от къде да си купя кльонк на разумна цена

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
pirroo
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 16:06
Местоположение: Sofia

Мнение от pirroo »

...
Последно промяна от pirroo на Пон Дек 07, 2009 20:40, променено общо 1 път.
никой да не мърда изпуснах си мозъка
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

pirroo написа:.............
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=25937
одавна сме го дъвкали това колега и доста в детайли сме навлезли както се вижда
всчико има значение за звука и размера и формата и ъгила и каверната и духали ли са ти сутринта и или си тръгнал надървен така че първо да четем по назад темити после да дискитираме а относно звука трептенето поражда зук, а не звука трептене :wink: Поздрави Васил , не му се връзвай на Тапета той само провокира тоя и оня да пишат щото му е скучно :lol: :lol: :lol:
pirroo
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 16:06
Местоположение: Sofia

Мнение от pirroo »

...
Последно промяна от pirroo на Пон Дек 07, 2009 20:40, променено общо 1 път.
никой да не мърда изпуснах си мозъка
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

pirroo написа:млъквам quietriot няма да издам и 1 звук
:shock:
Глупости пиши си, не ми се връзвай, аз бях рязък , съжалявам за което се извинявам :wink:
pirroo
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 16:06
Местоположение: Sofia

Мнение от pirroo »

...
Последно промяна от pirroo на Пон Дек 07, 2009 20:42, променено общо 1 път.
никой да не мърда изпуснах си мозъка
pirroo
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 16:06
Местоположение: Sofia

Мнение от pirroo »

...
Последно промяна от pirroo на Пон Дек 07, 2009 20:42, променено общо 1 път.
никой да не мърда изпуснах си мозъка
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

pirroo написа:Diman разбирам и сигурно си прав но защо правим различни клъонкове аз честно казано незнам за отношението ти към риболова съм съгласен защото отдавна знам че не всеки риболов завършва с риба наистина е по важен самият излет и аз така като теб разбирам риболова
просто като чукам с различни пети звучи различно затова подхванах разговора за размера и формата на петите :D
колегата Emo-83 в една от темите за сом е показал някой филми единият е на немски и показва разпространението на звука от клъонка и как влияе на рибите
Задачата на кльонка е да вдигне сома от дъното и да го ориентира към стръвта. В повечето случаи сома удостоява с внимание стравта, ако я усети и не я подмине. Аз вдигам сомове с всичките си кльонки(а те са абсолютно различни и като форма и като размер на петата), с изключение на един, който е алуминиев и гърми като гаубица. Най-много сомове ми вдига кльонка с най-малка пета и то от 30м дълбочина, но той пък има най-чист звук. Така че, за мен голямата пета не е гаранция за добър кльонк.
Има и друга теория за ролята на кльонка, но аз не желая да я коментирам.
Последно промяна от Diman на Сря Дек 02, 2009 22:02, променено общо 1 път.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

pirroo написа:quietriot макар да не е по темата коментираи това решил съм да я купя за 2 ма става и на crisler-а се качва на таванаhttp://hobby-varna.com/compassnorway.html
ако сте двама и е за кльонкане ще ви е малка ние бухахме преди с 2,90 и майката ни се ебаваше все пак седиш там с часове а и само 8 коня мотор е слаба работа ако си голям язовир ти трябват дни за прекосяване а и незнам борда как е бухане , но това е мое мнемие
Аз харесвам 3,60-3,90 надуваема или РИБ с 25 коня мотор щото имам такъв де :lol: :lol: :lol: това си е удобство и за влачене и за бухане и като дадеш цега на мотора летиш из гьола. :wink:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

pirroo написа:не приемам извинението защото не си казал нищо лошо нали е форум има много мнения видя ли каво съм пратил
няма проблем
пратил какво и къде??
pirroo
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 16:06
Местоположение: Sofia

Мнение от pirroo »

...
Последно промяна от pirroo на Пон Дек 07, 2009 20:43, променено общо 1 път.
никой да не мърда изпуснах си мозъка
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

quietriot написа:а относно звука трептенето поражда зук, а не звука трептене
Всеки звук е трептене, но не всяко трептене е звук :wink:
Колкото до разпространението на звука във водата, ако говорим за звука на кльонка, който чуваме отгоре, замислете се, господа офицери, на какво разстояние се чува той в тихо и безветрено време. След което се сетете за елементарният факт че звука се разпространява във водата много по-добре (т.е. с по малко-затихване и с по-висока скорост) от колкото във въздуха. А това че звука под водата го усещаме с кожата си, а не го чуваме е породено от разни дребни физиологични подробности, като тази че ушите ни не са устроени да чуват под вода. Съпоставете вибрациите на гръдният ви кош под вода с тези които усещате на сухо, по време на някой хеви метъл концерт и ще си представите горедолу каква "серенада" става под водата, когато някой язовир се напълни с кльонкаджии.
Физиката още никой не я е отменил, но понякога прекалено се увличаме от играчките си и...
П.С. Поста не е насочен конкретно към някой.
П.П.С. Аз пък най се кефя на 4.12 каяк, ама с него не можеш да летиш по язовира :wink:
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от lubo9 »

Моля за малко помощ. Някой ползвал ли е въпросният кльонк http://www.orozov.com/access_in.php?id= ... ode=1&tip= и какво му е мнението. Решил съм да пробвам този вид риболов, но не ми се дават 60-100 лева за кльонк.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

lubo9 написа:Моля за малко помощ. Някой ползвал ли е въпросният кльонк http://www.orozov.com/access_in.php?id= ... ode=1&tip= и какво му е мнението. Решил съм да пробвам този вид риболов, но не ми се дават 60-100 лева за кльонк.
Защо не ти се дават!Това е един от най-важните инструменти в този риболов.Според мен на тебе не ти се кльонка въобще....щом само ще пробваш.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
yzyna
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Ное 11, 2007 22:57
Местоположение: Пазарджик

Мнение от yzyna »

lubo9 написа:Моля за малко помощ. Някой ползвал ли е въпросният кльонк http://www.orozov.com/access_in.php?id= ... ode=1&tip= и какво му е мнението. Решил съм да пробвам този вид риболов, но не ми се дават 60-100 лева за кльонк.
Ами колега,този кльонк ми се види много афиф,демек незнам дали ще ти върши работа!Защо не си направиш твой съчки и дори да не вадят желания звук,ще виниш само себеси,ако пък ловят,удоволствието ще е двойно!Модели тук и в другия форум бол! :wink:
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от lubo9 »

uzuna написа:Ами колега,този кльонк ми се види много афиф,демек незнам дали ще ти върши работа!Защо не си направиш твой съчки и дори да не вадят желания звук,ще виниш само себеси,ако пък ловят,удоволствието ще е двойно!Модели тук и в другия форум бол! :wink:
И това съм мислил. Дори в руските сайтове видях и размерите на всеки един елемент и начина на направа. Просто сондирам мнения. Време до следващият сезон има доста. Проблемът за по-скъпите кльонкове е че поне за сега не мога да отделя 100 лева. Все пак криза е :lol: :lol:
Последно промяна от lubo9 на Сря Дек 02, 2009 21:42, променено общо 1 път.
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”