Сомски случки

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Сомски случки

Мнение от Pike1 »

kalinux написа:
pavel mangelov написа:Ако само видите на Ачката брат му(Дяволското гърло)..... :lol: :lol: :lol:
И той ли?. :shock: :shock: :D :D
:lol: Ааа кротичко си е момчето :wink: Просто си е роден с талант за "масов" спорт, с предпочитание към течностите :lol:
MEMENTO MORI
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Сомски случки

Мнение от LVitchev »

Pike1 написа:
kalinux написа:
pavel mangelov написа:Ако само видите на Ачката брат му(Дяволското гърло)..... :lol: :lol: :lol:
И той ли?. :shock: :shock: :D :D
:lol: Ааа кротичко си е момчето :wink: Просто си е роден с талант за "масов" спорт, с предпочитание към течностите :lol:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :fish6:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Сомски случки

Мнение от emil petkov »

Преди няколко години с бат Любо бяхме на язовир Йовковци, той си лови костури от брега, а аз с див ентусиазъм ще кльонкам. Първия ден нищо, никаква схема не работи. Втория след сутрешния тоалет решавам да пробвам схемата с няколко слънчака по куките
Изображение
но става вече 10-11 часа и пак нищо. Слънцето явно ме беше напекло и аз дремейки си кльонкам механично отнесен нейде от вихара, до като един сом около 10-15 кг. не си разтърси гърба буквално до ръката ми с кльонка. В този момент толкова се стреснах, че усетих как свинктера ми се отвори на секундата. Добре, че бях свършил тази работа, та не изцапах гащите, но се убедих, че в приказката да се насереш от страх има много истина.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Сомски случки

Мнение от quietriot »

Pike1 написа:
kalinux написа:
pavel mangelov написа:Ако само видите на Ачката брат му(Дяволското гърло)..... :lol: :lol: :lol:
И той ли?. :shock: :shock: :D :D
:lol: Ааа кротичко си е момчето :wink: Просто си е роден с талант за "масов" спорт, с предпочитание към течностите :lol:
Кажи им Аче, не сме лоши хора ние ямболиите, джинса ни е такъв пияндурски :mrgreen:
Няма с лошо да говорите върху нас ей завистници :wink:
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Сомски случки

Мнение от Pike1 »

На следващата среща няма да близна.Ще пазя добро поведение :wink: :lol:
MEMENTO MORI
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Сомски случки

Мнение от yankosan »

Място ТЕЦ-2,време сутрин,облачно,мъгливо,гадно значи,не кълве на всичкото отгоре! :fish1:
С прителят ми стърчим кът х..и мълчим кът п..Решава той обаче да заметне пак и замята зверски та чак до Хасково :shock: иии световен рекорд по бързо кълване,преди да затвори
бигела още!Последва засечка и аванса пищи, пръчката пука бах маамуу :shock:
Борба на живот и смърт дето се вика,ама гледам след малко,кордата неотива навътре и надолу,а започна да се издига плавно нагоре :shock:
Викам му:абе сомовете летят ниско....ще вали :lol: :lol: :lol:
И от мъглата като излезе един ти ми ниско летящ ЛЕБЕД-албинос ви казвам :D
А нагоре,а надолу и като събра малко скорост :arrow: скъса :evil: :lol: :lol: :lol:

Имаше един филм на ужасите МЪГЛАТА от която излизаха разни зомбита.
Поуката не ходете за сом в мъгла,че се незнае какво ще изкочи от нея :?: :wink: :D
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Re: Сомски случки

Мнение от славе »

Викам му:абе сомовете летят ниско....ще вали :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: Чакай още не ми е минало онова с конете ти ново измисли, :lol: :lol:
kadravia
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 21:53
получил Браво: 1 път

Re: Сомски случки

Мнение от kadravia »

Преди 4-5 години,бяхме на Йваиловград.Лагера ни беше под Камилски дол,много палатки,много народ,малко рибари-никои неще да влезе с мен,поне за компания.Реших да го пробвам през ноща и влязох сам-тъмно като в г.з.,нищо се невиди,но не се отказвам.Тропкам си аз,и отвреме на време от някъде се чуват онези звуци на играещи сомаци.Та отвисях си доста време,не се отказвам,пуша си,пия си кафанце и си тропкам.По едно време реших да пуша,паля последна цигара и хвърлям кутията зад мен,и продължавам да тропам.Обаче нали съм на парашут,и вятърат леко по леко докарал кутията до лодката,но в тая тъмница кои ще я види.Аз си тропам-веднъж,втори път,трети път,и като изтресках кутията с кльонка направо се н....х.Помислих че го удаярих по главата-от тогава не хвърлям нищо в гьола
petervo
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 18:58
Местоположение: Sofia

Re: Сомски случки

Мнение от petervo »

