PR: NILS MASTER

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Аватар
karakolev
Мнения: 344
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 13:03
Риболов: сом и бяла
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: NILS MASTER

Мнение от karakolev »

Интересна работа, аз голям сом нямам, ама и не говоря за големи, а ти само за това говориш, как си най-добрия, поне на теория. Да признават ти го, че ги знаеш нещата, ама интересно до сега не сме видели твоя снимка с голям сом, пък другите дребните души качват своя улов да го споделят с нас.
http://www.interargument.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Troli: Защото ЛОВЪТ НА РИБА става с подходящия арсенал за всяка ситуация!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от boababa »

Караколев,нещо да не се мазниш покрай Нилсовете на Емо? :cry: Нема да има ефект,та не се пъни и не взимай отношение,когато Троли и Емо спорят,да не го отнесеш невинен! :mrgreen: Като набереш самочувствие с уловени сомове,ела да ми спориш и да ти уважа мнението!А до тогава,кой-откъде е! :wink:
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от Pike1 »

Колеги, моля да прехвърлите споровете си в "Сом на тролинг" или в ОФФа! Тук ще оставя Емо да прецени какво е за триене, по обясними причини.
MEMENTO MORI
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от boababa »

Предлагам Емо да разкаже без да се подиграва на Троли от къде тръгват Нилсовете,за да стигнат до България и кой е хванал първата риба във България,за да знаят хората истината и да не ми се меткат,като риби на сухо!Предлагам да е написано с дебел червен шрифт! :wink: Иначе,го приемам за обида,как некой се хили докато краде Троли! :idea:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: NILS MASTER

Мнение от max »

boababa написа:............... да разкаже без да се подиграва на Троли от къде тръгват Нилсовете......................
Идват от далечна Финландия (майката на дървените воблери).

Основана през далечната 1963, семейната компания Finlandia Uistin Oy започва произвоството на висококачествени примамки за риболов под марките Nils Master и Bete. От 1965 гамата се разгръща и достига до моделите Invincible, Spearhead, Stalwart, Haka, Jumbo, Finlandia-S, Nils Master Trolling spoon и Nils Master Jigger. Постепенно цветовата гама и моделите се развиват до днешните нива - производител с една от най големите гветови гами и разнообразие от размери (Инвинсибъл се произвежда в размер от 3, 5, 8, 12, 15, 18, 20 и 25 см., в три разични дълбочини на газене и в 45 цвята всяка). Размерите 3 , 5 и 8 см. са изработени от балса , а тези 12, 15, 18, 20 и 25 са от по твърда дървесина. на тях се ловят риби в цял свят - имат добър пазар в Америка, Австралия и Русия. В цяла северна Европа (Финландия, Швеция , Германия ) това е топ примамка.

До колкото си спомням вече няколко човека споменаха че са имали воблери от тази марка преди 10 и повече години, а дори и да изключим България в Европа те са доста популярни.

Взем и хвани Сом на некой Нилс че май само ти не си се отчел.
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: NILS MASTER

Мнение от С.Върбанов »

boababa написа: Иначе,го приемам за обида,как некой се хили докато краде Троли! :idea:
Кой кого краде не е ясно ! Сашо преди да си накупи нилсове си ловеше с денсърите , които изведнъж чак сега реши да пусне в няколко теми в рибата да ги продава - все биячи ! ЗАЩО не ги пусна в продажба преди 3-4 месеца примерно , а точно сега ? И от кога точно той лови с нилсове ? Ако знаеш отговорите моля сподели ще бъде интересно за всички !
КСР - Стара Загора
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от ribata402 »

Знаем повечето,че Сашко пръв хвана бели на нилса на жребеца.Но също и се убедихме,че са и доста уловисти.Сам Сашко го доказва като си продава рапалите .За даси набачка кинти за нилсове.
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: NILS MASTER

Мнение от С.Върбанов »

ribata402 написа:Знаем повечето,че Сашко пръв хвана бели на нилса на жребеца.Но също и се убедихме,че са и доста уловисти.Сам Сашко го доказва като си продава рапалите .За даси набачка кинти за нилсове.
Че си ги продава за да се запаси яко с нилсове - ДА ! Че е хванал първи бяла риба с нилс на Жреба - НЕ !
КСР - Стара Загора
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от boababa »

