Котви

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

Аз пък искам да ви кажа и покажа,каква котва си направих :idea: Котвата е към 12-15 кг и е от 1см дебела неръждавейка.За нея си поръчах специален неръждаем синджир - 2 метра,който е също поне 5-6кг.Двете връзки са също неръждаеми,като едната е с болт а другата е карабинка за алпинисти.Много съм горд с направата и,остана само да я изшлайфам,а може и така да остане,сомовете не разбират от красота ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Изображение
Изображение
Изображение

Дано да ви хареса и ако имате някакви забележки,относно ъгъла,казвайте да режа и да заварявам на ново опашката Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Любо котвата е чук,обаче много трябва да я пазиш от скали и огромни камъни по дъното,тая котва ако заклини някъде както трябва няма вадене. :idea:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
macaka
Мнения: 523
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 17:30
получил Браво: 2 пъти

Мнение от macaka »

Любе, екстра е станала.Ама що синджир ра бате
Немаше ли с въженце/ неква неражд./ да стане по готина.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

macaka написа:Любе, екстра е станала.Ама що синджир ра бате
Немаше ли с въженце/ неква неражд./ да стане по готина.


Масак,за да работи една котва както трябва,синджира преди въжето е задължителен :idea: :idea: :idea:

Стефка,на носа отпред ще се закача друго въженце, но отстрани,за да може да се отклинва,ако евентуално се закеркенечи някъде по дъното.Ония моя Генката,докато ме нямаше в бивака,изтървал един шибан живарник за 5лв,представи си какво ще се случи,ако тая котва реши да остава на дънотоИзображение ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
macaka
Мнения: 523
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 17:30
получил Браво: 2 пъти

Мнение от macaka »

Любак лично мое мнение, че синджирчето е е тежичко и
доста раздвижено, попадайки в скали и каменаци първо се
заклиня той, после котвата и става режание на въжето.
Виж за пясек и тиня не знам.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Мнение от yankosan »

macaka написа:Любак лично мое мнение, че синджирчето е е тежичко и
доста раздвижено, попадайки в скали и каменаци първо се
заклиня той, после котвата и става режание на въжето.
Виж за пясек и тиня не знам.
Така се прави за море,ама той си знае,порд мен комбинацията верига-огъваема котва е по-добре :wink:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

Първо,лодката ми е тежка и голяма,малките котви които се продават тук/имам поне четири различни/не ми вършат работа,а синджира както казах е задължителен.Като я загубя или се наложи рязане,ще си спретна друга,вече им фанаф чалъма а имам и модела на картончета
ИзображениеИзображениеИзображение
Последно промяна от LVitchev на Пон Фев 07, 2011 21:45, променено общо 1 път.
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
macaka
Мнения: 523
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 17:30
получил Браво: 2 пъти

Мнение от macaka »

Янец, за каменяци и скали огъващите жила на котвата са супер,
ама пак без верига.
За мен лично за тиня и пясък верига и котва- ''Ломоносов''.

айде утре съм в дискусията, понеже малкия ме измества от компа.
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Мнение от славе »

LVitchev написа:
macaka написа:Любе, екстра е станала.Ама що синджир ра бате
Немаше ли с въженце/ неква неражд./ да стане по готина.


Масак,за да работи една котва както трябва,синджира преди въжето е задължителен :idea: :idea: :idea:

Стефка,на носа отпред ще се закача друго въженце, но отстрани,за да може да се отклинва,ако евентуално се закеркенечи някъде по дъното.Ония моя Генката,докато ме нямаше в бивака,изтървал един шибан живарник за 5лв,представи си какво ще се случи,ако тая котва реши да остава на дънотоИзображение ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Любе много е добра котвата,само дано да може да се вади с допълнителното въже,както казва левака,камъните.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

славе написа:
LVitchev написа:
macaka написа:Любе, екстра е станала.Ама що синджир ра бате
Немаше ли с въженце/ неква неражд./ да стане по готина.


Масак,за да работи една котва както трябва,синджира преди въжето е задължителен :idea: :idea: :idea:

Стефка,на носа отпред ще се закача друго въженце, но отстрани,за да може да се отклинва,ако евентуално се закеркенечи някъде по дъното.Ония моя Генката,докато ме нямаше в бивака,изтървал един шибан живарник за 5лв,представи си какво ще се случи,ако тая котва реши да остава на дънотоИзображение ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Любе много е добра котвата,само дано да може да се вади с допълнителното въже,както казва левака,камъните.
Славе,ял съм го приятелю,дърта курва съм и ще внимавам.В крайна сметка,няма какво толкова да губя,едно желязо Изображение Иначе,синджира го поръчах и дойде на 100лв за една седмица,карабинките,само едната е 10лв а другата 15.Желязото го имах и десетина диска тънки за рязане на неръждавейка и 20бр неръждаеми електроди.Това е котвата.Ще направя нова за един ден,ебах я в желязото.Ама ще внимавам,наистина ще внимавам че не ми се клепа пак с тия железа,много рязане,другото е лесно !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от fn1p »

