СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Моите предложения са следните:
109лв. 12 лб и 20лб. при дължина 2.10м. 115лв. при дължина 2.40м.от две части.
Фотото е на стария модел. Новия е със стъклопластов връх.
Изображение
145лв. 6-12лб. при дължина 2.23м. от две части.
След Нова Година въдицата ще стане 165лв.
Новия модел е чисто черен.
Изображение
Изображение
212лв. при дължина 2.20м. акция 40-200гр. от две части 2.40м. за 222лв.
Изображение
Предложил съм ти въдици,които аз харесвам в различен ценови клас.Естествено,че има и други модели,но това в момента ме кефи.
Имам основания да ги предпочета пред посоченото от теб,макар вносителите да са едни и същи и не е проблем да си избереш каквото си решил.
При Дам въдицита си избрал пръчка за даутригер....мекица е. Пред Севидж и Окумата,тролинг изпълненията,предпочитам Кортез. Третата въдица е за разкош и да има малко по-висок клас......зная,че няма да я избереш.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
6tukara
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 18:00
Местоположение: София
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от 6tukara »

Благодаря, Първите две много ми харесаха и ще ги видя на място. Последната изглежда супер, но надхвърля бюджета на снежанка :D .
Ако има риба и на бастун че се хване
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от ribata402 »

Emo-83 написа:Салмо :!: Да,ама НЕ :?: :idea:
За да постигна тази игра,премахвам стабилизиращата перка на Салмото,слагам му нови халки и куки и го пребоядисвам.
Запазил съм играта му,като съм добавил странично поклащане за по големи дразнение,видимост и различност. Според мен ще хваща в пъти повече :!: :roll:
Еееей къв човек си,стига с чужди пити помени да правиш,това което показваш ,не е твой туниг а мой и на Краси 112 как нети омръзна да крадеш чужди мисли и творения и ,да ги споделяш като твой..Точно за това няма да си мълча,нека да знаят...Почитателите ти се броят вече на пръсти...Две години не бях влизал,е заради такива плагиатства,няма още толкова да влизам..
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Разсмиваш ме,Светльо. :lol: :lol: :lol:
Къде съм написал,че тунинга е мое изобретение. Да от Краси-112 го скивах.....той ми го показа.
Митко БМЖ-то,като прави от години Тин Финове,които хващат сомове,да не го е измислил той!?
Но човека се е постарал,вложил е свои идеи,направил го е в различни дълбочини и го продава успешно с години.
Някъде да си видял,да съм написал,че аз му казах този воблер и му го пратих да го направи. А на мен ми го показа Стефан Лалев. И кво се случи толкова,лошо :!: :?:
Ето сега ще ти покажа Тин Фин,който нито е на Лалев,нито на Митко и е различен,но не по цвят,а по игра.
Изображение
И защо ми вадиш отделни цитати с цел някакво злепоставяне,а не ми извади този в който казвам,че при воблерите всичко е ИЗМИСЛЕНО,но с някои промени и подобрения от един добър модел го правиш,супер ловящ.
Това Салмо не съм го рекламирал,като мой воблер,а съм го споделил с колегите,защото един,дребен детайл,променя,много нещата.
Но сега,след като разбрах,че е твоя разработка,а не на Краси-112 ще му залепя перката или ще го изхвърля по-добре,да се знае,че нямам изпилен воблер за 10лв.
Кажи разионализаторе,ти ли измисли това и къде го видя!
Изображение
Изображение
Аз не се срамувам да кажа,кое и от кой съм научил. Крал съм знания и съм ги получил.Но за воблери съм чел толкова литература, колкото ти до 8-ми клас.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от tommy12 »

ribata402 написа:
Emo-83 написа:Салмо :!: Да,ама НЕ :?: :idea:
За да постигна тази игра,премахвам стабилизиращата перка на Салмото,слагам му нови халки и куки и го пребоядисвам.
Запазил съм играта му,като съм добавил странично поклащане за по големи дразнение,видимост и различност. Според мен ще хваща в пъти повече :!: :roll:
Еееей къв човек си,стига с чужди пити помени да правиш,това което показваш ,не е твой туниг а мой и на Краси 112 как нети омръзна да крадеш чужди мисли и творения и ,да ги споделяш като твой..Точно за това няма да си мълча,нека да знаят...Почитателите ти се броят вече на пръсти...Две години не бях влизал,е заради такива плагиатства,няма още толкова да влизам..
За протокола не го познавам Емил, но поне човека пише, оставая мнения и съвети, прави форума интересен, като влизам в нови мнения има какво да се чете. Рибата402, имах задочен спор с теб преди време и ти бях казал че едно стойностно мнение нямаш в постовете си, ако отвориш един от първите си постове от 2011се вижда как искаш мнение и съвети отсъщият Емил.
Помежду другото гледах един филм с теб по Хоби ТВ, много се смях, то тайни воблери ли не се криха!
Че е слаба телевизията е слаба, ама поне като знаете, че ще ви гледат по телевизията се съобразявайте малко от малко.
:)
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Pike »

ribata402, получи отговор за воблера, ако има още да го доизяснявате, на ЛС или лично.
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от kaleeff »

