ЗАБРАНА

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от valkata34 »

Явно много взехме да пречим тези с лодките на някои хора,та искат и тва удоволствие да ни секнат да се откажем от риболова!
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от valkata34 »

beis написа:Няма по полезни от нас,всички ния които тьрсим риба по един или друг начин с лодки.Доста често попадаме и унищожаваме голяма част от мрежите на браковците,но сега нещата стават доста сложни и лоши за нас.Дьржавата законите се обрьщат в наша вреда.Вместо да застанат зад нас и да ни дадат едно рамо те правят още по лесна работата на браковците.Има моменти в които се ядосвам,че живея в шибана страна като нашата.Кьдето цари пьлно нехайство отностно малкото неща които ни оставят все по малко. :evil:
Кучето си лае а кервана си вьрви-честито колеги.

Бейс,не се ядосваи брат изходите от тая шибана страна са два и всеки ги знае: терминал ено и терминал две на летище София!
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от carbolino »

http://www.youtube.com/watch?v=mBp5uPR01x0" onclick="window.open(this.href);return false;
Ей тоя клип да му се пусне на човека измислил забраната и да се пита защо във Франция няма забрани а има много риба :evil:
valchev
Мнения: 187
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 13:36
Риболов: от лодка
Местоположение: Разград / Несебър
получил Браво: 1 път

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от valchev »

Всичкото им е такова на тия мутри дето са власт пълни простаци . Тоя Смешко на бай найден изрода дето не знае кое е гора и кое дюна и кое риба и кое е теле ни управлява. Срам ме че живея в тази държава. :twisted: :twisted: :twisted:
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от vestel »

Чета на ИАРА на сайта и гледам, че още не е излязла заповедта, може и друга дата различна от 15.02 да измислят. Може да пуснете една нова тема "Когато няма сом и бялата риба и костура е риба". А като забранят и останалата риба - мисля, че ИАРА няма да имат нищо на против ако почнем тролинг със котвите, като неможем да ги спрем със закона браконерите, поне можем да им пречим да си вършат пъклените дела :wink:
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Tomahawk »

Момчета , яд ме е за забраната , ебават ни от всякъде.. това е ясно . Но на какво се нагледах вчера ? . Бях на Ястребино за бели риби , викам да отида да разпусна за последно ами отвратих се ...! Риби излизат доволно , има от 1,5 кг до 5.700кг. , това добре . НО ! излизат рибки по 400-600гр, масово и какво се случва . Един ги тъпче в плетеното живарниче друг в кофа.. То бива бива наглост , ама това е прекалено . Неможе да извадиш 5 риби по 1.5кг -2кг. и риба 5.7кг и да вземеш и 10-15 рибки по 500гр. Жалка картинка а иначе снима филми по хоби тв .... :evil:
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от ribata402 »

Ми кажиму името ,на тоз МЕСАР.
valchev
Мнения: 187
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 13:36
Риболов: от лодка
Местоположение: Разград / Несебър
получил Браво: 1 път

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от valchev »

Томаховка ако не се научим да ги порицаваме и да си знаят че безнаказано или поне публично оплюти няма да им се размине няма как да станат нещата.
На този язовир от една година здраво се тътрят маломерки викал съм Яраджиите ама дока додът месарите са напълнили чувалите и дим да ги няма.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от vestel »

Те в закона са го написали :!:
40. Бяла риба (сулка) 45 см
(Sander lucioperca/
Stizostedion
lucioperca)
Само, че да променят е административно наказателните разпоредби, освен глобите - да изземат и уредите със които е извършено нарушението, включително лодка, мотор и превозно средство, да ги пускат после на търг и парите от търга да отиват за зарибяване.
Тогава всеки освен живарника ще си носи и дървен метър, че не потъва :mrgreen:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от maranzika »

ribata402 написа:
vali0 написа:Има ли някой информация кой е инициатора за по-ранната дата. Не вярвам отново Старите видри да стоят зад това.
Мисля ,че от там идва всичко.те там са само умници... :shock: :shock:
Колега,чети преди да пишеш такива глупости:
ZANDER ви написа в другата тема:
Нямам никаква представа защо от ИАРА искат да изтеглят забраната от 15 февруари.
Според мен това не е правилно!
Никой от ИАРА не е обсъждал със Стари видри подобен текст в Закона.
Не сме се срещали с представители на ИАРА, от срещите за определяне на водоемите разрешени за нощен любителски риболов. Оттогава мина доста време...Никой не ни е питал - това са го решили в ИАРА!
Поздрави.И не са ви виновни за всичко Стари Видри.Нас също ни засяга много тая безумна забрана и се чудим какво ще ловим следващите няколко месеца.Но в тая тъпа държава няма един който да мисли преди да подписва някаква забрана..
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от bai ves »

