Избор на язовир за зарибяване

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)

В кой язовир предпочитате да се пуснат сомчета

Тича
24
19%
Цонево
7
6%
Сопот
58
46%
Жребчево
37
29%
 
Общо гласове: 126

Аватар
koiki
Мнения: 390
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 9:25
Местоположение: София

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от koiki »

Миро това,че ще се лови през забраната НЕ означава,че ще се ловят сомчета и ще се пъхат в чували,а просто като отидеш да влачиш или кльонкаш ще имаш стимул и ще знаеш,че може да хванеш сом.Нека в повече язовири в БГ да има мустакати риби,а и
така на Жребчево и Ивайловград ще има по малко лодки,защото някои от тях ще са на Сопот :wink:
РИБОЛОВЪТ УДЪЛЖАВА ЖИВОТА
Аватар
koiki
Мнения: 390
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 9:25
Местоположение: София

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от koiki »

Моята информация за Сопот е,че почти всяка седмица има проверки от яра и е язовира с най-много охрана и то редовна
РИБОЛОВЪТ УДЪЛЖАВА ЖИВОТА
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от kalinux »

Гласувах за Тича, не защото ми е най-далечния язовир :lol: а защото смятам, че с този релеф има най-благоприятни условия за бърз растеж на сомчетата. Смятам, че и Сопот е добър избор и в крайна сметка, където и да се пуснат все ще бъде добре.
С внимание към детайлите
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от lubo9 »

Миналата година ходих на Сопот през забраната. Хора от ИАРА обикаляха с лодка и гонеха лодките от устието, така че има контрол. Почти целият бряг става за къмпингуване. И по-добре е да се зариби водоем с ниска популация на сом или никаква. Затова гласувах за Сопот, а не защото ми е близко до София -130 км.
Мисълта убива действието!
Един неуспешен риболовен ден е по-добър от един успешен ден на работа.
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от Pike1 »

Сомчетата, които пускаме, ще бъдат достоен обект за риболов най-малко след 5години.Ако това начинание се превърне в традиция ще бъдат зарибени не малко водоеми.Сега гласувам за Тича. Сопот го гледах на гугъла.Нещо малък ми се вижда.Най важно е да се доведат нещата до успешен завършек и дано няма разочаровани.
MEMENTO MORI
Аватар
nikaro
Мнения: 418
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 22:02
Местоположение: Балчик
получил Браво: 1 път

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от nikaro »

lubo9 написа:Миналата година ходих на Сопот през забраната. Хора от ИАРА обикаляха с лодка и гонеха лодките от устието, така че има контрол. Почти целият бряг става за къмпингуване. И по-добре е да се зариби водоем с ниска популация на сом или никаква. Затова гласувах за Сопот, а не защото ми е близко до София -130 км.

А не сте ли се замисляли,че ако в даден язовир няма никаква популация на сом,не говорая за тези с ниска популация,а за тези с никаква :idea: .........можеби си има причини за това :roll: Да не стане така,че само да обречем хайванчетата :( :roll:
Пак подчертавам,че нямам претенции кой ще е язовира,просто размишлявам и искам да постъпим правилно :wink:
"Никой не умира девствен-животът на всеки го слага"
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от yankosan »

Висок и студен ми се вижда Сопот.Сезона ще започва в края на май до септември.Като знам в Троян къв студ е...Да неим е хладно на хайванчетата.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от Emo-83 »

yankosan написа:Висок и студен ми се вижда Сопот.Сезона ще започва в края на май до септември.Като знам в Троян къв студ е...Да неим е хладно на хайванчетата.
Янко....екстра е язовира не си мятам гласа на празно.Популацията на шаран и бяла риба е пословична.Не търсете косури,само за да е Тича.Следващия язовир ще бъде той....пари ще останат.После Жребеца и т.н.т. :idea: :arrow:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
ицонов
Мнения: 379
Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 15:25
Местоположение: софия
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от ицонов »

И аз съм за сопот,много красив язовир и с много малка популация на сом.Излизат много малки сомлета и сигурно са от предишно зарибяване.Иначе другите видове са си добре горе долу.Аз съм за с две ръце :D
сухо дупе риба не лови...
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от тони котев »

Твърдо съм за Сопот.
Седя и си размишлявам .... Практиката показва че 80% от гласуващите преценяват къде да се зарибява по това къде им е най удобно да ходят за риба (ТОВА Е КОНСТАНТА ) .В същото време гледам че повечето потребители са от София или Пловдив ... това веднага ме навежда на извода че резултата от анкетата ще е доста ясен още в началото
Колега от 15 години не съм ходил там ,но следя какво се случва с язовира.Пълен е с дребна риба.Популацията на бяла риба започва да се въстановява.Затова "вина" има и контролиращия орган.Общо взето смятам, че ако се удари едно рамо в популацията на сома, след време ще имаме един много атрактивен за риболов на сом ,язовир.
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
bessi
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Окт 04, 2007 7:04
Местоположение: Хасково

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от bessi »

LVitchev написа:Гласувах за язовир,обаче по инерция !!! Аз също нямам претенции къде ще се зарибява,важното е да се направи !!!
+1
"Отивам на риба" е начин на мислене!
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от Поморийския »

Може малко и на Цонево
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от yankosan »

почнахме ги язовирите,един по един и.... еброБългария някой ден,дано :shock: :P :P
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от Tomahawk »

dhp_pm написа:Може малко и на Цонево
Обещанието е да се сменят всеки път водоемите . Един ден когато вече се извъртят всички язовири може да му дойде и неговия ред :mrgreen: . А ако решим с колегите от Варна и черномерието ще си го зарибим сами . Ще направим инициатива която ще е за набиране на средства да ден водоем. Така ще си решим проблема с чакането :wink: .
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Избор на язовир за зарибяване

Мнение от Emo-83 »

Tomahawk написа:
dhp_pm написа:Може малко и на Цонево
Обещанието е да се сменят всеки път водоемите . Един ден когато вече се извъртят всички язовири може да му дойде и неговия ред :mrgreen: . А ако решим с колегите от Варна и черномерието ще си го зарибим сами . Ще направим инициатива която ще е за набиране на средства да ден водоем. Така ще си решим проблема с чакането :wink: .
Без да ми се сърдите с Милен,тия приказки и закани ги чувам 5-та година.Сигурен съм,че ще ви изпреваря още тази година. :wink: :roll:
Като погледна кой,къде живее, на 70% зная за къде ще гласува......а това се казва пристрастие.....само Левски.....ужас :idea: :arrow: :fish5:
Предлагам следващия зарибен язовир, тази година да е Тича.Ако има тролинг състезание,ще се пуснат на Жребеца.А три язовира за година е екстра.Следващата други три.....споко :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”