Случая не е сомски ама има крави и палатки,риби и приключения.Тръгваме с един трабант за Доспат-аз,брато и братовчеда.Багаж страхотно много-палатка,такъми,бидон с рибета/само гаста за петромакса беше 10 литра/и три кучета,два бултериера и един английски сетер.Пътуваме София-Доспат 8 часа-велико пътуване.Пристигнахме и разпъваме лагера,тъкмо палим огъня и минава стадо крави.По възрастния бултериер-майката-се прави на пазач и започва да ги лае,а дъщерята за да се натегне гепи една крава за муцуната,а сетера започва да гони кравата барабар с кучето на муцуната.Така 2-3 километра-голямо гонене падна.Прибрахме и завързахме кучетата,а беше комунизъм и нито оръжие нито нищо.Само три прекрасни кучета и очакването,че всеки момент местните ще дойдат да ни линчуват.5-6 дни седим,ловим риба,а стадото крави ни заобикаля от около 300-400м. и нищо от страна на местните.Дойде време да си ходим и на сутринта прибираме лагера-сушим чувалите,палатка прибираме боклука и по едно време се приближава стадото. Краваря вика на брато:
-Да направим една сделка с тебе,че цялото село за Вас говори.Да оставиш кучето тука и ние да го гледаме.Като дойдеш другия път ще си го видиш и ще му се радваш.
Брато му вика:
-Не става,аз за туй куче човек убивам,да знаеш.
Краваря:
-Избери си която искаш крава от стадото и остави кучето.Като дойдеш пак ще му се радваш.То си е твое,а пък кравата ако искаш ще я заколим да си я носиш в София.
Естествено сделката не стана но винаги когато стане дума за бивак,риби и приключения си спомням тези прекрасни кучета-Кери,Беси иЧарли-кравата и предложението.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Сомски случки

Мнение от franko »

pancero написа:. и аз му викам
--- Кво ме гледаш бе; а той
--- Гледма те щото друг път няма да ти видя физиономията когато ти удари сом...
...че то, туй си е цяла клетва бре :lol: :lol: .
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Сомски случки

Мнение от Поморийския »

yankosan написа:Място ТЕЦ-2,време сутрин,облачно,мъгливо,гадно значи,не кълве на всичкото отгоре! :fish1:
С прителят ми стърчим кът х..и мълчим кът п..Решава той обаче да заметне пак и замята зверски та чак до Хасково :shock: иии световен рекорд по бързо кълване,преди да затвори
бигела още!Последва засечка и аванса пищи, пръчката пука бах маамуу :shock:
Борба на живот и смърт дето се вика,ама гледам след малко,кордата неотива навътре и надолу,а започна да се издига плавно нагоре :shock:
Викам му:абе сомовете летят ниско....ще вали :lol: :lol: :lol:
И от мъглата като излезе един ти ми ниско летящ ЛЕБЕД-албинос ви казвам :D
А нагоре,а надолу и като събра малко скорост :arrow: скъса :evil: :lol: :lol: :lol:

Имаше един филм на ужасите МЪГЛАТА от която излизаха разни зомбита.
Поуката не ходете за сом в мъгла,че се незнае какво ще изкочи от нея :?: :wink: :D



Янко тоя филм съм го имал на морето само че с гларус.Пукам се да се смея от историите те
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Сомски случки

Мнение от yankosan »

Забрана е...Велик ден е ...ама споделете нещо де...

п.п. поморийски,на морето няма забрана бре,хоДи тропай за карагьоз :fish1: :wink: :lol: :lol:
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Сомски случки

Мнение от Поморийския »

yankosan написа:Забрана е...Велик ден е ...ама споделете нещо де...

п.п. поморийски,на морето няма забрана бре,хоДи тропай за карагьоз :fish1: :wink: :lol: :lol:

Абе аз тропам за попчета ама и те изфирясали .Още ги няма а за карагьоза.......бахти кокалите .ама ми харесва путия му.Не съм срещал по кокалива и вкусна риба
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Re: Сомски случки

Мнение от славе »

Клйонкаме си с Пешката на Монтана,около три и половина през ноща,октомври месец,студ,
две якета три пуловера и пак студ,два три празни удара изнервих се,казвам на Пешката сега ако извадиме ще го прободем през главата с канджата.
Удар,той го вади малко на буксир,рибата застана на около 2метра от лодката горе и не идва.Както си бех нервиран взимам канджата и ще го целим от далече,той стои горе,викам си ще го прасна и ше се подпръ на него,посегам надвесвам се яко посегам,и точно преди удара сома се мръдна и аз у водата.
Следвщата седмица,викам си е колко гадно беше миналата седмица,пазим се внимавам,излизам си сух до брегъ кеф,е да ама нали требва да слезем от лодката,като се лъзнах и айде пак у водата,брегъ стръмен нема излизане,Витята вика излизаъ по лодката аз ще държъ,абе викам събирай всички да държът че като дръпнем всичко е при мене,плицикам си аз така докато се събраха 6 Човека да държът две лодки та излезох.....
А на брегъ дрехи нема,и всеки дава по нещо,и с мойте размери изглеждах като гимнастик
в пенсия :lol: :lol: :lol: :lol:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Сомски случки

Мнение от boababa »

Па,Славе бил доста слабичък в тоя момент,та ще се възползвам хладнокръвно докато се суши,аз че ги ловкам на инат! :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”