Бат Любо тази котва изглежда много хубава,разбираш им на нещата все хубави неща правиш,ама много скъпа ,този твоя човек дето изгубил живарника,представям си с котвата :lol: :lol: :D :lol: :D ,ама честно да ти кажа ако я закатанча някъде ,и аз ще се гмурна да я търся бая пари са си за една котва (железо) .
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Мнение от тони котев »

LVitchev написа:Аз пък искам да ви кажа и покажа,каква котва си направих :idea: Котвата е към 12-15 кг и е от 1см дебела неръждавейка.За нея си поръчах специален неръждаем синджир - 2 метра,който е също поне 5-6кг.Двете връзки са също неръждаеми,като едната е с болт а другата е карабинка за алпинисти.Много съм горд с направата и,остана само да я изшлайфам,а може и така да остане,сомовете не разбират от красота ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Изображение
Изображение
Изображение

Дано да ви хареса и ако имате някакви забележки,относно ъгъла,казвайте да режа и да заварявам на ново опашката Изображение
Поздравления за изработката,че като знам неръждавейката как се обработва...Що не и завариш една халка на срещуположният край на опашката за да вържеш и второ въже.Тая година го ядох на морето с тия готовите по магазините, накрая срязах въжето и вързах шамандура.На другият ден морето ми я върна,от вълни ли, Нептун ли, не знам ,беше се освободила.А по тоя начин според мен второто въже ще държи задният край по високо и котвата ще се забива по правилният начин.И аз си падам по изработките в къщи ,инструменти дал господ,ама вече ме е срам да кача нещо,че много вдигна летвата. :lol:
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

А,летва,правете бе хора,аз на пример се радвам когато някой направи нещо.Е,стига да е що годе прилично,ако си си оставил ръцете,ще е нормално някой да се изхили !!!

Тони,на опашката има карабинка,по същия начин отпред в основата на опашката където е заварена за котвата,ще пробия още една дупка и там ще сложа карабинка,където също ще има въже.Ако се заклещи някъде,основното въже ще е за вадене когато е свободна,а това второто в началото на опашката ще е за откачане.Ако котвата стои опъната винаги,трудно ще се оплете,но дори и това да стане,винаги има начин да се освободи,с малко маневри в правилната посока.Имам тънкто въженце за откачането и сега ще купувам дебело за да здраво и да нямам проблеми.Вчера ми докараха еровете за тръбогиба,рециклиран и готов за работа.Скоро ще си направя нови парапети за лодката и куп стойки за въдиците,всичко от неръждавейка.Хамак за спане в лодката,вече съм измислил модела и ще си спя като бебе в лодката.А стълбите и другите джунджурийки,не ги мисля,те са лесни.Притеснява ме само това че ще утежня и без това тежката лодка,много желязо ще вкарам вътре :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ето го въженцето за откачането при закачка,със специална мотовилка за лесно събиране :idea:

Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Мнение от тони котев »

LVitchev написа:А,летва,правете бе хора,аз на пример се радвам когато някой направи нещо.Е,стига да е що годе прилично,ако си си оставил ръцете,ще е нормално някой да се изхили !!!

Тони,на опашката има карабинка,по същия начин отпред в основата на опашката където е заварена за котвата,ще пробия още една дупка и там ще сложа карабинка,където също ще има въже.Ако се заклещи някъде,основното въже ще е за вадене когато е свободна,а това второто в началото на опашката ще е за откачане.Ако котвата стои опъната винаги,трудно ще се оплете,но дори и това да стане,винаги има начин да се освободи,с малко маневри в правилната посока.Имам тънкто въженце за откачането и сега ще купувам дебело за да здраво и да нямам проблеми.Вчера ми докараха еровете за тръбогиба,рециклиран и готов за работа.Скоро ще си направя нови парапети за лодката и куп стойки за въдиците,всичко от неръждавейка.Хамак за спане в лодката,вече съм измислил модела и ще си спя като бебе в лодката.А стълбите и другите джунджурийки,не ги мисля,те са лесни.Притеснява ме само това че ще утежня и без това тежката лодка,много желязо ще вкарам вътре :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ето го въженцето за откачането при закачка,със специална мотовилка за лесно събиране :idea:

Изображение
Едно фризерче и ставаш като Кевин Костър във Воден свят. :lol: Желание трябва да има човек, да не го мързи,всичко може да се направи :idea: Живот и здраве ще го видя твоя параход тая година на Ивайловград.Ползвам същото въже ,много е здраво.
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

И фризер съм си взел,перфектен ама ще те излъжа колко литра е,голям е и става за сядане и има колелца.Днес завърших котвата,сложих и всички анджаклами и е готова за вода.Така съм я направил че няма закачане,после ще ви кача снимки да видите,как съм сложил отзад една халка и помощното второ въже и стои точно там,където щом дръпнеш ще излиза назад,където и да е закачена.Ако неще,вързвам за борда и тегля с лодката.Ебах я в котвата,двигателя е мощен а лодката тежка,няма лабаво.Що се отнася до виждането,още първите дни на риболова ще се видим на Ивайловград :lol: :lol: :lol: Тази година ще съм дежурен с емо и сигурно ще има още момчета :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”