Размер на рибата и пускането и

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Размер на рибата и пускането и

Мнение от PENN »

Тьп вьпрос ма гледам сомчета по 3 педи висят и си викам да питам.

Какьв е нормалния според вас размер който си заслужава / АКО си заслужава / да се убие за едната снимка?
Как се предпазва рибата като се хване,как я дьржите жива до фотосесията и после кой какво прави?
Кое дава повече кеф - снимка и шут в задника или изпьржена с 2 бири и гонене на дивия после?
Go BIG or Go Home!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от Emo-83 »

PENN написа:Тьп вьпрос ма гледам сомчета по 3 педи висят и си викам да питам.

Какьв е нормалния според вас размер който си заслужава / АКО си заслужава / да се убие за едната снимка?
Как се предпазва рибата като се хване,как я дьржите жива до фотосесията и после кой какво прави?
Кое дава повече кеф - снимка и шут в задника или изпьржена с 2 бири и гонене на дивия после?
Според мен воблера трябва да е адекватен на рибата която ще се лови.Но тук в Б-я си има моди и повечето колеги ловят на примамки от 7 до 10см.Това според мен не е правилно.Четох финланци които ловят трофейни щуки с воблери с размер 40см.Ето един от тях.
Изображение
При нас има логика за дребен воблер в началото на годината,когато основната му храна са дребните рибки.Освен това тези воблери се возят в плиткото.
Другата основна причина да се избират малките воблери,че на тях кълвят всякакви размери риби.Хората се страхуват да тролят големи бухалки,защото желаят нещо да им клъвне в нашето обезрибено водно царство.
Но козата си сака пръч.За това правейки тестове с моите воблери си залагам на примамки с големина 12-15см.На Жребчево също е взимало на подобни размери Халко.Спокойно мога да заявя,че ловя точно толкова колкото и Иво с единственото уточнение,че при мен освен дребните удрят и големите риби.Сома който беше според нас над 100кг. клъвна на инвинсибъл 12см.....любимия размер на Гео и Мацака.
Отностно това каква да е снимката.......естественно цветна и с голяма риба.За мен тя трябва да живее,защото така оставям мечтата си жива.Тя ми е доставила достатъчно удоволствие и незабравими спомени.
Това не означава,че пускам всичко наред.Няма такова удоволствие да пръжнеш прясна рибка с приятели на бивака.Салатката от прясна бяла си стана наш специалитет.
Всичко в риболова трябва да бъде премерено.За това доста често скачам срещу едните апелиращи да се пуска наред и другите,които прибират до 15-то коляно мерно и не мерно.
Риболова е за удоволствие,а не за избиване на средствата по пътуването до водоема.Ако съм хванал 10 не е грехота да прибера 3бр.Трофейните задължително се пускат за да ги има.Доста често те са наши набори надживяли всякакви катаклизми с бракониери,токове и мрежи.Нека ние не бъдем последната им спирка......това е моето мнение и не ангажирам с него никого.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от Васил Ламбов »

Емо, няма как да не призная, че съм абсолютно съгласен с този твой пост, от начало до край!
Той покрива 100% моето мнение, само да допълня, че дори и да си решил да вземеш дадена риба, е добре да я снимаш в естествената й среда, без плочки, ченгели, кръв и лайна!!!
Колкото е по- красива и художествена една снимка, толкова по- силно ще предава нашия спомен на другите!
Поздрави!
hvani i pusni
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от lubo9 »

Ми то този въпрос е излишен. Има си разрешени размери за прибиране. Ако всички спазват закона риба ще има.
Мисълта убива действието!
Един неуспешен риболовен ден е по-добър от един успешен ден на работа.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от boababa »

Емо,много си заблуден и мнението ти е за кошчето! :cry: Както и на Ламбов,който има самочувствието на щукар,но ще му кажа,че СОМЪТ не е ЩУКА!Та Емо и Ламбов и метър воблер да сложат,освен щука друго нема да гепат,щот щуката е крокодил а сомът е ИНТЕЛИГЕНТНА МАШИНА за ядене и не гълта големи примамки! :wink: Емо се снима с малки сомчета и ги праи големи,щот му е трудна срещата с качествени и борбени сомове!Лошото е,че е влязъл в тъпа схема за големини и нема измъкване!Този,който наистина разбира от сомове,знае с кво се храни и не си прави илюзии,какъв воблер да сложи! :evil: Та успех с големите воблери за щука,а сомът само ще ви гледа сеира! :twisted:
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от Васил Ламбов »

