ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
TERMINATOR
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 8:23

ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от TERMINATOR »

Здравейте,
виждам че, тук може човек да обмени опит и идеи и в същото време да получи такива.
Въпроса ми е към тези които ползват или вече не:
Заслужава ли си покупката на даунтрингера
Емо-83 дали си светнат и по този въпрос, а ми ТРОЛИ има ли и той мнение(за него знам че разбира и ще му се доверя).....................
Konstantin Machorski
Мнения: 550
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 19:52
Местоположение: повечето време У лодката
получил Браво: 1 път

Re: ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от Konstantin Machorski »

Лично аз не съм ползвал
и на мен ще ми бъде интересно кой какви доводи ще извади от това за или против.Само не знам на дълбочини 10-15+м. освен русалки друго може ли да удари?

според мен има смисъл в това да накараш плиткогазещи воблери да танцуват и на други метри, ама не знам може и да греша, за това има .................умни глави които са пробвали и знаят :wink: и такива дето не са ама всичко знаят
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от boababa »

Заслужава си покупката!Аз досега се запъвах и не купувах,но ще поправя тази грешка!Причините са много,но ще напиша нещо от Бъг Пери основател на "Структорен риболов" и Роджър Канон основател на фирма CANNON,която е №1 при даунригерите! :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от Emo-83 »

Такова чудо само сам виждал на клипове и един-два пъти на живо.Но въпреки това смятам,че си заслужава за тези,които тролят до късна есен и ранна зима.Малко сам чел за него и разбрах намека на Коце да си трая.Но той се объркал, защото най-много пиша за нещата които най-малко зная.
Сонара ми има настройка(и не само моя),която позволява воблера с помоща на даурингера да се движи автоматично да кажем 2м. над дъното.Това според мен означава,че този уред може да се използва .....не само късната есен.
За сега такова чудо не ми трябва.Тролинга не ми е любимата дисциплина,а и лодката ми е гумена и не позволява монтирането на такова приспособление.
Sled 2 dena na izlojenieto v Toronto 6te razbera pove4e za nego. :wink: :oops: 8) :roll:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Shtukata
Мнения: 604
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:07
Местоположение: Столицата
Обратна връзка:

Re: ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от Shtukata »

Даунрингера си е благинка по принцип ама и инвестицията е солидна :roll:
Говорим за покупка от БГ - най-евтиния вариант ти стъпва към 300 кинта ;)
Ние понеже не си пием лекарствата си направихме хоуммейдче(вярно ,че не
е оригинълтЪ ама е доста по здраво и дуракоустойчиво...)
Един приятел пробва неговия преди 1 седмица на Огняново и резултата
е на лице - една мрежа и една въдица с макара(корка и водачите са изгнили
ама след един ребилд ще е много кадемлийска :) )
Ние тепърва ще го тесваме нашия ама още неможем да си намерим хубаво въже...
Според мен човека който има наблудение над даунрингера е Гео :wink:
...Емо тоя дето се командва от сонара е много хубав ама там цената е главозамайваща :mrgreen:
А по принцип има едни основи които се захващат на седалката и е ОК с надуваема лодка... :wink:
Може да се направи една тема в РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА за Даунрингера и там да се
обсъжда кое, как, колко, защо и тн. Да се систематизира информацията един вид...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от Emo-83 »

Shtukata написа: ...Емо тоя дето се командва от сонара е много хубав ама там цената е главозамайваща :mrgreen:
А по принцип има едни основи които се захващат на седалката и е ОК с надуваема лодка... :wink:
Може да се направи една тема в РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА за Даунрингера и там да се
обсъжда кое, как, колко, защо и тн. Да се систематизира информацията един вид...
Точно това се чудех как да си го купя.Аз воблерите още бъркам,вие с чуждици ми заговорихте.Споко бе хора.....основно клионкам.Това ми хоби е да разхождам жената.Гледам чак и Slave се притеснил.Кво да го правя,като неговата обича на море.......На един колега жена му беше казала,че от язовирите се хващало сив тен.......и след година се разведоха.Хвана я да се пече у друга лодка за по-златист.Какво не прави крема и УВ защитата му. :D :P :D :P ....maitapi heyyy :wink: :oops: 8)
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Re: ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от славе »

Emo-83 написа:
Shtukata написа: ...Емо тоя дето се командва от сонара е много хубав ама там цената е главозамайваща :mrgreen:
А по принцип има едни основи които се захващат на седалката и е ОК с надуваема лодка... :wink:
Може да се направи една тема в РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА за Даунрингера и там да се
обсъжда кое, как, колко, защо и тн. Да се систематизира информацията един вид...
Точно това се чудех как да си го купя.Аз воблерите още бъркам,вие с чуждици ми заговорихте.Споко бе хора.....основно клионкам.Това ми хоби е да разхождам жената.Гледам чак и Slave се притеснил.Кво да го правя,като неговата обича на море.......На един колега жена му беше казала,че от язовирите се хващало сив тен.......и след година се разведоха.Хвана я да се пече у друга лодка за по-златист.Какво не прави крема и УВ защитата му. :D :P :D :P ....maitapi heyyy :wink: :oops: 8)
На тебе дрингер ти не требе,с влаченето спираш септември средата,вадиш твърдия теглич,и дърпай.
А за юни ,юли,август, и жена ми не смее да се гмурне под 6тия метър,освен при буря,щото знае,че по надолу требва кислородна бутилка.
Аватар
tvardi6kiqt
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 23:29
Местоположение: ТВЪРДИЦА,лятото на Жребеца
получил Браво: 1 път

Re: ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от tvardi6kiqt »

На тебе дрингер ти не требе,с влаченето спираш септември средата,вадиш твърдия теглич,и дърпай.
А за юни ,юли,август, и жена ми не смее да се гмурне под 6тия метър,освен при буря,щото знае,че по надолу требва кислородна бутилка.[/quote]

:idea: :wink:
Дай на човекът огън и ще му е топло цял ден , запали човека , и ще му е топло до края на живота му.
Bigfishermann
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 23:35
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Re: ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от Bigfishermann »

Колега, т'ва чудо не го ползвам, ма със сигурност се казва даунригър ... а не даунрингер :fish1:
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от Geo »

Интересна играчка.Ползвам я трети сезон.Уча се само от грешките си/за жалост/.Вчера 13.03.2011 имах най-голямата си слука от както го използвам-голяма риба,вероятно сом/съмнявам се щука да може, да дърпа лодката/.Не можах да го зърна.Повлачи ме малко,сигурно да ми стопли измръзналата душичка.
-Дълбочина на примамката 19м.
-RAPALA original floater f18-s
-Температура -3,5'С
Добро откриване все пак.
На тролингистите пожелавам много положителни емоции през сезона!
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от boababa »

Точно до такива риби нямам достъп и за това бих си взел даунригер! :idea: Бих заложил,че е било щука щот сома се откача много по-трудно и обикновенно оставя слуз! :roll: :roll:
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от Geo »

Да, слуз нямаше.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
macaka
Мнения: 523
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 17:30
получил Браво: 2 пъти

Re: ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от macaka »

Много арна играчка. Търдо за :fish3:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: ЗА или ПРОТИВ даунтрингера

Мнение от boababa »

Като технологично оборудване в риболова,Макс съм го признал и нема стигане скоро! :wink: :D Толко ми втръснало от техника,че умишлено изоставам и разчитам на Гео!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”