--Парашута при лов на сом с кльонк

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: --Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от kalinux »

Става за реката, малко парашутче е достатъчно колкото да обере допълнителния дрейф от вятъра.

Става и с обикновен електрически двигател без GPS.
С внимание към детайлите
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: --Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от tyofata »

Става колега!Трябва да знаеш и кога може и кога не.Трябва да е съобразен с големината и вида на лодката.При вятър по течението ако е прекалено голям оловата ти отиват на кино.При страничен може да коригирам дрейфа с отвора на парашута.Лек полъх срещу течението(нети трябва) А усилили нема смисъл от него(качваш се върху него)
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Dizelaki
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 21, 2017 9:28
Риболов: Риболов нa сом
дал Браво: 8 пъти

Re: --Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от Dizelaki »

Стaвa въпрос зa дунaвaскa лодкa тип тутрaкaнкa 6.30 метрa aко някой ползвa пaрaшут нa тaкaвa лодкa дa ме просветли кaк стaвaт нещaтa
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: --Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от tyofata »

То при тутраканската дрейфа е много малък.Почти няма смисъл от него.Парашута е по скоро за гумени,тримаранчета и т.н.Мен като малък ме караха да кършя върбови клонки който правеха на сноп и пускаха ЗАД тутраканската после се модернизирана с чувал от брашно :D :D .Абе уший си парашут с диаметър около 1.5м и пробвай при различни ветрове и ще го хванеш
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”