Ама, Саше, никога не съм твърдял, че съм голям сомаджия...е, на килограми го докарвам, а и на ядене и пиене, но само толкова!! Но това не пречи да имам мнение, па макар и грешно! Уважавам мнението ти, имаш история, но ако ти си Дрогба, то аз съм Неймар, бъдещето принадлежи на мен!!! :D :D :D
Уважавам те, това е важно, другото е джобен тенис!!!
hvani i pusni
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от boababa »

Щом познаваш щуките,точно те ще са ти проблем за да селектираш СОМСКИ удар! :wink: Та за сом търси нещо,което няма нищо общо с щукарското търсене! :wink: Сомът е щука,само при определени ситуации,но те са редки и не си заслужава да заложиш на куц кон! :wink:Сега може да не си сомаджия,ма нищо не се знае до последно и една риба те изстрелва в космоса,после оди обяснявай дали е случайно,че немаш сестра! :oops:
Последно промяна от boababa на Пон Май 14, 2012 21:50, променено общо 1 път.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от VARHARA »

boababa написа:==========================щот щуката е крокодил а сомът е ИНТЕЛИГЕНТНА МАШИНА за ядене и не гълта големи примамки! :winkТози,който наистина разбира от сомове,знае с кво се храни и не си прави илюзии,какъв воблер да сложи! :evil: Та успех с големите воблери за щука,а сомът само ще ви гледа сеира! :twisted:
+1
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от VARHARA »

boababa написа:Щом познаваш щуките,точно те ще са ти проблем за да селектираш СОМСКИ удар! :wink: Та за сом търси нещо,което няма нищо общо с щукарското търсене! :wink: Сомът е щука,само при определени ситуации,но те са рядки и не си заслужава да заложиш на куц кон! :wink:
+1 :wink:
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от Васил Ламбов »

Саше, има истина в думите ти, но аз познавам не само щуките...
hvani i pusni
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от max »

Върхарев стига с тия плюсчета, кажи след италианската специализация нещо за сомовете на По. Ловят ли ги на големи воблери или и там рибите смучат само миниатюри по 5-7см.?
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от boababa »

Васко,аз по принцип съм ЗА!Само те чекам!Радвам се на кадърните и некак си успявам да преглътна,га некой ме бие заслужено,иначе на късметлиите=новобранците не обръщам внимание,на тех господ им дава с пълни шепи,но само в първия момент,освен ако не станат печени с труд и упорство! :wink:
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от Васил Ламбов »

Е това е приказка, дано се засечем тази година на Жребеца, ще се радвам да се запознаем!
Успех!
hvani i pusni
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Емо,много си заблуден и мнението ти е за кошчето! :cry: Както и на Ламбов,който има самочувствието на щукар,но ще му кажа,че СОМЪТ не е ЩУКА!Та Емо и Ламбов и метър воблер да сложат,освен щука друго нема да гепат,щот щуката е крокодил а сомът е ИНТЕЛИГЕНТНА МАШИНА за ядене и не гълта големи примамки! :wink: Емо се снима с малки сомчета и ги праи големи,щот му е трудна срещата с качествени и борбени сомове!Лошото е,че е влязъл в тъпа схема за големини и нема измъкване!Този,който наистина разбира от сомове,знае с кво се храни и не си прави илюзии,какъв воблер да сложи! :evil: Та успех с големите воблери за щука,а сомът само ще ви гледа сеира! :twisted:
Сома се храни с това.Или поне това повърна до като го вадех.
Изображение
Внимавай с мненията за кошчетата.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Re: Размер на рибата и пускането и

Мнение от PENN »

Бобе кое пак не разбра от заглавието или питането в темата?Кеф ти е да ги бориш на 3 килца влакно по час на 5 килца рибка...........ми кефи се,що пляскаш вьв всяка тема за няма нищо.


Аз питам - коя риба според кого си заслужава да се пусне или да се снима или да се изяде или там каквото ги правите.
Кви воблери,кви космоси пак.Гониш им бебетата и шанс за друго едва ли имаш като чета каква рибка ти изправя куките,а си седнал акьл да им даваш,а за Емо каква му е срещата и с какво се снима ми е направо смешно.От едно време си залиташе така,казах ти и тогава,ще ти го кажа и сега - не цвькай у всяка тема,хвани един 50-70-100 кила и тогава ще се смееш,за сега си топиш кукичките само с надеждата да станат куки.

Не се нервирай,а чети темата за какво е. :wink:
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”