Става ли от Шаранджия Сомаджия

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
AMUR
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 17:34

Става ли от Шаранджия Сомаджия

Мнение от AMUR »

Ако има такива комплексни рибари моля да дадът мнение.
Благодаря предварително :oops:
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

...
Последно промяна от Diman на Вто Авг 25, 2009 12:22, променено общо 1 път.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Аз приключих със шаранджийството през 1999г.Всичко идва от стремежа за по-голяма риба,а не някаква риба.Хващал съм най-голям шаран(дивак) 15кг. и всички видове амури до 21кг.До като ловях шаран хванах и сом на царевица 23кг.,но после се закачи един големец колкото лодката,събра и скъса всички въдици.От тогава го преследвам само него....големия. :wink: :roll: :shock:
Риболова на плувка за мен е риболов на стръв.Но съм оборудван яко.Доста хора се учудват,че повечето сомаджии имаме по 3-4 директни телескопи,няколко блеснарки,фидер и болонезе......но всичко това го използваме единственно за местна стръв или,когато зимата е била по-дълга.
Ето ви пример за ранна пролет....и кво от това...тези и за стръв не стават.
Изображение
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
AMUR
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 17:34

Мнение от AMUR »

Направих обурудване за шарани за хиляди, един приятел ме поразходи с лодката си из Тича хванах ме 3-4 бели на воблери и ми харе са а какво лие на кльонг? СОМММ? това лято 6те разбера :fish1:
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tomahawk »

AMUR написа:Направих обурудване за шарани за хиляди, един приятел ме поразходи с лодката си из Тича хванах ме 3-4 бели на воблери и ми харе са а какво лие на кльонг? СОМММ? това лято 6те разбера :fish1:
Хихихихихи. В петък може и да разбереш :lol: :lol: :lol:
Тук инвестицията също е хиляди ! :P
dimitar konopov
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 18:45
Местоположение: svilen grad

Мнение от dimitar konopov »

otdosta godini presledvam samo somove ito po reki i qzoviri vav tozi ribolov e trapkata a ne vav sharajiiskiq trqbva da znaesh mnogo za vodoemiti kadeto shte lovish som i kade toi tochno obitava ne e lesno da olovish som no trqbva dasi malko ili mnogo podgotven za sreshtata sas nego :)
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

dimitar konopov написа:otdosta godini presledvam samo somove ito po reki i qzoviri vav tozi ribolov e trapkata a ne vav sharajiiskiq trqbva da znaesh mnogo za vodoemiti kadeto shte lovish som i kade toi tochno obitava ne e lesno da olovish som no trqbva dasi malko ili mnogo podgotven za sreshtata sas nego :)
Научи се да пишеш на кирилица - уважавай езика си и останалите колеги във форума . Ако ти е трудно, колега, ще ти помогнем.

По темата - не можеш така категорично да твърдиш, че в шаранджийския или в който и да е друг риболов, няма тръпка. Нима търсенето на шарани не изисква познания за водоемите, за релефа, местообитанието, навиците на рибите и т.н.?! Това, че ти си на друга вълна и те кефи друг тип риболов, не означав, че с лека ръка можеш да зачеркнеш останалите. Всеки си преценява какво му харесва, какво му носи тръпка и удовлетворение, и го практикува.
:wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

Не съм писал бая време тука-нямаше каквво да кажа..
Обаче таз темичка ме предизвика.
Защо да не се практикува и шаранджийски и сомаджийски и секакъв вид риболов.
Както писа и Емо /здравей учителю :oops: /,повечето сомаджии са бивши или настоящи шаранджии.Пък и за да станеш сомаджия,трябва да минеш по пътеките на другите риболови.Един приятел обичаше да казва ,че който не се научи да лови дребните риби,после ще му е трудно и с едрите-сомаджията трябва да е отличен плувкар-инак стръв нема...
А красотата в риболова може да се открие навсякъде-колегата Конопов, който май е от нашия край малко прибързва с заключенията..
Само че в последно време е бая пренаселено от шаранджии и кльонкаджии ,поне на обичаните от мен места и още не съм топвал кльонка за тая година,че и много проблеми се струпаха.
Досега отплесвах кола и хванах некой и друг шаран-сега замисляме хубав уикенд на едно място 8) и там ще се разпльокаме с аверите,че кльонковете ще земат да се разсъхнат.
Та по темата-могат да се комбинират двата риболова-свързано е с мерак ,свободно време, и не на последно място -пари за оборудване което е коренно различно за двата случая.
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

И на мен ми се ловят шарани......Е как бе братче....това е най-умната риба.Но как да стане това!!!!!!!!Трябва да си взема някой момок и да го забълбуквам нещо да стои до пръчките.
Рибарче на Ивайловград кълват яко сега бре.А като гледам зарибените от Козела вече скачат във всеки залив.Еййййййй,браво на такива хора.
В един кошер има мед.......само защото има ред.Не видях нито една мрежа....само препънчета за сом на клон......но той вече не е горе и не взима Хайванчето.Само месината виси за лудо.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”