Ебро

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Ебро

Мнение от LVitchev »

:wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
kibik
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 0:43
Местоположение: Spain

Re: Ебро

Мнение от kibik »

Еех чак сега видях тази тема та да се включа и аз.Относно живата стръв сом може да се лови само на Риба-роха на шаран по голям от 35см. а най големия деликатес за сома на Ебро остава змиорката (angila) само да не ви хванат gvardia civil със змиорка,че тогава става мнооого неприятно.
Най добре да се залага на сигурното като се има в предвид,че от доста време англичани и германци свикват всички гадове на да консумират пелети http://www.aguacarp.com/detalleArticulo.asp?A=512&F=" onclick="window.open(this.href);return false; продават се в рибарските магазини в Каспе,още инфо за Ебро може да видите и http://www.sierraebro.com/" onclick="window.open(this.href);return false; това ще е полезно за тези които искат да наемат лодки,къщи за спане и др.
На тези които мислят да посетят Ебро Наслука!
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: Ебро

Мнение от lovo M »

Завърши вторият световен шампионат,по улов на сом от брега,ЕБРО 2012..Невероятна организация,и много емоции.









Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
badema
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 22:45
Местоположение: гр. Кричим
Обратна връзка:

Re: Ебро

Мнение от badema »

Изображение

Здравей колега Ербо86, ако правилно виждам тези шарани ми се виждат по-черни от нормалното, имаш ли идея от какво са почерняли?
Изчел съм всичко за болестите по рибите ,но подобно оцветяване няма обяснение ,колкото и смахнато да звучи си мисля,
че в водоеми с много сом ,шарана придобива защитно оцветяване за да се слива с цвета на дъното.
Ще се радвам ,ако и други колеги споделят виждали ли са черни шарани в водоеми в които има доста сом.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Ебро

Мнение от Emo-83 »

От клипчетата на Лово ми стана тъжно.Нямаше Българското знаме и участници също.Румънците бяха там.Само ние с претенциите сме си тука.
Отностно шараните,мислех,че са черни от самото фото.Не съм чел някъде за подобна версия изказана от колегата,но не я изключвам.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ебро

Мнение от VARHARA »

badema написа:Изображение

Здравей колега Ербо86, ако правилно виждам тези шарани ми се виждат по-черни от нормалното, имаш ли идея от какво са почерняли?
Изчел съм всичко за болестите по рибите ,но подобно оцветяване няма обяснение ,колкото и смахнато да звучи си мисля,
че в водоеми с много сом ,шарана придобива защитно оцветяване за да се слива с цвета на дъното.
Ще се радвам ,ако и други колеги споделят виждали ли са черни шарани в водоеми в които има доста сом.

С няколко реда ще се опитам да обясня.
Цвета както на шарана така и на каракудата се определя от средата в която живее- един вид защитна окраска. Например -садковите шарани винаги са черни. Ако тези шарани са обитавали регион с плитка и бистра вода ,съвсем нормално е да са с такъв цвят.
badema
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 22:45
Местоположение: гр. Кричим
Обратна връзка:

Re: Ебро

Мнение от badema »

VARHARA написа:
badema написа:

С няколко реда ще се опитам да обясня.
Цвета както на шарана така и на каракудата се определя от средата в която живее- един вид защитна окраска. Например -садковите шарани винаги са черни. Ако тези шарани са обитавали регион с плитка и бистра вода ,съвсем нормално е да са с такъв цвят.


Мерси Краси , за садковите шарани знаех ,но за плитки и бистри води не се бях сетил,а е логично!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Ебро

Мнение от Emo-83 »

Днес видях същия цвят каракуди.....черни,като дяволи литровки.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Ебро

Мнение от LVitchev »

Знам че колкото по на дълбоко живее една риба,толкова и е по-тъмен гърба и самата риба е като циганин коминочистач :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .Извадя ли риба от дълбокото,винаги е тъмна,това съм забелязал :lol: :lol: :lol: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
stomanco
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 23:11
Риболов: тролинг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Ебро

Мнение от stomanco »

Така е и с костурите, тия от дълбокото са много по-тъмни.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ебро

Мнение от VARHARA »

Спорен е въпроса Любак. Жълти шарани по 2кг пуснати в садка за 1-2 месеца сменят пегментацията и стават чернички :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Ебро

Мнение от Emo-83 »

Има една диета за прочистване.Пие се само сок от моркови.След нея лицето ти става оранжево.От тия дрожди с черен цвят,какви да станат шараните :!: :?: :fish6:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Ебро

Мнение от franko »

Emo-83 написа:Има една диета за прочистване.Пие се само сок от моркови.След нея лицето ти става оранжево.От тия дрожди с черен цвят,какви да станат шараните :!: :?: :fish6:
стават сьомги :lol:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ебро

Мнение от VARHARA »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Абе вие няма ли да заминавате ,ами дремете пред компа .Аре марш на ивито, давало мнооо сом от малки до големи и по над 5 кила бели. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Ебро

Мнение от Д-р Флекс »

Ах ти, колко си лукав, Батьо! Пращаш хората на Ивиту, където водата е студена и мътна, за да не ти се мотаят по Жребеца, нали!?! :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”