:
"Никой не умира девствен-животът на всеки го слага"
Аватар
nikaro
Мнения: 418
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 22:02
Местоположение: Балчик
получил Браво: 1 път

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от nikaro »

Ето един "дребак" и от мен.Съжалявам за качеството,но снимките са от телефона.
Това е първия път като се появи отдолу:

Изображение

Тук отгоре слезе и изгони друг сом от линията:

Изображение

Идва към стръвта:

Изображение

И ситуацията след удара:


Изображение

Снимах и клипове,но не ми се занимава да ги качвам.
В крайна сметка всичко завърши с половин кутия цигари за около час и насълзени очи в лодката :D
"Никой не умира девствен-животът на всеки го слага"
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от toci23 »

Значи изобщо не е проста работа -да разбереш точно какво се случва под лодката.А докато вие се чудите дали е голям сом или малък сом,аз още се чудя -дали е риба или не е риба.Качвам нещо над което много съм мислил,но така или иначе не разбрах-риба ли е (сом) или не :D https://www.youtube.com/watch?v=KRIbyTQpllY" onclick="window.open(this.href);return false; Ще ми е от полза да прочета мнения от хора които познават сонарите.Незнам дали има значение-но снимките по горе и това са се случили на едно и също място,в един и същи район :roll:
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от Pike1 »

nikaro написа: Ако не се лъжа и това,което се вижда на снимката са двете ти въдици (така си мисля,понеже виждам,че си направил лек фифел с горната,когато сома е наближил стръвта) и ако съдя по мащаба на на зумираната част от екрана,то рибата наистина е хубава.
:tup:
Двете въдици са, на разстояние 1,5-2м. една от друга. Долната е с манджа на сравнително къс повод с финтифлюга, горната с десерт :wink: Поразходихме се около 20мин. Тук леко побутна десерта :|

Изображение

Ще ходя да си боядисвам косата...... :wink: :D
MEMENTO MORI
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от Pike1 »

toci23 написа: аз още се чудя -дали е риба или не е риба.Качвам нещо над което много съм мислил,но така или иначе не разбрах-риба ли е (сом) или не
Изображение

Че е риба, риба е. Няма как мехури да направят такава графика. Всъщност мисля, че е пасаж мирни риби. Горната над 6ти метър е попаднала в центъра на конуса и изглежда едра, но на такова малко разстояние от сондата това не е сигурно. Екрана ти е достатъчно голям за да пуснеш и едно парче Даун Скан. Това помага понякога за доизясняване на нещата.
MEMENTO MORI
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от kalinux »

Нищо не разбирам от подобна картина. Токова нещо за първи път виждам. Може би заради самия сонар да е и високата чувствителност, но така да се движат синхронно толкова много риби просто не е реално.
С внимание към детайлите
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от kalinux »

Pike1 написа:
nikaro написа: Ако не се лъжа и това,което се вижда на снимката са двете ти въдици (така си мисля,понеже виждам,че си направил лек фифел с горната,когато сома е наближил стръвта) и ако съдя по мащаба на на зумираната част от екрана,то рибата наистина е хубава.
:tup:
Двете въдици са, на разстояние 1,5-2м. една от друга. Долната е с манджа на сравнително къс повод с финтифлюга, горната с десерт :wink: Поразходихме се около 20мин. Тук леко побутна десерта :|

Изображение

Ще ходя да си боядисвам косата...... :wink: :D
Ачка не бързай с изводите. Свикни му на сонара и тогава. При гармините (ехо сериите) всички риби са огромни ... както и въдиците... :) Това може да е 20-ка, може и някоя 50-ка, не се знае. Мойта 20-ка беше като петичка и тръгна като петичка в първите няколко метра. Втория си беше хубав отвсякъде, защото ми седя на екрана много време. Имам му запис точно на удара и първите метри, по-нататък ще кача някоя снимка.
С внимание към детайлите
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от Pike1 »

kalinux написа:Нищо не разбирам от подобна картина. Токова нещо за първи път виждам. Може би заради самия сонар да е и високата чувствителност, но така да се движат синхронно толкова много риби просто не е реално.
Заприлича ми на това :

Изображение

С разликата, че при него скоростта е 0,3км/ч. , а при мен 3-4 км/ч. Не, че съм тролил де :lol:
А за сома си мисля, че и ти се поразходи с него, след два дена, на това място. :wink:
MEMENTO MORI
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от kalinux »

Прав си, Ачка, същото е, сигурно колегата бачка на ниска скорост на скрола, затова така са се разтегнали следите.
С внимание към детайлите
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: --Сонарни снимки и клипове

Мнение от toci23 »

kalinux написа:, сигурно колегата бачка на ниска скорост на скрола
Вдруги случки си виждаме всичко нормално,хванахме няколко сома в този вид на сонара-и всичко си го дава както трябва.Какво според вас трябва да се промени в настройката -за да си дойде всичко на място???? Също за пръв път се получава такава странна гледка -затова го снимах ,за да питам :)
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”