СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от magiosnika »

Да, нека да се върнем на темата :!: :idea: Пролетта се ловят сомовете и бялата риба, не защото сте добри тролингисти и използвате еди какви си воблери "биячи" ...пролетта се лови понеже е наблъскана всичката риба в плитките и сравнително малки устия на големите ни язовири, рибите се подготвят за размножителният си сезон,защитават местата си за размножаване,както и гнездата с хвърленият хайвер...И отгоре им кръжат като пумпали стотици безумци целящи да докажат на света колко добри "риболовци" са. Хилейки се мазно, държейки в ръце издутите от хайвер риби.... пускат част от улова и се смятат за велики, самодоволно обирайки овациите на будалите... И целият тоя маскарад си върви от години.Толкова ли не може да се оставят тея риби за два месеца и половина да се размножат на спокойствие!!! :idea: :oops: Или трябва да мълчим, когато знайни и незнайни андрешковци мишкуват и тролят май месец уж за щука, а се хвалят, че ей тъи уловили 60 сомчета....Стига с тея простотии,време е наистина да се подходи отговорно по тая тема :idea: Претекста да има лодки, щото иначе имало мрежи също е тъпня...че като си радетел против бракониерството влез с лодката, закачи едно въже с една арматура отзад и събирай мрежи.Не да се правиш на тарикат,че си за един вид риба, а да съсипваш друг...и да се хвалиш, че си радетел срещу бракониерството.Това е безгранична наглост и простотия :!: :idea: Щял да раздвижи темата бедният Андрешко, егати и раздвижването - виж и прочети внимателно какво съм написал, белким ти влезе нещо у главата :!:
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от koko7784 »

До някъде съм съгласен донякъде не!
Ако следиш клиповете на Гризенди или Йорг Блинкер ще забележиш че и те масово ловят трофеи точно сега когато рибата се готви за хайвер!
И не за друго според мен ами сега е най-подходящото време за улавяне на трофей на риба :idea:
Та и те се хилят мазно но имат отношение към рибите защото без тях ще ядат дедовия!
Докато не се научим на отношение към рибата приказките са без значение!
Така си мисля аз.....
Аватар
shrike
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 14:36
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от shrike »

koko7784 написа:
shrike написа:Ето,сега е момента всички недоволни от тази анархия ,която е и се задава по водоемите ни с тази малоумна забрана, да натиснат ИАРА,тъй като отново има производство за удължаване на забраната за бяла:
http://iara.government.bg/?p=21674
Пишете на мейла им и се молете по-скоро да спре това безумие!
Българинът не е за нищо!
До преди няколко години всички ревяха зза отделна забрана за всеки вид,сега пак недоволни.
Няма оправия....
Има оправия...просто, за да се получат нещата, като се прави нещо се прави като хората не половинчато! Черпи се опит от страни които са по-напред в това отношение .Ето в Чехия бялата е забранена за 6 месеца- как се постига това-лесно.За този период се забранява стръв жива рибка и спининга/съответно тролинга/! И готово...измислено е -хората са го направили! По този начин всичко онова за което пише колегата маг ще бъде решено! Но явно тук законодателите разчитат най -вече на самосъзнанието на риболовците :lol:
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от koko7784 »

И като я забранят и ще почне един рев :mrgreen:
То ако я забранят целогодишно ще има най-много риба.
Все пак гаранция че бракониерите действат най много когато рибата е забранена.
Аватар
stefar33
Мнения: 500
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 21:16
Риболов: джиг,спининг,тролинг
Местоположение: gabrovo
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 106 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от stefar33 »

Скъпи колеги нека ви напомня че докато не добия някакво знание от вас за мен сте домашни компютърни хетъри любители на риболовните теми.Айде понеже много знаете да обясниге на всички ей тоя днешен сом дето е по мазен и от моята усмивка на колко голям воблер е хванат на каква дълбочина цвят на кое място в язовира по кое време и на каква обща дълбочина.Аз знам. И знам защо.Само не знам заслужава ли си да го споделям тук с такива като вас.
20180403_155039.jpg
20180403_155039.jpg (165.53 KiB) Преглеждано 14933 пъти
IMG-77663ddf182798a18018715fb9eefe30-V.jpg
IMG-77663ddf182798a18018715fb9eefe30-V.jpg (53.39 KiB) Преглеждано 14933 пъти
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Trofei »

Как ни говориш,все едно ти си го хванал? :mrgreen:
ГеоргиМ
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Апр 28, 2017 10:59
Риболов: Спининг
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 157 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от ГеоргиМ »

Той колегата е видял на какъв воблер , дълбочина , цвят и т.н. е уловен този сом, но нали го засегнахме та няма да ни сподели. Видно е , че сома е вързан за друга лодка , а колегата нали ги пуска та сигурно е отишъл да освободи рибата. Евала! :lol: :mrgreen:
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от magiosnika »

ИзображениеПалячо да не е този воблера :mrgreen: И запомни нещо от мен, воблера е без значение през този период на годината :wink: Всъщност нищо не знаеш за риболова, можеш само да правиш дребни андрешковски номера и да си мислиш, че си голяма работа :mrgreen: Страдаш сериозно от това-Ефектът на Дънинг-Крюгер - когнитивна склонност, при която неквалифицирани индивиди страдат от илюзорно превъзходство, поради което погрешно оценяват способностите си много по-високо от средното. :mrgreen:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Pike »

Палячо-малячо ... това сомаджиите, не се ли хванете за гушите, все едно нищо не сте си казали.

Затварям темата за почистване и охлаждане на страстите.
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”