Когато няма сом и бялата риба е риба.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Emo-83 »

славеe написа:Tова което постигна силикона за три години,мрежите немогат,за 20години.
До преди 3-4 години се работеше серизно с мрежите,и пак имаше риба.
Аз поне имам сладки спомени,като например,Емо ми звъни,ела че един хвана 150бели риби,ама мене ме мързи да влача за бела,и си клъонкам.
А ти хвана за 2 дена само 70,защото дребните ги пуска. :wink:
Сега пак зная 2-3 такива язовира,но ги научиха кормораните и до де не ги съсипат....няма да има отказ.Плюем по Върхара,а некви еколози ловят сулки по 500гр. и всичко в чувала.Това,ако е риболов.....аз съм трамвай. :idea: :evil: :arrow:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от franko »

Всичко треа си има мярка Емо :wink: и всеки сам си носи хомота.
Да го говорим,не можем да променим нещата :wink: .
Обачееее...
:arrow:
Никой,нищо, не каза за коситбата през юни или сме на вечеря с Трайчо Костов.
Сашо, кажи ми кой цвят е актуален през този месец.Не съм тролингист,но имам някакви наблюдение по въпроса и ги споделих в по преден пост.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Emo-83 »

Кажи го директно Фране.Така само аз те разбирам.Започваш,като Сашко с гатанките и много хора се чудят за кво става въпрос.
Според мен не си прав,ако говориш за сома......казах ти го и преди.
За белите по гнездата на джиг е верно. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Димитър Тодоров »

boababa написа: ... Та успех на Джигитите,после идва ред на СПОРТСМЕНИТЕ И ДЖЕНТЪЛМЕНИТЕ! :wink:
Сашко,с тези асоциации,които постоянно опитваш да внушаваш,че ,,джигитите,, са месари,а тролингистите - спортстмени и джентълмени,допускаш сериозна грешка ,а и откровено ме дразниш.
Не е до техниката,а до човека! Казвам ти го за пореден път,но ти просто си глух и не чуваш. А грешката ти се изразява в това,че като поставяш всички под общ знаменател,обиждаш колегите и се лишаваш от възможността да общуваш с хора,от които можеш да научиш нещо ново.

Не,че ще ме чуеш и този път,пиша за другите съфорумци,та да не допускат твоите грешки. :)

* Извинявам се ,че не съм строго по темата.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Димитър Тодоров »

Emo-83 написа:... У жегите,ти също не се храниш и седиш на климатик.Но вечер излеш да се разшеташ по шпарцата и да ковнеш един кочан царевица и сладолед на клечка. :idea: :arrow:
Веднага мога да ти обясня,защо едно от летните трасета става това покрай скалите....да не уточнявам къде,но е свързано с кислородното съдържание.
Емо вероятно има право за връзката с количеството кислород.. :roll: Интересна аналогия намирам в това,че горещите летни месеци и ниски коти,когато всички риби по Реката станат апатични и капризни,тогава бялата риба се върти често около пясъци (и течение).Пясъкът аерира водата по-добре от другите видове грунт и там тя е по-богата на кислород.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Димитър Тодоров »

LVitchev написа:....Лошото е че и си вярваш,направо ме смаза от смях,ама те оставям на Емо-втория ти баща :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Любо уцели направо в десятката! :lol: Емо,бая дерт ще имаш със синче като Троли.. :lol: :lol: :roll:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Мунчо »

Много истини и прозрения има тук. Казвам го с ръка на сърцето и без никаква ирония! И използвам случая да се солидаризирам с Митко, относно "човека" като "риболовно оръдие на труда".
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от taner »

Привет на всички,

На мен ми е доста интересна гледната точка на боби :mrgreen: :mrgreen: - с каво единия риболов превъзхожда другия :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Да не си помислите, че искам да си намеря матриял за забавление - няма такова нещо ;)
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от LVitchev »

taner написа:Привет на всички,

На мен ми е доста интересна гледната точка на боби :mrgreen: :mrgreen: - с каво единия риболов превъзхожда другия :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Да не си помислите, че искам да си намеря матриял за забавление - няма такова нещо ;)
И на мене ми е интересна точката му,а и твоята ми е интересна,само трябва да ни я представиш :roll: :twisted: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от taner »

LVitchev написа:
taner написа:Привет на всички,

На мен ми е доста интересна гледната точка на боби :mrgreen: :mrgreen: - с каво единия риболов превъзхожда другия :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Да не си помислите, че искам да си намеря матриял за забавление - няма такова нещо ;)
И на мене ми е интересна точката му,а и твоята ми е интересна,само трябва да ни я представиш :roll: :twisted: :lol:

Аз не съм краен в представите си за кой да е начин на риболов(изключвам бракониерите).
Гледната ми точка се изразява в това, че динамиката при риболова с джигове и изобщо при спининга зависи единствено и само от задвъдичното устройство, докато при тролинга возенете е малко повече...
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Левака »

Аз съм на същото мнение като taner,двата вида риболов нямат нищо общо освен това че се използват изкуствени примамки. :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от boababa »

Не бъркайте спининга с джигинга,много ва моля! :wink: На силикони от брега е едно,па отвесно да се кротнеш върху зимните СТАИ,е съвсем друго!Спининга от брега е ясен,сутрин и привечер га бялата дойде до брега,за да се храни!Джигингът е отвесен риболов над СТАИ през зимата или около некой камик в плиткото през пролетта! :wink: На тролинг се търсят само активно хранещи се риби и за това е по-трудно и спортсменско! :wink: Има разлика,дали ще я гепиш га е в трудна ситуация,и дали ще и предложиш нещо за ядене,па ако иска да яде-поне има избор! :wink: :roll:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от VARHARA »

TANER

Аз не съм краен в представите си за кой да е начин на риболов(изключвам бракониерите).
Гледната ми точка се изразява в това, че динамиката при риболова с джигове и изобщо при спининга зависи единствено и само от задвъдичното устройство, докато при тролинга возенете е малко повече...

Напълно съгласен.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от quietriot »

boababa написа:Не бъркайте спининга с джигинга,много ва моля! :wink: На силикони от брега е едно,па отвесно да се кротнеш върху зимните СТАИ,е съвсем друго!Спининга от брега е ясен,сутрин и привечер га бялата дойде до брега,за да се храни!Джигингът е отвесен риболов над СТАИ през зимата или около некой камик в плиткото през пролетта! :wink: На тролинг се търсят само активно хранещи се риби и за това е по-трудно и спортсменско! :wink: Има разлика,дали ще я гепиш га е в трудна ситуация,и дали ще и предложиш нещо за ядене,па ако иска да яде-поне има избор! :wink: :roll:
Ти вярваш ли си или им пускаш провокация пак :wink: че джига не е част от спининг-а
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от VARHARA »

Много бъркаш Тролка, повярвай ми .Ако искаш ще те взема с мен и ми покажи как стават нещата със стайте .Изключвам пролетния риболов върху гнездата -аз съм твърд противник на него от година насам.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”