Отчети от риболова през 2012г.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от VARHARA »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Тамън си живее добичето ,иначе можеше и да го транжираме на бивака:wink: :lol:
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от Pike1 »

fn1p написа:Един отчет от на Павел бандата

Изображение
Браво пичове ! :wink: :fish15:
MEMENTO MORI
Аватар
androalex
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 21:01
Местоположение: varna

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от androalex »

На Еленово проблема е в язовира , имаше цъфтеж на планктон , дори умряха сомове и щуки , нямаше кислород и рибата е силно стресирана . Не е проблема в риболовеца! :D
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от lovo M »

androalex написа:На Еленово проблема е в язовира , имаше цъфтеж на планктон , дори умряха сомове и щуки , нямаше кислород и рибата е силно стресирана .
Трай си,не-ги открехвай. :D :D Нека си мислят ,че цветовете на воблерите,на са били сомски. :D :D
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от Emo-83 »

lovo M написа:
androalex написа:На Еленово проблема е в язовира , имаше цъфтеж на планктон , дори умряха сомове и щуки , нямаше кислород и рибата е силно стресирана .
Трай си,не-ги открехвай. :D :D Нека си мислят ,че цветовете на воблерите,на са били сомски. :D :D
Цветовете Стояне имат огромно значение при улова на сом на тролинг.....формите и играта също.При вас може това да не се забелязва толкова отчетливо,защото има много риба и тя взема на всичко.Тук на определен цвят кълве 6 към 1 в повече от закачените едни и същи примамки,но в друга цветова гама.
Когато говоря за цветове при сома имам предвид контраста и играта между тях.В личен план ги избирам така.Синьо-бяло,Ред-хед,FT или GT,Както жълто-оранж тип Хот-тайгър и нещо естественно мат и с отблясъци.Но на някои водоеми предпочитат естествените цветове.На други е нужно клоун цветовете.Това зависи от цъфтежа на водата и нейната прозрачност.Но не мога да твърдя и правя закони,защото всеки водоем си има своята специфика.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от Д-р Флекс »

Другари, другари... станало е недоразумение! :D
В репликите за Еленово между мен и Върхара има скрит частен хумор, непонятен за околните, за което ви се извинявам. Нищо общо между цвета на воблерите, предпочитанията на сомовете и планктона, от една страна, и неуспеха на даден риболовец да улови даден вид риба в даден ден и час, от друга. :D
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от VARHARA »

:wink: :lol: :wink: :lol:
Да оставим Еленово на страна .
Зимата чука на вратата.Май на сома времето му почти изтече . Много ще се радвам като приключим със сома всеки да сподели как е завършил сезона за него .
Аватар
tvardi6kiqt
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 23:29
Местоположение: ТВЪРДИЦА,лятото на Жребеца
получил Браво: 1 път

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от tvardi6kiqt »

Прав си Върхи зимата чука на вратата :wink: , , ,
Дай на човекът огън и ще му е топло цял ден , запали човека , и ще му е топло до края на живота му.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от yankosan »

На Жребчево не кълве на кльонк,поне на местата които облових към стената :wink: През деня,ноща,сутринта.Нивото още по-ниско от преди месец,водата 15-16градуса,но някои скубят кустури :wink: :D
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от Emo-83 »

На Ивито Мацака ги разбива. :wink: :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от ribata402 »

Фанал е белки и сомета...Който стои пред компа риба неще лови... :roll: :roll: :roll:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от boababa »

Добре,че го открехнах Емо за ролята на цветовете в тролинга,да се види и той със сомове тая година! :wink: Чукам на касовия апарат и ще му видим сметката в края на годината! :mrgreen:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Добре,че го открехнах Емо за ролята на цветовете в тролинга,да се види и той със сомове тая година! :wink: Чукам на касовия апарат и ще му видим сметката в края на годината! :mrgreen:
Научил съм доста неща от теб,но без да ми ги казваш......аз съм Ванга. :wink:
И когато някога ме молеха да те трия,не го правех.Чаках те да се напиеш и между многото глупости,които бълваше да изплюеш камъчета.Така сглобих пъзела си....зрънце по зрънце.
Естественно не разчитах само на теб.Чел съм по цели нощи литература и съм анализирал нещата.Имам още много да уча и го правя заедно с колеги и приятели.Те имат по-голям опит от мен.Защото няма теория,която можеш да сравниш със практиката......изоставаш момче младо и още зелено.....ще си останеш недоразбран теоретик.
Има неща,които знаеш и трябва да ги разкажеш в отделна тема,както обеща.
В противен случай малкото ти сърчице,което те кара постоянно да се криеш, ще си остане свило се в мишата ти гръд.
Ще се съсипеш точно,като овца без история....недоизказал се и недоразбран.
Духа от бутилката отдавна е изпуснат....пиши преди да го е направил друг.След това няма да има какво да кажеш......освен ноу стик и за тоничното приспиване на щуките от кану.Поне да беше запомнил,коя вибрация усещат най-много акулите.Защото в единия случай атакуват плячката,а в другия не.Това щеше да ти помогне повече,от демагогиите за сомове и воблери.
Ролята на цветовете при улова на сом е играта на светлосенките и как те могат да станат по-видими за него в различните условия и води.....до този извод съм стигнал сам и без твоя помощ.Дори ти се обадих по телефона за да ти го кажа.Тогава разговаряхме за различните животни и далтонистите сред тях и хората.
Така някои хора до сега не разбраха,че те(далтонистите)също имат свой цветен живот без да знаят за нашия.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от славеe »

VARHARA написа::wink: :lol: :wink: :lol:
Да оставим Еленово на страна .
Зимата чука на вратата.Май на сома времето му почти изтече . Много ще се радвам като приключим със сома всеки да сподели как е завършил сезона за него .
Нещо си в грешка Върхар,точно сега му е времето за клйонк(точно това време се прават рекорди по брой уловени риби)
Е това ви харесвам на новобранките,че бързо се отказвате :lol: :lol: :lol:
Сом по потник не се лови(стар сомаджйиски лаф)
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от franko »

Най дава ,след първата седмица на ноември.
Имам наблюдение от последните десетина години.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”