Върбанчище,има снимки и свидетели,та колко и да ти е мъчно съм първи в някои неща в тролинга,но няма да се подам на провокации и ще си траем!Дано некой ден ти се изясни цялата картинка в тролинга на сом,преди да скочиш за квото и да било на Троли!За воблерите от мен няма да чуете вече нищо,че много неблагодарници се навъдиха напоследък,от два дена са дочули нещо от Троли и вече почнаха да му дават акъл,па се правят и на специалисти! :shock: Обаче без сомове са обикновенни дървени глави и ще им е трудно да се справят сами! :wink:
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: NILS MASTER

Мнение от С.Върбанов »

boababa написа:Върбанчище,има снимки и свидетели,та колко и да ти е мъчно съм първи в някои неща в тролинга,но няма да се подам на провокации и ще си траем!Дано некой ден ти се изясни цялата картинка в тролинга на сом,преди да скочиш за квото и да било на Троли! :wink:
:lol: Хареса ми обръщението Върбанчище :lol: не ми е мъчно Саше защото няма за какво да ми е мъчно ! Не те провокирам , а директно ти казвам ,че не си първия извадил каквато и да било риба с нилсове , ако искаш в частност и от Жребеца ! Коя точно картинка да ми се изясни ? Как се качва в лодката сом през няколко тръби от сенник или ... :roll: Докажи каквото искаш да докажеш за да не скача никой срещу теб ! Това не са провокации , а просто въпроси на , които ти така старателно не искаш да отговориш и си мислиш ,че хората се заяждат с теб - не е така ! И ПОНЯКОГА има хора , които са преди теб в някои неща :wink:
КСР - Стара Загора
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Ако съм мръсник,веднага мога да ви прасна на Нилсове! :wink: Та си трайте,да не кажа некои тънкости и ...!Ако ви се губи,веднага ви почвам! :wink: Емо му беше много смешно,че е разкрил Троли подмолно,ма го фана страх и си изтри поста,щот лъсна по ......бели гащи!Ако искате война,съм насреща по всеко време,ма по-добре си трайте и не споменавайте Троли!Плямпайте си на спокойствие без Троли и всичко ще е точно,иначе ще берете ядове,щот знам много-много-много-много и не ми е до вашите дребни сомчета! 8)
Саше 2 дена нямах нет и осра пейзажа с едно напиване.Видя,че сам написах от къде съм чул за Нилсовете.Дебнахте и те праснах....както ти се изразяваш.Но защо плюеш по Томахавката....той какво ти е направил :!: :roll: Попитах го момчето какво е хванал на Тича и дали е имал риби на Нилса.Отговори ми........Емо хванах на Нилса,но само дребни.На друг воблер хванах една 3-ка и една 2-ка.Помолих го да ги пусне във форума тези които ги е хванал на Нилса......не искаше,защото ти е духал кашата и присмехулките.Въпреки това го направи и пусна точно тези риби,които са му клъвнали на нашите воблери.Заради него не ти казвам на какво са му клъвнали едрите,но бяха на воблер който през зимата ти му се изсмя с думите,че бил копие,а ти си имал оригинала.
Поради същата причина и Стеф 72 не пуска рибите които е уловил на Нилс-Хака.Бройките са около 30,а е задържал няколко около 3-те кила.
Това което забелязвам,че повечето крият уловите си и биячките с които са го направили.Само ние имаме изгода от това и за това снимаме и пускаме клипчета.
Няма какво да крием.Една примамка се продава само,когато хваща.
Така и не разбрах Саше ти за какво бучиш.Дадохме ти за тест мострите от Нилса.Както пусна,така ти сгъна пръчката.След това пусна тема в На риба без да те моля за това.Те пък взеха и я изтриха,защото много доброжелатели и мислят,че ми играеш партия или подводница.
Мнителни хора много.Бат Върхи още разправя,че не сме вадили голям сом на Ивайловград,а е постановка.Но така става смешен той в очите на другите,защото имаше много свидетели на случката.Торба с цимент няма да ни разкарва с километри и ние да си правим клипчета излагайки се,като кифладжии.Това може само неговата глава да го роди.
После дадохме мострите на Рибата,а той вече разказа случката.Няма и 200м и удър на добър сом.За съжаление се откачи оставяйки за подпис 1.5м. слуз.Три минути по-късно дрънна една бяла 5кг.После отидохме ние на язовира и си взехме мострите.Клипчетата бяха явно доказателство дали Нилс Мастер лови риби.....скъсахме им трътките на рибите.Много лодки дори с приятели в тях,изказва недоверие към това на какво ги хващаме.За това,когато ме доближи някой и ме попита невярващо дали ловим само на Нилсове.......казвам следното.Кажи коя въдица искаш да ти извадя за да видиш дали те лъжа.Сега на този риболов хванахме единственно на даутригера с воблери различна от нашата марка.Това е обяснимо,защото там се слагат воблери с малки човки(култива и бас-дрим).
Тази тема сме я пуснали Саше,не за да слушаме за твоето величие.Тук сме си платили за дапишем за воблерите с които ние ловим.Освен това молим всеки който пожелае да споделя мнения за тях и уловите си.
Научи се да се държиш малко мъжки,а не при 1-вата бира да сереш по темите.Защото,ако бях злобен колкото теб,ей сега щях да постна всичките ти покупки от Е-бей преди и сега.......не го правя нали.И си нямаш на идея колко много зная за тях.Опознавах противника,за да му го прасна качествено.......а те ме караха да те трия.....сърце не ми даваше да го правя. :D :fish13:
След ден ще изтрия всички постове в които се зъбиш,вместо да кажеш нещо на колегите за воблерите.Ти и на мен нищо не ми каза,но джентълменски ти подарихме воблер за 1-вата уловена риба на Нилс.Поведението ни е Европейско с Финлански привкус.Ако бях на мястото на Филистите всеки ден по един воблер на Рапала щях да ти подарявам.За това не ни плюй,а запомни добре.При всяка читава риба над 15кг. имаш воблерче по избор,но със клипче и снимки. :fish4:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от Emo-83 »

