--Какъв трябва да е звука на кльонка, за да вдигне сома

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
zmeien
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 18:47
Местоположение: pleven

Мнение от zmeien »

Не знам какво делите ама за последните двадесетина мнения с нищо не сте променили темата.Само се джафкате ,тоя така, оня онака е аз никога не съм си мерил петата на кльонка ама не съм останал гладен.Тати ми го е правил,потъва като гюле,дига ги от всякъде и съм доволен и на това.Почна да прилича пак на мерене на п...ки тая работа.Маи само Краси е направил добра работа тая година да му е живо и здраво детенцето.Не знам какъв трябва да му е звука, не искам и да мисля върху това защото хората са го измислили преди мен и вас.А Емо толкова много се вживява и се надпира че дори няма време за Приятелите които му пишат. :fish6: А сега по темата,аз съм установил че маиката му е в якото чукане(ама с клионка).Не трябва да се работи с големи паузи.Паузите са позволени само когато не се движите бързо, разбираите ме както искате, в реката скороста ми зависи от течението,а течението е право пропорцонално на нивото на реката.За затворените водоеми според мен оснофния фактор е вятъра.Вие се борите с вятъра ние с течението, кой какво си има.... :D
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

.............................
Последно промяна от KRASSI на Нед Мар 22, 2009 18:49, променено общо 1 път.
Аватар
zmeien
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 18:47
Местоположение: pleven

Мнение от zmeien »

Абе това беше малко грубо,но ще ти отговоря.Клионка ми е направен от хромникелова ламарина,дръжката е дървена но въпреки това потъва.Имам още 6 или 7 такива абсолютни близнаци.Превени са 1990г. всичките от баща ми.Тогава започнахме да се учим.Не сме имали дори модел,затова ти казвам че и сега да ме питаш, не мога да ти кажа колко е петата,защото не е копиран от никъде.Ако много държиш ще премеря моя и ще пиша.Дори е малко странен като извивка,но баща ми не можа да се научи да клионка назад,тои го прави напред.Аз мога и по двата начина,въпреки че назад е малко по трудно при тази извивка.Но клионка не сменям за нищо на света въпреки че мога да си направя всякъкви.Ами това е нямам друго какво да ти кажа.........
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

.................................
Последно промяна от KRASSI на Нед Мар 22, 2009 19:03, променено общо 1 път.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Защо не ми се извиняваш на мене.А ме апеш,като ПиТ-БуЛ.
Очаквах да си възпитан към всички>Ти си остана Рендослав. :lol: :P :lol: :P :lol: :P :lol:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

.............................................
Последно промяна от KRASSI на Нед Мар 22, 2009 19:01, променено общо 1 път.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

И аз те заобичах. :wink: Нямах избор. :roll: Наказа ме лошо. :shock: Щеше да ми падне имиджа,ако бях против теб. :lol: :P :lol: :P :lol: 8)
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

KRASSI написа:
quietriot написа:Краси за да не кажеш после че съм се покрил след като съм изцедил инфо от кой каквото може-формата на петата и диапазона са в пряка зависимост или казано просто от формата на петата зависи от колко херца ще започне и на колко килохерца ще заглъхне, това важи и за размера и, начина на кльонкане и силата на удара също влияят донякъде, но не толкова :wink:
И кое е новото тук . Дори и всичко което си написал е спам защото темата е "Какъв трябва да е звука за да вдигне сома" а това не дава отговор на въпроса ти . Що се отнася до петите съм Почти съгласен с теб .
А знаеш ли , че с един и същи кльонк се вадят ПОНЕ три различни звука ?
А знаеш ли , че скороста на придвижване е в ПРЯКА зависимост с Гласа на кльонка и обърни внимание , че тя не е правопропорционална а обратна парабола за единия параметър на звука ?
А знаеш ли , че ъгъла на петата спрямо водата при влизане и спрямо радиуса описван от ножа са в пряка зависимост с звука?
А плътноста на водата през различните сезони ?
А какъв трябва да е звука за да вдигнеш сома и какъв за да хванеш - има ли разлика ?
Често задавам въпроси за да насоча мисленето в правилна посока според мен , но не и умишлено да съботирам .
Ако има нещо което не искам да споделя просто не го споделям но и не преча .
Не го споделям със всеки , но с приятели е друго . И причината за това е че има хора които не заслужават и не трябва да знаят . Хора правещи буркани от зарибителните сомчета които някой от нас купуват и пускат . Но и имайки в предвид великите ми постижения от тази година едва ли има кой знае какво да крия . Но ние сомаджийте и да няма какво да крием пак крием нещо - да е по-интересно и да пълним главите с бръмбари на другия :roll: :roll: :lol: :lol:
Всеки който мисли и има желание ще се научи - не само да лови а и да цени .
Та по темата ти пусна звуковата диаграма на сома и на кльонка .
От нея се видя че кльонка е с по-високи параветри ОК . Но аз те попитах тогава и не получих отговор затова те питам пак;
-От КОЙ кльонк е тази диаграма и при каква работа с него ?
Защото да кажеш , че кльонка е с по-големи параметри и да сложиш всички кльонкове под общия знаменател на тази диаграма е глупаво
Краси нещо в тона ти не ми харесва :wink:много арогантно ми звучиш, ако се познавахме ок ама така некак си не е лицеприятно колега.
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

