--Зимен СОМ на джиг....................

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
nasko1971
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 9:03
Риболов: predator fishing
Местоположение: STARA ZAGORA
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от nasko1971 »

VARHARA написа:Ами аванс имам но няма кой да вдигне котвата и докато го вадих 5-10 минути постоянно бягах из лодката да не се увърти около въжето. :
Като си сам няма да вдигаш котвата, въжето ти трябва да е навито на шише или плуваща совалка, отвръзваш и се откотвяш. След като извадиш рибата ще си търсши котвата.

Паток !!!! :lol: :lol: :lol:
Аватар
nasko1971
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 9:03
Риболов: predator fishing
Местоположение: STARA ZAGORA
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от nasko1971 »

Emo-83 написа:Интересн разказ Върхи....браво. :fish4:
Ходи пак на това място,но си вземи елетричка с дистанция и функция котва(като на Макс и Кроки).Там няма въжета и с дистанционно само превключваш каналите.....следвайки сома. :wink:Не бъди селска пръчка,отваряй се лека-полека,като Софиянци и Пловдивчани(лек бъзик). :D :P :D
А това си е най-доброто решение !!!!! А пък колко предимства има за кльонкането !!! Не ми се мисли. Ще трябва да се купува !
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от VARHARA »

Имам си ел. мотор на лодката алооо.Купих го заради кльонкането. При мен котвата на въжето ми минава през една джажа на СКОТИ И НЯМА КАК ДА ГО ХВЪРЛЯ ВЪВ ВОДАТА ЩОТ ОЛЕКВАМ СЪС 100 КИНТА МИНИНУМ
kadravia
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 21:53
получил Браво: 1 път

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от kadravia »

Да но отиваш 100 кила напред,ставаш адмирал-а пагоните нямат цена :lol:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от Левака »

Винаги съм се чудил защо големите риби удрят на най големите лимонади. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от VARHARA »

И аз не мога да си отговоря на този въпрос :roll:
Като почнеш от Адаша ,Емо, Стефан :wink: та след още 200 имена стигнеш до мен :lol: :lol: :lol: :lol:
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от lubobg »

Не ми се е случвало подобно нещо, но бих прерязал въжето без колебания.Да не е златна тази котва.
Дааа.Като се обърне колата -пътища много.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от Левака »

Аз си мисля че ако не се панираш много може да се извади котвата,пък и сам да си в лодката.(само така си мисля де) :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
katri
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 11:05
дал Браво: 1 път

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от katri »

То в такъв момент всеки знае как е - адреналина ти идва в повече и се отдаваш изцяло на борбата с рибата.Нещата ,обаче се случват много бързо,времето лети дори без да се замислиш, камо ли да ти остане време да си вдигаш котвата.Анализите се правят след това, когато вземеш да расъждаваш на "трезва глава".Ако бях постъпил така, а не така....:).Това му е хубавото на нашия спорт, не може да се вади всяка риба, пък и не е добре, защото ако човек няма предизвикателства пред себе си щв загуби интерес към спорта-риболова.Мен лично, всяка изтървана риба ме мотивира максимално да се развивам в по-добра посока и се отдавам с по-голяма страст на любимото ми хоби.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от LVitchev »

Аз доста пъти съм правил гафове заради вятъра,котви и т.н,за това въпреки че имам един ел.двигател които управлявах на ръка,реших да го махна и си дадох последните пари за да взема пак ел.мотор но с iPilot.Смятам че ще е безценен за джиг зимата и за кльонк през лятото.Писна ми да пускам и вадя котви,писна ми да се дупя постоянно с тези въжета и когато дълбочината е сериозна да опъвам тежките котви за да я извадя от 30 метра дълбочина.Новите технологии понякога могат да бъдат от голяма полза.Надявам се тази година да ви направя съпричастни с някои неща.Мисля че ще имам повече слука когато не се занимавам с парашути и глупости.С АйПилота можеш да се местиш през 20 мегтра и да облавяш повече места близки едно до друго и същевременно да седиш точно над точката над която искаш без да те мятка и мести вятъра.Някои хора ще имат почерпка тази година !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
katri
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 11:05
дал Браво: 1 път

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от katri »

С АйПилота можеш да се местиш през 20 мегтра и да облавяш повече места близки едно до друго и същевременно да седиш точно над точката над която искаш без да те мятка и мести вятъра
Точно така - няма спор, само не знам как ще реагира евентуално сома(дали няма да плаши) при риболова на кльонк като вземем да му пускаме и вдигаме разни котви през 20м.!
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от milen »

Върхар :) не ни качвай на черешата ,една котва е 30-40 лв завси от теглото . Така че режи и да не ти свиди :)
Ама ти пожелавам още другата седмица да закачиш тования влак .
Отначало да помислиш ,че си закачил дъното ( някаква закачка ) а после да се изненадаш, че закачката "тръгна" плува и се мести :))))))))))))))))))))
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от max »

VARHARA написа:........
Ей , Върхар много трофеен сом има по дъното на Жребеца. Аз колкото пъти съм закачал, все ми късат. Ама ше взема да сложа нещо по здраво от тия 10 либри дет имам в момента и ше изправям куки като тебе.
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от milen »

max написа:Ей , Върхар много трофеен сом има по дъното на Жребеца. Аз колкото пъти съм закачал, все ми късат. Ама ше взема да сложа нещо по здраво от тия 10 либри дет имам в момента и ше изправям куки като тебе.
Иво тук си много прав ,винаги ми е било интересно как им късат сомове ,на тролин и на джиг , ама якоо ,ИИИИИ
'Тая година истински случай :D ,. Давам лодката на един приятел и преди това той си ми показва воблерите и кои ще са ловци :D .
Аз си отивам в варна и той сле добед ми звъни разтреперан че голем сом му къса , закачил го и ми развил мн влакно ,не успял да го спре и след борба е скъсал .
Впечатлен и аз го хваля , на другия ден отивам при него и се събираме няколко лодки и на мен тихо ми връщат неговия воблер изваден от една мрежа :)))))). Реших ако хванем вечерта някое рибе и да му натикам в устата неговия воблер и да кажем :D :D :D :D :D :D ЯЯЯЯЯЯ сомето което хванах какво е лапнало :) ,но уви не хванхме :wink: ( имаше ендо бебе около 2 кг което го съжалихме ).
така че майтапа не се получи . Моя човек си позна воблера , но и така и не повярва че е закачил мрежа :)
Върхар , те големите така кълват , на торлин и на джиг особенно ако има дървета и вятър .
Не се впрягай ,другия път го извади и като вдигате рибата докато не видите как е закачена и къде , отпускайте аванс ;)
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Зимен СОМ на джиг....................

Мнение от тони котев »

max написа:
VARHARA написа:........
Ей , Върхар много трофеен сом има по дъното на Жребеца. Аз колкото пъти съм закачал, все ми късат. Ама ше взема да сложа нещо по здраво от тия 10 либри дет имам в момента и ше изправям куки като тебе.
:lol: :lol: :lol: Дали пък някой не му се върза ???
п.п.Освен Краси.....
През изминалата година един симпатяга беше ковнал хубав дебел клон под водата и с Жорката сме се смели два часа на глупоста му,вадеше огромен сом :fish1: ,ама само той си го знаеше,накрая се усети ,че го бута вятъра и затова му пищи аванса :lol: :lol:
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”