сом на тролинг 2.56м

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

сом на тролинг 2.56м

Мнение от славеe »

Поради големият интерес от много колеги и приятели,отварам нова тема,
за рекордния сом уловен на тролинг,с подробно описание на всичко,преди,по време и след риболова,със снимки,наши изводи и мнение.
моля не давайте никакви мнения докато не приключиме със всичко,
след цялосното изложение всеки ще може да си искаже мнението и вижданията,приемаме всичко положително и отрицателно.И на всеки да бъде разяснено,защо не като некои други начини а точно по този начин.
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от славеe »

Започвам пръв аз.
Седмицата преди трети март,идват три почивни дни,чуда се към коя дестинация да се насоча,от приятели,разбирам,че на И.Г на тролинг/риболова който мене ме интересува,джик не практикувам/са хванати1-2 сома на влачене,но без инфо на какво и къде.Решавам,отиваме там,с моя другар Гумата.Обаждам се на Росен и го навивам да дойде и той,след третата секунда беше готов,тръгваме.Три дни преди излета,следиме прогнозата,различните сайтове дават различна прогноза и все лоша,вятър и дъжд.
Роската се обръща към мен винаги с думите..О Господи :lol: :lol: :lol: а аз към него
О синко Божии :lol: :lol: :lol: така и ме запозна с баща си.....вика,тате това е господ,
човека си казва името,а аз званието :lol: :lol: :lol: :lol:
Последен,разговор преди тръгването.
-зддравей господи,дават го лошо време,какво правиме.
-здравей синко,тръгваме,знаеш,че времето зависи от мен. :lol: :lol: :lol:
.аз,ще взема на мама от Туршииката вие земете пържоли5.6кг.
На 1март,среща в 4.30 на Лукойла изхода на София.
Караме бавно,не повече от 100км защото на Росен джипа дига разхода до 40 на сто :lol: :lol: на 20 км. преди И,Г ми каза,спирай тука има едно малко магазинче
трябва да купиме нещо,каквото и да е за късмет,продавачката е много симпатична,винаги лова много риба като си купа нещо от нея.Влизаме ние вътре в магазина и шок,на щанда продава един дърт вампир :lol: :lol: кръгом и не купуваме нищо,смех голем......обаче Росен се сеща,че не сме купили,яйца.....връща се и купува.
Повечето или почти всички сомаджии сме суеверни,как след това нещо да не си суеверен.
Много се извинявам но моля никой да не ме кара да казвам кое е магазинчето :lol: :lol:
Пристигаме на гйола.......мрачно,шибано време,правиме бивака,пускаме двете лодки на вода и последен разговор с Росен.
--Господи,ше слагаме ли флоро карбон
_синко,каква дебелина имаш
-0.30 и 0.50
-синко,не слагай нищо,аз отговарям,връзвай директно.
А на мене в тоя момент,около 10.30часа ми се спи,и не ми е до никакъв флоро,искам да влеземе два три часа,да убиеме тръпката и да излеземе да поспиме.
Риболова започва,хващаме ние две три бели риби,Росен нищо,започва да му става скучно,
звъни,кани ни на мама на туршииката,ние се дърпаме не поддаваме.
Към 13.40 се разминаваме,и той казва,студено ми е излизам.
В 13.55 телефона ми звъни.
-Господи,идвай бързо,ударих нещо големо,върти ме като пумпал


.........следва продължение
roro74
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 18:00

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от roro74 »