.........................
Последно промяна от KRASSI на Нед Мар 22, 2009 19:08, променено общо 1 път.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Аз не съм конфликтен, но това е само по принцип :wink: за питането не питах за себе и за обобщя нещо което подозирам одавна, няма нужда Калин да ми дава диаграма аз ще си сваля сам , прегледал съм ги одавна, но за да не влизаме в полето на спама чакам записи направени под вода от човек на който направих микрофон за да запише много кльонкове от всички видове за да може да се наложат звученията един върху друг и да се направи семпъл.Тогава вече може да се правят изводи а не да се лала.Пуснах темата защото много глави мислят по добре от една.предположих че и други хора са се замисляли защо така а не иначе.
Издразни ме агресията в постовете ти иначе нищо лично към тебе, аз винаги споделям това което знам и смятам че е правилно не виждам смисъл да се крие.А и не е заначт да се краде.Темата отпра в ебем ти посоката щото инфото което имаше до момента свърши , побистрихме го всеки реши нещо за себе си , кой сподели кой не и от там нататъка е само спамн и тъшаци без хумор не може става скучно.
Продължение ще има , но когато има какво наистина да се каже, има цяла зима на разположение за опити и мислене
А изводите които аз си направих са много прости -много рано пуснах темата , преди още нищо да се е доказало и проверило на практика. :lol: :lol: :lol:
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

................................
Последно промяна от KRASSI на Нед Мар 22, 2009 19:08, променено общо 1 път.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

quietriot написа:А
А изводите които аз си направих са много прости -много рано пуснах темата , преди още нищо да се е доказало и проверило на практика. :lol: :lol: :lol:
това са моите изводи , явно не са за мен, утре ще извадя диграмите на тия дето искаш и ще ги пусна.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Жалко,че един и същи човек създаде и после обезсмисли такава полезна тема! :shock: :shock: :shock:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Въпросче??? Тази тема няма ли я в руския сайт!!!!!!Аз меткам и там по едно око. :fish13: Само не виждам смисъл да се обиждате.Нека бъде ясно на всички.С писане трудно се разбира кога е майтап и кога не е.И още нещо.Моите наблюдения са,че някои от нас си пускат теми и пишат само по тях.Недейте да смятате,че откриваме топлата вода.Аз ще бъда радостен,ако измисля и една дреболия за сома. :wink: 8)
По самата тема си казах мнението за размера на петите.Нарекоха ме неграмотник.Но никой не ми се извини.Аз и не държа.Тук не е пансион за ,,Благородни Девици".Биеме се уж с най-силните риби,а се засягаме от дреболии.Критикувам,защото винаги е по-лесно.Мене ме апат,като зли кучета всички и държа печено.
Който се обижда да ходи при мухарите и спинингистите.От там си изкарах ,,Жолтая картачка". Мисля,че тука сме само мъже и всичките сте ми приятели.Аре трайте,че догодина ще ви накажа със страшен звук и сом. :lol: :P :lol: :lol: :P :lol:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

boababa написа:Жалко,че един и същи човек създаде и после обезсмисли такава полезна тема! :shock: :shock: :shock:
Това е предимството на автора Сашо :wink: може да пише може и да не пише и както каза Емил девици тука няма не виждам защо се засегнаха някои колеги, мене ме издразни отношението на Краси и си го казах веднага, изводите ги споделих тепърва ще работя по темата когато имам време,относно руския сайт Емиле -да оттам е първоизточника и с него почва темата ако не си забелязал,после не съм влизал да чета и тука ми стига :lol: :lol: :lol:
Сега почваме с опитите и звуците , когато стигна до нещо конкретно ще пиша , жалко че няма сом в аквариум да пробваме как се държи при различните форми и големини на пети които ще пробвам, здраве да е ще пробваме в полеви условия.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”