Риболов на сом през ноща

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
abramovich
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 18:31
Местоположение: АРБАНАСИ
получил Браво: 1 път

Риболов на сом през ноща

Мнение от abramovich »

Колеги,искам да засегна тази тема и да чуя вашето мнение по въпроса. Гледал съм много филми за ловене на сом и не съм видял или поне незнам друга държава в която да е забранен улова на сом след залез слънце. Например на Ивайловград като те видят, че ловиш по тъмно и те гонят. Миналат година бях на Жребчево и станах свидетел как ИАРА правят проблеми на хората които ловят шаран от брега през ноща, а в същото време в язовира имаше няколко лодки, които се опитваха да ловят сом. [/quote]
Аватар
ivanov70
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Яну 03, 2010 15:37
Местоположение: до 1993 - Видин, сега - Сливен

Риболов на сом през ноща

Мнение от ivanov70 »

ЗАКОН ЗА РИБАРСТВОТО И АКВАКУЛТУРИТЕ
Чл. 24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:
(4) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Любителският риболов, с изключение на пъстървови риби, се разрешава само през светлата част на денонощието през всички дни на седмицата, извън периода на забраната по чл. 32, ал. 1.
Аватар
abramovich
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 18:31
Местоположение: АРБАНАСИ
получил Браво: 1 път

Риболов на сом през ноща

Мнение от abramovich »

По тази логика излиза,че повечето от нас са бракониери, моето мнение е, че колкото повече лодки с любители риболовци има във водоема толкова по-малко ще са бракониерите.
Аватар
andrej_1111
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 19:19
Местоположение: ТРОЯН

Мнение от andrej_1111 »

Това според мен е глупост останала от време оно. Незнам кой трябва да внесе промени в закона , знам че трябва да се направят.
Как да ловиш риба, която е активна нощем?
На мен миправиха проблем на язови Сопот за 3 въдици. Бяха с маски все едно съм трафикант. Мисля че има нещо збъркано в цялата работа.
Все пак ние ви плащаме заплатите господа. :twisted:
Аватар
Anton_62
Мнения: 135
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 10:30
Местоположение: гр. Асеновград

Мнение от Anton_62 »

Збъркано или не,през комунизма на Кърджали за нощен риболов отнесох 50лв.глоба(заплатити бяха 160лв).След комунизма на Студения за малко пак да отнеса глоба нощтно време,и оттогава като се скрий слънцето пребирам въдиците и сядам на рахат.Няколко пъти са ми идвали нощно време на проверка ,и са оставали крайно учудени защо няма въдици хвърлени.А други колеги наоколо, който са им били въдиците във водата им пишеха актове.Така че нощният е забранен и изобщо не се самонавивайте на друго.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Anton_62 написа:ЗТака че нощният е забранен и изобщо не се самонавивайте на друго.
Да точно така!!!! И понеже нещо измислено-недомислено преди 50г.е още в сила трябва да си мълчим като путки.Затова ни клатят както си искат вече 20г.За жалос нищо не се е променило от тогава освен нарастващото бракониерство и намаляване на зарибяването!!!
Овце сме и това заслужаваме!!!
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Мисля,че Левака е абсолютно прав.
Забраната за лодки е измислена по Тошово време.Каква е причината да НЕ съществува риболов от лодка....още се чудя. :roll: Ако съм мрежар,ще влезна да пусна привечер и сутринта рано ще вадя.Но понеже не съм влизам с 2 въдици и си правя кефа.Освен това зарибявам и пускам....не само аз де.Ако всички станем такива,няма да си чешеме езиците.Бича за всички мрежари....сме ние риболовците.Не ми се обяснява какво се случва,когато закачим мрежа.......................... :arrow:

п.п. От няколко дена чета в различни теми на разни природо защитници.....дето нищо не правят в тази посока.Само учат какво трябва да стане........без тяхното активно участие.В случая не визирам никого.До сега писах в О-фа за природата и възмутените от нея.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Emo-83 написа:Каква е причината да НЕ съществува риболов от лодка....още се чудя. :roll:
Не се чуди, Емо - обясняваха го хората, да се скъсаш от смех. Грижа за Човека - злополуки ставали, имало удавени...Как не се изподавихме всички за тези 20 години? :roll: А за нощния обяснението беше, че не можело да се провежда контрол /все едно през деня го провеждат/ - това за въдичарите, за мрежарите срамежливо премълчават, все едно не съществуват... :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
andrej_1111
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 19:19
Местоположение: ТРОЯН

Мнение от andrej_1111 »

Овце сме и това заслужаваме!!![/quote]

Ами погледнете Гърците. Тук никой нищо не организира. Айде нещо да се направи по въпроса де. Аз ще съм напърва линия. Сигурен съм че няма да съм сам. :cry:
Аватар
abramovich
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 18:31
Местоположение: АРБАНАСИ
получил Браво: 1 път

Риболов на сом през ноща

Мнение от abramovich »

Предлагам на всички, които сме заинтересовани да се разберем какво точно искаме, да го уточним и да го направим под формата на подписка. Давам пример с подписките за акциза на ракията. От всеки регион имаше подписка с еднакви искания и след това беше обединена в една обща. Мисля че това е начина да поискаме промяна на закона.
pen6

Мнение от pen6 »

риболовът от лодка и нощният риболов са забранени в България !!!
Аватар
atanas atanasov
Мнения: 77
Регистриран на: Пон Фев 08, 2010 11:44
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: Разград
получил Браво: 1 път

Мнение от atanas atanasov »

Къде в закона пише че е забранен риболова от лодка?
И каква е глобата ако се лови от лодка?
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Мнение от zampo »

риболовът от лодка и нощният риболов са забранени в България !!!
Риболова от лодка НЕ Е забранен! Само любителския риболов е забранен през ноща !
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”