:wink: Аз миналата година като виках, че забраняват през пръсти. Че Копринка и Йовковци и не са с еднакъв климат, и че бялата риба и щука изобщо не се размножават по едно време..... то някои хора ми опонираха, че така ИАРА започват да извършват ,,поне някакъв контрол,,. Ей ви на контрол, това не контрол, а доказва колко са загубени и незаинтересовани в Дирекциите и в частност като цяло :!: За това има БЛРС и Клубовете повсеместно в различните области на Б-я. За да изследват и дават обективна информация, като компетентни органи. Много е наивно да се дават сума ти и пари за зарибяване, а можем да съберем пари да ги пратим на обучение и да им купим литература за съвременната Ихтиология и Опазване на природата :?
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от LVitchev »

Когато ударят забрана,не е нужно да дават средства за охрана и контрол,защото няма да има рибари и никои няма да ги разкарва.По лесно е така,и тия винаги са хитрували горе.Това е отговора им към нас за мякането и подскачането.Сега,както вдигнахме джабола да се борим за забрани,така трябва да се отиде и да се протестира и за тази тъпа забрана.Иначе,принципно заради месарските навици на всички нас,ако ме питате изобщо да забранят риболова,ние не заслужаваме да ловим риба изобщо :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от ribata402 »

maranzika написа:
ribata402 написа:
vali0 написа:Има ли някой информация кой е инициатора за по-ранната дата. Не вярвам отново Старите видри да стоят зад това.
Мисля ,че от там идва всичко.те там са само умници... :shock: :shock:
Колега,чети преди да пишеш такива глупости:
ZANDER ви написа в другата тема:
Нямам никаква представа защо от ИАРА искат да изтеглят забраната от 15 февруари.
Според мен това не е правилно!
Никой от ИАРА не е обсъждал със Стари видри подобен текст в Закона.
Не сме се срещали с представители на ИАРА, от срещите за определяне на водоемите разрешени за нощен любителски риболов. Оттогава мина доста време...Никой не ни е питал - това са го решили в ИАРА!
Поздрави.И не са ви виновни за всичко Стари Видри.Нас също ни засяга много тая безумна забрана и се чудим какво ще ловим следващите няколко месеца.Но в тая тъпа държава няма един който да мисли преди да подписва някаква забрана..
Извинявам се,и аз после го видях..поздрави. :)
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от max »

maranzika написа:..................................
Аз все пак бих препоръчал на Стефан да "обсъди" тази все още проектозабрана с ИАРА
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от zampo »

vestel написа:Те в закона са го написали :!:
40. Бяла риба (сулка) 45 см
(Sander lucioperca/
Stizostedion
lucioperca)
Само, че да променят е административно наказателните разпоредби, освен глобите - да изземат и уредите със които е извършено нарушението, включително лодка, мотор и превозно средство, да ги пускат после на търг и парите от търга да отиват за зарибяване.
Тогава всеки освен живарника ще си носи и дървен метър, че не потъва :mrgreen:
Те ,административно - наказателните разпоредби са вече променени и нещата който предлагаш са факт :!:
Чл. 38. (1) Забранява се уловът, пренасянето, превозването и продажбата на риба и други водни организми от обектите по чл. 3, ал. 1, т. 1 и 2 с размери, по-малки от минимално допустимите, съгласно приложение № 2.
Чл. 75. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., изм., бр. 59 от 2012 г.) Който лови, пренася, превозва и продава риба и други водни организми с размери или тегло под минимално допустимите в нарушение на чл. 38, ал. 1, се наказва с глоба от 600 до 900 лв.
Чл. 90. (1) (Доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., изм., бр. 59 от 2012 г.) В случаите по чл. 56, 62, 64, 65, чл. 66, ал. 4 и 5, чл. 67, 67а, 68, 69а, 70, 71, 72, 73 - 77, 81, 82, 82а, 82в, 85, 85а и 86 рибата и другите водни организми, както и уредите, средствата и приспособленията, с които те са придобити, се отнемат в полза на държавата.
Чак колата не могат да ти вземат , ма лодката и въдиците със сигурност :wink:
Така ,че с маломерките много трябва да се внимава :fish3:
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”