Сонар за зимен риболов

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
Ангел-Ачо
Мнения: 283
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 17:10
Риболов: само с позволени средства!
Местоположение: София / Монтана
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 1 път

Сонар за зимен риболов

Мнение от Ангел-Ачо »

Здравейте,
искам да си взема сонар който да ползвам при зимен риболов на дупка.
Пускам темата тук защото много от вас ползват сонари.
Понеже нямам никаква представа от тези техники ще искам съвет:
Дайте предложение (препоръчайте) марка и модел сонар подходящ за ползване при зимен риболов на дупка. Сиреч да бъде компактен, да достига обхват до към 30 метра и..... всъщност не знам какво още трябва да има за тази работа.

Ще бъда благодарен на всеки който помогне.

Поздрави
Ангел
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Абсолютно всеки ще ти свърши работа. Повечето сонари имат обхват над 100 м дълбочина, така че това не го мисли. Само си вземи някой с по-малка консумация, защото ще трябва да носиш и батерията по леда, освен всичкия останал багаж. Направи си някаква стойка за сондата от летвичка 30-40 см, с която да бъркаш в дупките. Не очаквай да видиш кой знае колко много със сонара. Пасажите се движат постоянно и на различни дълбочини. Трябва сонара да поработи по-продължително в една дупка, ако искаш да добиеш представа какво става отдолу.
С внимание към детайлите
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

аре и аз да помогна
понеже мислех да вземам това ,но за други цели а то се използва основно за подледен риболов

http://www.marcumtech.com/products/prod ... ProdCat1=2
long2dogs
Мнения: 340
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 20:36
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от long2dogs »

Знам ,че много ползват Вексилар-ите http://www.vexilar.com/ , но мисля , че един стандартен сонар е по-универсален .
Ще можеш да го ползваш и лятото, а зимата си показва екстра :idea:
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

За подледен риболов се използват сонари,на които сондата се окачва на поплавък,консумацията на енергия е минимална,работят на 4-6V с захранване от батерии формат АА ,с добра топлоизолация и т.н.Имам такъв /подарък/ от преди няколко години и ще погледна марка и модел .Цената му беше около 100 Евро.Това е нисък клас сонар за непретенциозни любители.Според мен върши работа.Аз съм го ползвал за да засичам термоклина,тъй като сондата му може да се спусне до 20м.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
Ангел-Ачо
Мнения: 283
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 17:10
Риболов: само с позволени средства!
Местоположение: София / Монтана
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Ангел-Ачо »

Благодаря на всички :D
Заинтересувах се от камерите на MarCum. Писах им и-мейл, но не ми отговориха. Поразрових се из и-нет и намерих тук-там някой сайтове които ги предлагат. Сега ще ми трябва малко време да обмисля нещата.

Живи и здрави.
Ангел
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”