Emo-83 написа:Влача с 3ка на Дуел шарено 8 нишково. За мен минимума за сом е 2.5. Флоро използвам отново на дуел 0.55мм.-0.60мм.по 60-80см.дължина на повода. Ползвам само карабинки на Севидж Гиар,без вирбел. :fish15:
Флурото с възел ли го връзваш или с други способи? Защото тази година заминаха два за мен трофейни :mrgreen: :mrgreen: щото се скъсаха на възела преди карабинките? Единия път ползвах 0,45 на трабуко, айде викам си скапано е. После пробвах и аз с дуел ... резутлатът 2 двуседмични не спанета.
Аман от манекене...
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от vestel »

Слагай 0.60 и кримпвай ... няма да имаш грижи :tup:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Ползвам тази бубина и флоро от 0..55мм. до 0.60мм.
Изображение
Но Вестела е прав,че може и с кримпване.Когато ми трябва да го направя в лодката и да ми е по-бързо,без да ми пречи клатенето и крането и...кримпвам.
Ако ползваш вирбел,прави го с възел паломар....елементарен е,но държи при флоро.
Не се притеснявайте,че флорото повдига воблерите. Понякога правим повода, умишлено по-дълъг,точно с тази цел. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

С бубината,може да се скъса на всякъде друго място,но не и на възела. :idea:
За кримпване на флоро използвам месингови и алуминиеви тубички,а не никелови.Ако са от последните,съветвам да флорото да мине три пъти,през тях. Първия път минава през тубичката,втория път връщаш и трети,отново. Тогава е сигура,ако тубичките не са качествени. Хубавите си ги поръчвам от Е-бей,защото са по много в кутийки и различни размери.
Доста често при кльонк,също кримпвам. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от petrov7777 »

Според мен най добрия флурокаржон е на Сънлайн пробвайте го , тази година хванах 3 бр. сомове около 10кг със 32 флуро и нямам никакви грижи но най голямата кулминация беше когато закачих за опашката 22 кг. тонстолоб удоволсвието е невероятно а флурото беше сънлайн 0,23 .бях се приготвил да ходя на Доспат за пъстърви но се успах и отидох на Брягово и ме домързя да връзвам по дебело, аз друг флурокарбон няма да купя .
Забравих беше за морски риболов
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Флорото го слагаме,единствено за да не притрива в четките или миди....по дървета също.
Никаква друга причина да се ползва няма.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от petrov7777 »

Аз преди много често ходих в Гърция и свикнах да работя с флуро , мисля че за пъстървата е задължително за сома също ми то остана само бяла а и там е препоръчително ,
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от ribata402 »

tommy12 написа:
ribata402 написа:
Emo-83 написа:Салмо :!: Да,ама НЕ :?: :idea:
За да постигна тази игра,премахвам стабилизиращата перка на Салмото,слагам му нови халки и куки и го пребоядисвам.
Запазил съм играта му,като съм добавил странично поклащане за по големи дразнение,видимост и различност. Според мен ще хваща в пъти повече :!: :roll:
Еееей къв човек си,стига с чужди пити помени да правиш,това което показваш ,не е твой туниг а мой и на Краси 112 как нети омръзна да крадеш чужди мисли и творения и ,да ги споделяш като твой..Точно за това няма да си мълча,нека да знаят...Почитателите ти се броят вече на пръсти...Две години не бях влизал,е заради такива плагиатства,няма още толкова да влизам..
За протокола не го познавам Емил, но поне човека пише, оставая мнения и съвети, прави форума интересен, като влизам в нови мнения има какво да се чете. Рибата402, имах задочен спор с теб преди време и ти бях казал че едно стойностно мнение нямаш в постовете си, ако отвориш един от първите си постове от 2011се вижда как искаш мнение и съвети отсъщият Емил.
Помежду другото гледах един филм с теб по Хоби ТВ, много се смях, то тайни воблери ли не се криха!
Че е слаба телевизията е слаба, ама поне като знаете, че ще ви гледат по телевизията се съобразявайте малко от малко.
:)
Така е когато почваш нещо,което няма кой да ти го сервира и смели наготово,.Томи влизаш в магазина и купуваш 100воблера накуп,после в другия и в другия и в другия..После впоследствие на риболова ,зарбираш колко боклука си купил...И те така ,лесно когато се возиш с стар троленгист,който щети снесе всичко наготово...Но какво ли ти се обеснявам,слепия си остава сляп..За филма тва беше на майтап,питай ме на лични за пъстървови воблери,ще ти кажа ,топ 30 бияча..Към Пайк,ако искаш ме игнорирай от тук,вече ми е все тая,и бездруго тоя форум си отиде само с деситина души...Към Томи ,ако те итересува джиг ,имам мнения там и обеснения ,който никой не е давал толкова подробно,за което вече съжалявам..
Georgi Iliev
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 22:26
Риболов: spinning
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Georgi Iliev »

Нови пръчки за новият сезон.Писах писмо до Дядо Коледа но се оказа че той живее не в Лапландиа а е сменил адреса си в София на улица Ополченска.
...
071220161856.jpg
071220161856.jpg (75.21 KiB) Преглеждано 4394 пъти
071220161861.jpg
071220161861.jpg (43.79 KiB) Преглеждано 4394 пъти
071220161864.jpg
071220161864.jpg (76.75 KiB) Преглеждано 4394 пъти
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”