Какво ти откраднах бе момче.....подарихме ти.
Вземи се стегни малко или се подготви за Банче да си успокоиш нервите.
До вчера хвали Нилсовете без да те моля.....сега ги плюеш......щото освен теб и другите хора започнаха да ловят.
Не зная колко е добър Шад-рапа,ама за сега диша прахта на Хаката по риби.Освен това не му се вади човката и е с морски куки,които ти се насра да хвалиш.
Е сам ги сравни.Едното е лъскаво и ново в кутийка,а Хаката надрана и с дупки от риби.
Изображение
Изображение
Не вярвах,че си толкова злоблив и жлъчен.Какво сме ти виновни ние,че не можа да отидеш на откриването.Успокой се малко де.....виж Кроки те поздравява с едно сомче на Нилс.
Изображение
Как се радваш на шарени фусти,така се научи да се радваш и на дървен х.й.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от Emo-83 »

Още един подобен пост от Тролчо и ще ходиш да си пишеш в На риба дълго време.
Освен това веднага се махам от модератор......стига сомаджиите да си изберат друг човек......знаеш ли какво значи веднага Троли.......секунди ми трябват.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от boababa »

В края на годината ще разбереш,кой-кого е "праснал" в риболова на сом,на тролинг с воблери! :wink: Аз съм спокоен и не се нервя грам,просто си говориме за истината и лъжата придружена с кражба!Та кога пуснеш клипче със сомчето на Кроки,ще ти повярвам,че е на Нилс!Иначе всичко изглежда нагласено с цел печалба!АМАН!Слагай БАН,че ми писна! :evil:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: NILS MASTER

Мнение от LVitchev »

Как да направя клипче сам в лодката бе недоверчивецо :shock: :roll: Да нямам сто ръце че да вадя двете въдици,да задържа напъните на сома без да се откачи на третата,да го вадя и снимам едновременно :roll: :roll: :roll: Аз не съм толкова отворен като тебе,и не нося червени прашки,а и стойките не ти знам,иначе щях при това положение и клип да ти спретна :lol: :lol: :lol: Съветвам те да си направиш преглед,от много време ти го казвам но не го взимаш на сериозно,нито си отворен на тролинг,нито си в час за какво става въпрос,има десетки колеги с нива над тебе,така че,вземи се скрий и направо си продай всички такъми,ясен си на всички колко пари струваш :fish6: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”