Здравейте колеги, аз ще пропусна къдемите за късмет и пътуването до Иг и ще се включа от самият гьол.
След като направихме бивака и пуснахме лодките на вода монтирах новото сонарче, извадих около 20воблерчета които смятах да поразходя малко, хвърлих 2 сандвича в лодката и леко облечен започна тролинга - беше тихо и приятно време.
Малко по късно разбрах че май времето е за дебели дрешки но ............................
Пуснах двете пръчки на 40 и 45м дистанция и се започна едно ровене в новата играчка - настройки, експерименти , абе голяма работа.
Не след дълго се обади ГОСПОД да сподели че риболовът му е започнал с хубава бяла около 2те кила
-страхотно, значи дава и ще имаме слука - му казах аз
Въртях по каналите пред Б , по плиткажа на разлива сменях воблери но ......................
Към 13,00часа звъннах на ГОСПОД да го поканя на туршийка с домашна прасковка / 2препека, лежала в дъбова бъчва - абе елексир/ и разбрах че при тях рибите са вече няколко и ми отказаха категорично - щели да повлачат още някой и друг час.
Малко по късно обаче при мен умората от пътуването/ преди риболов сън не ме хваща/, студа, липсата на кълване и не на последно място туршийката на мама ме накараха да поема пътят към бивака- почивка 1 час, аперетив с туршийка , релакс / ебати кефа/.
Движех се от стълбовете по канала към разлива като се разминах с ГОСПОД около носа и отново му предложих релакс / бях умрял от студ,глад и жажда- като дете сираче- без пипане на риба/ но отговорът беше отрицателен.
Малко преди това /при поредната смяна на воблери / бях сложил на дългата пръчка -45м-едно хъски костур, а на късата - 40м едно юзури сашими 8см чупещо/ абе много готино/и реших да направя с тях последната обиколка.
След разминаването с ГОСПОД и разбитата надежда за компания на брега захапах един сандвич и с ляв завой излязах от канала тръгвайки през разлива към бивака.
Малко след завоя дългата пръчка с хъскито се сви рязко назад и заставайки като закована започна яко развиване на аванса/като влача ги държа малко по стегнати/
- мамка ти закачка
но веднага след това отпусна и продължи нормално играта си
- ебати кефа, дори не скъсах вобледа в това дъно
и посегнах да я извадя от стойката и да я проверя за боклуци по тройките.
Е - нямах тази възможност, веднага след първият удър -10-15секунди последва втори много по мощен на късата пръчка с много аванс и силни и продължителни тласъци, завъртя и обърна лодката по посока на тегленето.
Изключих мотора и едвам извадих пръчката от стойката , разхрабих леко аванса но тя не преставаше да взима - риба , много голяма риба.
Започнах леко прибиране на линията но " нещото там долу " си правеше каквото си изка - въртише ме като шамандура в продължение на около 15мин , сменяше посоката и ту се укротяваше ту теглеше като побесняло говедо- тежко и продължително без удари и резки тласъци.
Нямах никакво време и възможност да събера другата пръчка и тя започна да се оплита в основната линия, стана мазало - снопове свободен конец започна да се насуква около касметлийската пръчка. Опитах се да навивам колкото мога свободната но без успех - стана по лошо - вместо снопове стана един голям и красив възел с топка свободен конец - красота- отказах да спасявам свободната пръчка свалих бигела и- изпаднах в безтегловност- кошмар, възела минеше ли през водачите .................. край, играта приключва.
Взех телефона и се обадих на ГОСПОД - на него това му е работата, да помага на изпадналите в беда- след малко той акустира близо до лодката ми и с хладнокръвен глас ми каза
-чедо мое, няма да се притесняваш
-ГОСПОДИ , това е нещо голямо а оплетох и другата пръчка - му викам аз
-спокойно чедо мое, ГОСПОД е тук при теб и няма от какво да се притесняваш
с един скок се прехвърли при мен, седна на носа на лодката ми и започна интересното.
Чувствах се богопомазан - самият ГОСПОД да седи до теб и да ти говори ..........................
следва продължение ...............................
Последно промяна от roro74 на Сря Мар 05, 2014 20:57, променено общо 1 път.
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от славеe »

