Когато няма сом и бялата риба е риба.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
Emo-83
Търговец
дал Браво: 219 пъти
получил Браво: 217 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнениеот Emo-83 » Съб Мар 23, 2013 20:03

тони котев написа:Чух се с едно другарче, което ми каза , че 20тина лодки с бели рибки са отнесли актове, цялата случка е на Жребчево.Забраната е за всички, но някои хора явно не мислят така.
Приветствам всички усилия на ИАРА в тази посока, нека дадем шанс на бялата риба да се възстанови малко от малко популацията и :idea:

Тия няма ли да искат подписка срещу ИАРА,че са наказани.
Други отново на Жребчево са метали силикони от брега.ИАРА ги е проверила,но са нямали риби.....това е наглост.
Никакви оправдания не приемам за това нагло поведение видяно от мнозина.После що нямало риби по водоемите и циганите били виновни.Ебаси личния пример на водещи риболовци лакумници.Същите въобще не са гладни.
Подобни муцуни се подвизават и по другите водоеми.Най-вече в околностите на Шумен. :evil:
http://fishem.bg/

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!

Аватар
spookymiro
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнениеот spookymiro » Съб Мар 23, 2013 20:19

За съжеление актовете не вършат никаква работа. Не си го плащаш и толкова.
Виж, ако освен акта ти приберат и всички риболовни приспособления които са с теб - вече е друга работа.
Ловиш от лодка и имаш бяла риба в нея - арее лодката отива или на снаряжение към ИАРА или на търг.
Само страхът ще свърши работа. Нищо друго.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

shkarcheto
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнениеот shkarcheto » Съб Мар 23, 2013 20:25

Каквото и да правим и глоби да слагаме, докато не се смени мисленето на хората, няма да се получи нищо, затова обаче трябва друга държава, не най-бедната като нашата в цяла Европа. Макар и да мисля, че оправия няма. Аз в случая не виждам лошо да си ловят на силикони колегите, въпросът е да не пребират риби и да не хвърлят върху гнездата... :fish8:

Аватар
vali0
Риболов: Тролинг, джигинг, кльонкинг

Мнениеот vali0 » Съб Мар 23, 2013 20:53

Вчера много се изкефих. Един познат, на който му се наложи да пренощува РПУ-то, ми каза че там е лежал около 60год. мъж, облечен с камуфлажи. Прибрали го от някакъв язовир. А когато моят познат е ходил да пуши в двора на полицията, е видял купчина мрежи. :oops: :mrgreen: :oops:

Аватар
Emo-83
Търговец

Мнениеот Emo-83 » Съб Мар 23, 2013 20:59

Шкаров аз не съм съдник или прекален светец.Има забрана за ловене на бяла риба,но за съжаление тя се хваща на воблери.Какво трябва да направим.....естествено да я пуснем.
Приемам,че може някой да си опържи една бяла риба и да си я прибере.Но да отидеш на боклуците и да си меташ целенасочено със силикони за бяла риба......е това не го приемам.Освен това е нагло да го правиш пред всички колеги.Ние да не сме по-прости.
Като искаш толкова една бяла,качи се на лодката и троли за сом и ако хванеш една си я прибери.Но какви са тези демонстрации и то на видни риболовци.Трима човека веднага ми звъннаха да ми искат тел. на ИАРА и да взема отношение.Според мен това освен лакомия граничи с тъпотия.Друго обяснение нямам. :roll:
И сега понеже зная,че четът....ще ме псуват и ще си търсят всевъзможни оправдания.Вместо да се чукнат по главите и да си кажат..."Чакай бе,аз какво направих....редно ли беше да се излагам :!: :fish6:

stomanco
Риболов: тролинг
дал Браво: 2 пъти

Мнениеот stomanco » Съб Мар 23, 2013 21:06

Емо кажи им имената на тия Видни риболовци, че поне всички да разберем какви боклуци са :evil:

Аватар
Emo-83
Търговец

Мнениеот Emo-83 » Съб Мар 23, 2013 21:13

Не искам да ги излагам повече,те достатъчно са се насрали самички.Но не аз съм им виновен за случката.Познати мутри на всички в силиконовите среди.Някои почти милионери,други с риболовни магазини,но не е Върхи ей.Този път той е положителния герой.
Чудим им се на акъла.Не знаят ли,че когато пръднат в София на секундата идва инфо,че са се насрали.

