ЗАБРАНА

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

ЗАБРАНА

Мнение от max »

Честито на печелившите

Изображение
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от Иво Ломски »

Доколкото разбрах, след 30 Април можем съвсем легално да си ловим бели риби на гнездата...
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: ЗАБРАНА

Мнение от valkata34 »

Сега само да не стане много популярен риболова на сом на джиг!!!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от Emo-83 »

Тъпа,бъкгарска,недоизмислена забрана.Тя ще даде царство още един месец на мрежарите да скубът белите по боищата.
Едно време имаше риба,но държавна политика беше зарибяването и най-важното контрола.Сега няма нито едното от тези две условия.Бича за мрежарите са не ИАРА,а лодките.С воблерите можеш да закачиш всяка мрежа и това беше причината тя да не се пуска по боищата.
Макс ми разказва в момента случка за мрежа от боища с 400 бели риби.
Не е проблем да се забрани някой вид и аз съм за това в размножителния период.Но той се прави по определено време на годината и в определени райони от реките и язовирите.
Нищо не пречеше да се забранят само устията и боищата за този период.Сега ми казват,че не можело да тролиш за сом.....не давали никакви лодки.Ако е верно това е отново пълна тъпотия.После влиза общата забрана за риболов и кога ще упражняваме нашето хоби.....чудя се. :roll: :evil:
Събираха се подписки за забрана.Те бяха продиктувани от това,че някои ловяха на успешно бели риби на джиг зимата.Други,които не им се мръзнеше и бяха некъдърни да си хванат завиждаха и се гласеха сега да ги поцепят.Да,ама Не.....е казал професор Бучаров.Сами си режем клона на който седим от завист един към друг,без причината да е в нас.
Недобросъвестни риболовци събирайки сулките има при джигитите и при тролингистите и при шаранджиите и при пъстърваджиите и при плувкарите на голи тройки по реката.....който,какъвто си е.Има ли контрол както съседните държави където глобите са от 500 евро по време на забраната.....всеки ще си помисли дали да прибере едно сулче или бяла.....особенно в забранения период.
Тук контрол няма никакъв.....хобито също ще го затрием сами със неадекватни подписки.
Когато се извоюва такава забране се използва момента да се воюва за нейния улов извън размножителния период.Иначе се получава 7м. гипс и безмислено седене в къщи и 5м. риболов при които 2 от тях рибата по обективни причини не кълве.
Изводите остават за всеки бучащ всезнайко и нищо неразбиращите от риболов инстанции.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 691 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от VDP »

Ето нещо смислено от днес, сега би трябвало доста по бързо да се отзовават на сигнали от риболовци.
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от Emo-83 »

VDP написа:
Ето нещо смислено от днес, сега би трябвало доста по бързо да се отзовават на сигнали от риболовци.
ИАРА и преди са имали карти за сътрудници,които са раздавани на близки и познати.Хората,които реално могат да пазят язовирите,никога не са имали достъп до тях.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: ЗАБРАНА

Мнение от Tomahawk »

Emo-83 написа:Тъпа,бъкгарска,недоизмислена забрана.Сега ми казват,че не можело да тролиш за сом.....не давали никакви лодки.Ако е верно това е отново пълна тъпотия.
Ако това е вярно , ЩЕ ИЗТРЕЩЯ !!!!
Веднага удрям подписа против забраната ! Съд дела ... ( нецензурни думи -та).
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
stomanco
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 23:11
Риболов: тролинг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от stomanco »

Емо, аз никъде не видях в заповедта да е забранен тролинга за сом след 15.03, значи би трябвало да може да се троли. И друго, забранява се бялата риба от 15.03 до 30.04 това значи, че след тази дата ще може да се лови бяла по време на останалата забрана. След като едно нещо не е забранено значи е разрешено.
niki33
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 18:06

Re: ЗАБРАНА

Мнение от niki33 »

Emo-830 е много прав..45 дневен РАЙ за БРАКОНИЕРИТЕ!!!Жална им майката на щуките ,белите, черните,,,,,,,и........Уклей няма за стръв да остане....Ден преди състезанието по тролинг 5 чувала с мрежи при наличие на 100 лодки в язовира....Контрол щяло да има:)))))))"Защо нямало жени горски""...Ще има пак опълченците на шипка:)))Нека има забрана но да е забрана като забрана ...Тези дет са я мислили поне да бяха изпили по едно шише ракийка можеше по смислено нещо да измислят...че на трезво са мнооооо зле умствено.... :fish3:
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от yankosan »

niki33 написа:Emo-830
Ники намали малко цифрите,срамота,а... :wink: :D
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от Д-р Флекс »

Втори пореден ден се убеждавам, че сте изтрещели. Вчера мислех, че е сезонно, сега виждам, че е трайно. Посочeте ми текста, Max, Еmo-83, който ви забранява да тролите за сом в периода на забраната за бяла и щука? С цитати от нормативен документ, моля, не с цитати от бръщолевения на тоя и оня.
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от zampo »

Emo-830

:shock: :shock: :shock: Бах маааму , Емо да не си ходил тия дни някъде по моретата и да ти е клъвнал кит :roll:
Баси кви пагони сложи :lol:
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от Emo-83 »

Д-р Флекс написа:Втори пореден ден се убеждавам, че сте изтрещели. Вчера мислех, че е сезонно, сега виждам, че е трайно. Посочeте ми текста, Max, Еmo-83, който ви забранява да тролите за сом в периода на забраната за бяла и щука? С цитати от нормативен документ, моля, не с цитати от бръщолевения на тоя и оня.
Прав си,защото след поста си се обадих на инстанциите.Никъде не прочетох,че не може да се троли за сом например,но Твърдишкия ме прецака и вбеси с некво инфо от Сливенското подразделение на ИАРА.Каза ли му никакви лодки.
След,като пуснах поста развъртях телефони и аз.Оказа се,че можеш да тролиш за сом и костур,но хванеш ли бяла и щука,веднага правиш Ресто-Паприкаш.
Джигитите по гнездата са забранени,защото това си е способ с който се лови предимно бяла риба.
Има още добри новини за нас риболовците,но за това малко по-късно. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от тони котев »

Мангалите на Жребчево са направили мазало на Боклуците ,с мрежи са хванали страшно много бяла риба.Имат хора в ИАРА, на които кихат по 100 кинта на предупреждение за проверка.Ако някой може да направи нещо с Иарата нека действа, че риба няма да оставят ,м...та циганска.Инфото е напълно достоверно,нарочно не споменавам източника ,да не му направят някоя мръсотия. :evil:
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”