Събираме пръчките с Гумата и за 20 секунди сме при Росен,доближавам и виждам,
пръчката на лък и го върти,приближавам бавно да съм в страни от рибата и виждам
голема топка уплетено влакно,взехме празната пръчка,Гумата искаше да спасява влакното
ама аз като по ларж/на чужда жена и чуждо влакно,жал немам :lol: :lol: :lol: /
режи бързо всичко,че а тръгна,а го загубихме/уплита свободното влакно в закачка и
филма снършва/
Скочих,като 180кг. сърна в лодката,леко и внимателно започнах да режа купът от уплетено влакно,хубавото беше,че бяха различни цветове.Изчистих благополучно всичко
и остана едно малко възелче,подвижно,него го оставихме и то ни служеше като шпионка
дойде ли възелчето,остава 1.50 до рибата.
Приготвих си едно гребло ако нещо потрябва,седнах си удобно на рундука и започнах да гледам как Росен се забавлява,а аз чакам момента за снимките,както ме е учил Емо83 :lol: :lol: :lol: :lol: винаги на преден план за фотото :lol: :lol:
Росен започна да повтара,рибата е голема,усещам я като много голяма,вадил съм 45кг
нищо общо........аз не се впечатлявам,такива ситуации с яко набиване съм виждал доста и после се оказва,риба закачена за главата 20-30кг.
Риболова се поуспокои,но ми направи впечатление,здравото и мощно тръгване,без викакво
придърпване или тласъци.......тръгва,смачква пръчката и нищо не можеш да направи.
След около мой 15минути.до нас дойде Краси 112 погледа около 2-3 минути какво се случва,попита от колко време е така и каза ЗАКАЧИЛИ СТЕ ТОВАРНИЯ ВЛАК
следва продължение
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от славеe »

.......през цялото време,успокоявах Росен,той трепереше от кеф,може би и малко досаждах,но той ми показваше как е разхлабил аванса на горе долу 800-1кг тяга аванса
и като му дотрябва тяга,натиса шпулата с единия пръст.
В началот бяхме на дълбочина 2.70 след около час и половина,вятара ни избута на около 1.80-2м.като допълнително средство за умора на рибата и правехме дисконфорт с греблото,като спре да се движи,над него и бой по водата.
В един момент както си гледам влакното,на повече от 2м се показа края на опашката,след още няколко минути го видехме целия.........аз онемях,започнах да трепера,адреналина ми се качи на макс,на 5 метра от мене виждах нещото което чакам 15години,и две преди това учебни.
Добрата новина беше,че рибата е много голяма но имаше и лоша,видя се че воблера е вътре в устата без повод.
следва продължение
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от славеe »

От тоя момент на татъка,аз откачих,даже си спомням,че питах Росен за водата,какви градуси е
исках да скоча да го пипна поне,а тоя пич вместо да ме спира и вразумява,ми вика
--Господи,скочиш ли ти скачам и аз
След първоначалната еуфория се вразумих и започнах да мисля по трезво.ами сега с тоя лайт такъм,който на всичкото отгоре е в устата без повод,какво правиме.
След около още час и много опити да го докараме до лодката,нищо не се получаваше,не се
изморява,докато Росен го набира,как усети лодката и бега.
Тогава взех решение,за едни лошо за мене единственно,ше го бодеме с канджата
леко ми го прикара с главата към мен,на около 80см под водата/по нагоре абсурд
да го дигнеме,веднага бегаше не уцелих мястото,удари в кокала,сома се извърте,избега и не го видехме около 15минути,и от там на татъка показваше само опашката,виждах по пръчката как влакното прескача през четките и знаех,че всеки път може да е последен,
.освирепех,знаех че не трябва,ама.......първи опит в опашката,неуспешен,втория успешен
качих му опашката в лодката но той много тежеше а и се дърпаше ,и тогава втората канджа в корема и всичко свърши.
При друга ситуация и с друг такъм,може би нямаше да постъпя така,но тука така се налагаше,след неколко хилади часа,клйонк и неколко хиляди часа тролинг докоснах
мечтата си,е не ми е приятно ,че точно така се получи,но нито съм Доктор Дулитъл или
Бриджит Бардо.
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от славеe »

Нека Росен ако се сеща за нещо,да го добави, и после да качиме некоя снимка.
и после ще опиша какви изводи съм си направил,относно такъми и воблери.