shkarcheto

Мнениеот shkarcheto » Съб Мар 23, 2013 21:18

Точно така е Емо, нямам думи, ами лови им се риба, ама май по им се събира, аз отдавна съм писал за закона и за улова на бяла, няма какво да коментирам. Питам само колегите какво ще направите с 5-6 големи риби над 2-3 кг, една две ще изядете вечерта, а другите ще замразите, с което те за нишо повече не стават? Или ще се хвалите пред комшиите колко големи риболовци сте, комплекси ли имате колеги. Не е правилно, да превръщате хобито си в състезание. Спирам да пиша затова, щото има изписани и изказани хиляди постове, но е добре самозабравилите се да им се казват имената. Всеки си носи сам кръста, аз не виня никого щото не съм съдник

ribata402
получил Браво: 2 пъти

Мнениеот ribata402 » Съб Мар 23, 2013 21:23

Виж сега Емо няма см.да ги криеш критените.Аз също мога да ходя постояно но се съобразявам.Нека се компроментират на всеслушание.Деба и алчниците.

Аватар
nasko1971
Риболов: predator fishing

Мнениеот nasko1971 » Съб Мар 23, 2013 21:24

Ами тез с риболовните магазини, ако ги знаем, спокойно може да им спретнем едно бойкотче и да не пазарим от тях. :lol: :lol: :lol: :lol:

Аватар
Emo-83
Търговец

Мнениеот Emo-83 » Съб Мар 23, 2013 21:24

И аз не одобрявам забраната за бяла,но има закон + забрана......кви са тия демонстрации.

Аватар
spookymiro
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнениеот spookymiro » Съб Мар 23, 2013 21:25

Дайте имената!
Срамът пред хората може да се окаже по-голямо наказание от паричната глоба.
Особено за тези дето си имат кинти.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
получил Браво: 3 пъти

Мнениеот boababa » Съб Мар 23, 2013 21:29

Тука нещо ми заприлича на Съдебната палата! :wink: Всички знаят кой е убиецът,ма нема доказателства и улики,та си траят за по-лесно! :roll: Той и Емо ходи за бяла риба,та не знам дали некой го е видел! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

shkarcheto

Мнениеот shkarcheto » Съб Мар 23, 2013 21:34

еи тук вече паднах от смях, Емо и риболов на бяла, Саше тук много грешиш, че си я похапва знам, но това не е неговата дисциплина

Аватар
VARHARA
Търговец
ЛС/Мейл:

Мнениеот VARHARA » Нед Мар 24, 2013 8:39

Emo-83 написа:
тони котев написа:Чух се с едно другарче, което ми каза , че 20тина лодки с бели рибки са отнесли актове, цялата случка е на Жребчево.Забраната е за всички, но някои хора явно не мислят така.
Приветствам всички усилия на ИАРА в тази посока, нека дадем шанс на бялата риба да се възстанови малко от малко популацията и :idea:

Тия няма ли да искат подписка срещу ИАРА,че са наказани.
Други отново на Жребчево са метали силикони от брега.ИАРА ги е проверила,но са нямали риби.....това е наглост.
Никакви оправдания не приемам за това нагло поведение видяно от мнозина.После що нямало риби по водоемите и циганите били виновни.Ебаси личния пример на водещи риболовци лакумници.Същите въобще не са гладни.
Подобни муцуни се подвизават и по другите водоеми.Най-вече в околностите на Шумен. :evil:

А иначе ревем що не ни забранят само рибите а не риболова .Затова ще духаме супата щот не се наядохме .Миналата неделя правя евала на ИАРА. Разгони джигитите от брега ,провериха им колите, после влезе с лодката и провериха щателно всички лодки .Риби не бяха открити но само поради една причина -времето предните дни беше отвратително и рибата не кълвеше :wink: Ако беше активна леле колко актове щеше да има леле.

Прочетох горе че са направили актове , дано е така и да се спрат.
Последна промяна 1 на VARHARA, променена общо 0 пъти