Easy trolling - спирачка за тролинг

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от beis »

tomik написа:
LVitchev написа:Бейс,това от къде мога да го копирам :lol: :lol: :lol:

Няма да е зле наистина Бейс да постне размерите на това нещо, тук в темата. :D :D :D
Ако моя приятел е свободен утре,ще го снимам по подробно в детайли с размерите. :wink:
tomik
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 10:37
Местоположение: Пловдив

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от tomik »

Намерих го в нета.
Цената му е 110 доларес.
Само трябва да си направим сметка дали си струва да го правим ние с подръчни материали, и колко ще му излезе на човек.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от LVitchev »

tomik написа:Намерих го в нета.
Цената му е 110 доларес.
Само трябва да си направим сметка дали си струва да го правим ние с подръчни материали, и колко ще му излезе на човек.
Пробното го направих за 30 минути !!! Малко неръждаема ламарина,няколко неръждаеми болтове,и като си направя сметката,не повече от 20лв :idea: :idea: :idea: Важен е инструмента и човек да го види на живо !!! За един час ще стане и копирането по оригинално,имаш малко рязане,заваряване на аргона,шпилка и пружини разни има.Намери едно да го разглобя и копирам,аз ще ти направя едно и на тебе,дай ми само модела но да е оригинален :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
tomik
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 10:37
Местоположение: Пловдив

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от tomik »

Напълно си прав. Не е нищо сложно. Но материала е важен. Трябва да е достатъчно дебел, за да не се гъне. Иначе ако има материал, всичко е елементарно.
Само дето ако нямаш нераждавейка или алумин, и ходиш да купиш, изродите не дават малки парчета, а цели листове, та това може да са пречките.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от max »

LVitchev написа:............. Малко неръждаема ламарина,няколко неръждаеми болтове,и като си направя сметката,не повече от 20лв ................

ако говорим да стане хубаво, да има серия и търговски вид бих казал около 60-80лв.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от LVitchev »

Макс,Томик,докато не взема един лист неръждавейка или алуминий,да ги разграфя,да се види колко бройки ще излязат от един лист,да се види,колко болта ще отидат от неръждаемите,да видя колко ще струват пружините и другите работи за контрол,няма как да се каже колко ще излезе.ДА,няма да са по-малко от 45-50 лв на бройка,но може и 60-70 да излезе бройката но се съмнявам.Нека да видя и ще кажа,колко точно му е нулевата цена.аз ще си направя при всички положения,само чакайте да се докопам до модела и да смъкна размерите :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
tomik
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 10:37
Местоположение: Пловдив

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от tomik »

Абсолютно си прав. Ако наистина купим един лист и се направят няколко бройки за всички желаеш, ще излезне евтино, гаранция.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от LVitchev »

tomik написа:Абсолютно си прав. Ако наистина купим един лист и се направят няколко бройки за всички желаеш, ще излезне евтино, гаранция.
Ти ми дай модел а аз ще ти го направя подарък,за моя сметка :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
tomik
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 10:37
Местоположение: Пловдив

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от tomik »

Ами нямам, иначе на драго сърце.
Но може да отидем до Пазарджик с моята кола, да вземем размерите и да го почваме. :D :D :D
Естествено само, ако Бейс ни уреди една среща с онази красавица.
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от beis »

tomik написа:Ами нямам, иначе на драго сърце.
Но може да отидем до Пазарджик с моята кола, да вземем размерите и да го почваме. :D :D :D
Естествено само, ако Бейс ни уреди една среща с онази красавица.
Нямате ядове от моя страна момчета.Казах и на Любо по телефона,заповядайте когато решите. :wink: Само ми се обадете предварително да предупредя моето момче. :)
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от LVitchev »

Бейс,и това ще стане но след празниците.Утре отивам да си пия ракията и нищо не барам.Снощи се измъкнах от нас по чехли,отидох до сервиза,замъкнах там една тротинетка Go-ped,разглобих я,измих я,намерих едно парче неръждавейка ф14 - 90 санта и като минат празниците,ще си спретна едно помощно двигателче,което гори по 1.2 литра бензин на ден :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ето какво съм си приготвил снощи :wink:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аз от години гребла не съм носил в лодките ми и нямам такива намерения,само ми пречат и лангъркат като запаля мотора.Ще го направя разглобяемо,самото моторче е голямо колкото педята ми и оста ще се сваля заедно с перката.Вече съм си направил план за действие,имам всякакви неща от двигатели и каквото ти мине през акъла,от 16-17 години събирам чаркалъци от лодки и мотори.Ще видите какъв красавец за помощен ще си избарам.Така че ще ги правя паралелно,хем двигателя,хем и изитролинга :lol: :lol: :lol:

П.П Очаквай повикване по телефона,веднага след Джорджев дан и ги почваме :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от beis »

Любо не спираш да ме изумяваш с твоите творения. :D

п.п Нямате ядове с каквото мога ще помагам момчета.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от LVitchev »

Valentin Georgiev написа:Това е от Cabelas.
http://images.cabelas.com/is/image/cabe ... lBafNrrMhQ
Да,чиста снимка,обаче от вътрешната страна не знам какво представлява.Има и размери,които трябва да се спазват,защото перата долу на двигателите са различни а трябва да пасва перфектно.Също така,има система за контрол на тая джаджа и нея искам да видя,без нея трябва да се качва и сваля всеки път,когато реши човек да даде повечко газ на лодката и да се премести.Това е проблема,иначе снимки има ама само от тази страна.Иначе,благодаря за снимката,много е чиста и в близък план !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от SKORPION »

Тази джаджа от снимката има две положения стационарни.Отворено и затварено.
Едно въженце за дърпане, за превключване на позициите.
Същевременно в долната част, се отваря малко при подаване на газта
и пропуска водния поток.Там силата на натиск е докарана от пружините.
Любо принципа от невидимата страна не е толкова важен.
Помисли ако нагодиш дръжка за подаване на газта, като при тези лодки де са със конзоли,
една пружина, преминаващо жело през нея и стигащо до дръжката.Тя от своя страна с
натегната движение около оста си.Пружината държи тази спирачка/ламарината/ нормално в хоризонтално положение.Така смятам ще може да регулираш и степента на затваряне на водния поток.
Ако натягането на дръжката направиш да може да се регулира, ще можеш да го нагласиш при рязко подаване на газта, да го издухва и да се отваря.
Аз си го виждам как ще стане, дано схващаш идеята.
Друго за помощния двигател:
Защо на една малка стойка това твое двигателче, с една шайба на оста и да задвижва едно динамо от кола, реле и малък акумулатор и един електро двигател на кърмата.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”