Ще ме извините но накратко ще опиша какво се случи за един приятел,защото той не може да чете,толкова много.



Лудко,много,дрЪпание,много сецАние,у дом таков дзвер се не лови :lol: :lol: :lol:
Аватар
shrike
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 14:36
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от shrike »

Баси...тва с канджата в корема на рибата по-добре да ни го беше спестил. Човек като се омаже,най-добре да си трае! Толкова години опит и на края кво?
lubozet
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 16:53
Риболов: тролинг
Местоположение: Хасково

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от lubozet »

Айде стига вече ,станало станало.Само незнам вие ака бяхте да ли нямаше да го канджосате :idea: :idea: :D :D ,само при вида на сома.Данеби да са искали , да го правят но уви,станало .А пък нали и трябва да има строй се зааааааааа поддддд :D :D :lol: :lol:
didooo
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Ное 03, 2012 14:40
дал Браво: 4 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от didooo »

Мен пък ме интересува вкусен ли е 100 кила СОМ
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от Pike1 »

Напоследък влизам рядко. По едно време беше едва ли не по задължение. :wink:
Поздравявам Росен и Славе за уникалния улов !
Кльонкаджиите да се стягат, че стана дебела...и дълга... :wink: :D :fish15:
MEMENTO MORI
Аватар
pepi78
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Яну 19, 2008 20:29
Местоположение: sofia

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от pepi78 »

Роска,Гума и ти ГОСПОДИ поздравления за рекорда и през целия сезон такива оклейчета да вадите над стоте.
Но ГОСПОДИ. Пияния брад пита ?
Кога и мен ще обучиш да се справям с такива чудовища? :lol: :lol: :lol: :tup:
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от славеe »

Продължавам бавно и монотонно,точно както се вади голем сом,
воблера беше забит в хрилото от вътрешната страна,и имаше голям хематон
дори и да не беше ганджосан е фитка.
статистика от сом на тролинг с лайт такъм.
1- Данчо и Медичков,-83кг-канджосан
2-Данчо сиририус,66кг-канджосан
3-Божидар-СпокиМиро 2.23-канджосан и пуснат обратно,изтече доста кръв,дали е оцелял никой не знае.
4-Иван Гавазина/гумаджията/64кг-Канджосан
интересна работа,никой не е изваден с ръка,интересно защо ли,защото
с лекия такъм докато го качиш рибата си почива и никога не изпада в състояние гроги
за да можеш да бръкнеш в устата,относно изкарването и вадене на брегъ,нема как
неизморена риба да я закараш до брегъ.
Ако некой се съмнява в качествата ми дали ме е страх и тем подобни
22кг изваден с гола ръка за около 60 секунди. свидетел Марио Шайбата
37кг,изваден за 18 секунди с продължила борба в лодката.свидетел Ники Монтана
Но при тази риба просто не ставаше нищо по различно,от това което направихме,
имаше лодки отстрани,видеха че доста се помотахме за да го измориме но не стана.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от Мънцата »

Хората казват, че нямало такова нещо като благородна завист :D Благородно или не, мога само да завиждам на Росен и Славе за улова! Евала! И не само за улова, а и за това, че са едни от първите, които са настоявали на тролинг по това време :tup: А "моралистите" първо да се замислят как биха реагирали те при подобен улов, щото пред клавиатурата лесно се вадят и 300 килограмови риби, а още по-лесно се пускат :wink: Но през изминалата година се нагледах на толкова форумни герои "пускачи", та чак ми нагарча в устата ... :wink:
Още веднъж към Росен и Славе - искрени поздравления за улова :!: :tup:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
gavazina
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 21:31

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от gavazina »

Евала на Славе и Пифа - Гумата за помоща.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”