Дийпове за СОМ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Martin69
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 20:07

Дийпове за СОМ

Мнение от Martin69 »

Абе колеги бях си взел един дийп за сом, така и не упорствах да го ползвам понеже ми се доповръщаше всеки път, ползвах го 2 пъти и не издържах повече. Беше на фирмата Бляк Кат, я кажете ваши наблюдения, има ли ефект, какъв трябва да е, каква стръв е удачно да се дийпва и т.н. Има един монтаж който е с бомбарда и след бомбардата има единична кука и тройка на които да закачиш жива риба, самата бомбарда е предназначена да се дийпва, като излиза на повърхноста и така рибата шари на повърхноста а бомбардата мирише, аз не я ползвам понеже нямам винаги хубава каракуда за стръв и така и нямам резултат.
Martin69
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 20:07

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от Martin69 »

Никой ли нема наблюдение върху тия миризливи мърши?
godji307
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 22:06
Местоположение: Sevlievo
дал Браво: 1 път

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от godji307 »

Ползвал съм на СтарБайтс,на УлтраБайтс,на КарпЗум,на Бомбикс,някакви рибни масла които вече не помня на коя фирма бяха....ама нищо.Предимно топчета и пелети съм топил,пробвал съм да топна и грозд червеи и пиявици....същата работа.Може и аз да не го правя както трябва ама май само ни умирисват душите тия гадости... :fish1:
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от С.Върбанов »

Хидропот :wink:
КСР - Стара Загора
Аватар
tvardi6kiqt
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 23:29
Местоположение: ТВЪРДИЦА,лятото на Жребеца
получил Браво: 1 път

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от tvardi6kiqt »

Аз работя с дип , който направих по стара унгарска рецепта :wink:
устойчив аромат - 100 % ефикасен , нанасям го с найлонова ръкавица вън от лодката , хвърлям ръкавицата и си мия ръката защото найлона не я спира , а миризмата не е никак приятна :idea: :idea: :idea:
Дай на човекът огън и ще му е топло цял ден , запали човека , и ще му е топло до края на живота му.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от VARHARA »

Приготвил съм шише ти казах да ми отлееш :wink: :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от Emo-83 »

tvardi6kiqt написа:Аз работя с дип , който направих по стара унгарска рецепта :wink:
устойчив аромат - 100 % ефикасен , нанасям го с найлонова ръкавица вън от лодката , хвърлям ръкавицата и си мия ръката защото найлона не я спира , а миризмата не е никак приятна :idea: :idea: :idea:
Дай му на Върхи от този дип......аз съм ти приготвил нов.....за над 70кг.(сериозен съм,но пак ще траеш). 8)
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от VARHARA »

Бъди сигурен че трае.Поне на мен нищо не казва или ме праща в 8 глуха.Страх го е аз да не хвана поне едно соме .Но аз съм тъп и упорит и на 40 градуса си тропам и ще си хвана все някой ден голям соМ .
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от Emo-83 »

VARHARA написа:Бъди сигурен че трае.Поне на мен нищо не казва или ме праща в 8 глуха.Страх го е аз да не хвана поне едно соме .Но аз съм тъп и упорит и на 40 градуса си тропам и ще си хвана все някой ден голям соМ .
Няма начин да не хванеш,но няма начин и да ти каже.....клел съм го точно заради тебе.И то не защото не искам да хванеш,а защото търсиш водата през 10 човека без да ми звъннеш директно.
До като не сведеш главичка,никога няма да разбереш какво е бяла пиявица и ще я търсиш също,като бялата лястовица. :idea: :wink: :D
Една от причината хората да не ме обичат е защото смятат,че обирам техните лаври и тайни.Но тайна е нещо,коети си измислил ти и не го знае 2-ри човек.Когато рокендрола беше млад,се пееше....Кажи ми мамо де е Караджата.А кога тръгнаха самодиви да кръжат около лодката,требвало да траем,та само той да ги лови за шлифера.......Е не става така.Твърдишкия е щастлив,защото ми вярва.Не пита тези дето мене са ме питали и му се подигравали.
Сом се лови от древноста и не смятам,че обирам лаврите нито на дядо ми,нито на някой с комплекси от форума.Ако толкова смята,че знае нека споделя....останалото е мишкуване за една риба дето не е моя.
А бе къде е Троли :!: :roll: Некой скивал ли го е по язовирите,че ми се състезава с него,но само с него.....щото яде много вафли. :D :lol: :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от VARHARA »

Аз ще стигна до истината по трудния начин Емо.
Сега ще мъча разни неща и дано се отпуша от към големи .
Като се видя с някой от момчетата ще споделим ,ще открадна и ще науча занаята постепенно и в крачка. Ето вчера Франко и Ивчо ме светнаха .По малко казват да не загубим комуникацията :wink: Аз съм в първи клас в момента а вие сте завършили и сте изкарали и магистратура.Така че време има , може да почна да взимам 1 година за 2-3 и да ви понастигна :wink:
Рибите са ми в кръвта и както Митранов казва -рибар и курва се раждат не стават .
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от Emo-83 »

VARHARA написа:Аз ще стигна до истината по трудния начин Емо.
Сега ще мъча разни неща и дано се отпуша от към големи .
Като се видя с някой от момчетата ще споделим ,ще открадна и ще науча занаята постепенно и в крачка. Ето вчера Франко и Ивчо ме светнаха .По малко казват да не загубим комуникацията :wink: Аз съм в първи клас в момента а вие сте завършили и сте изкарали и магистратура.Така че време има , може да почна да взимам 1 година за 2-3 и да ви понастигна :wink:
Рибите са ми в кръвта и както Митранов казва -рибар и курва се раждат не стават .
Е щом те са те светнали тебе,аз ще светнем целия свят. :idea: Но няма да го направя,защото има друга измама......нея само на Твърдишкия съм я казал и то си показа. :fish4: :fish15:
Франкооооооооооо,нали трябваше да траем бе. :fish6:
Няма лошо Върхи,нека ти споделят хората.Аз също бих ти споделил,но нали знаеш по колко вървят уроците за бяла на джиг. :wink: :D :lol: :D
майтап да става ей,та да си кажем истината. :idea: :arrow:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от franko »

Тук е момента да благодаря на Краси за гостоприемството.Много яка софра и дебела сянка.Няколко вида уиски и прекрасна гроздова,но най ми хареса изстудената бира в полунощ.
Риба може и да не сме хванали,но се прибрах доволен :wink: .
Заедно сме на бивак бе Емо,как да крия.
Просто,не трябва да се бие тъпана 8) ,защото утре, ще хванем на Муйо ...х.йо.Върхар ,имай го това в предвид.Нещата са елементарни,но нека всеки се опита, сам да стигне до печелившата комбинация.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от Emo-83 »

Аз го майтапя бе Фране....теб също.Знаеш,че не съм такъв и никога не съм крил.Ти да си видял Любака да скрие нещо.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
karakolev
Мнения: 344
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 13:03
Риболов: сом и бяла
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от karakolev »

Никога не крие, на закриването влизаме с Иво във водата, Любо излиза и вика : "пичове това е воблера, държи го в ръката, слагайте го".
Вечерта се разминаваме с Мацака и той : воблерите вече са други, на които дава слагайте тях"
След 20 мин. виждаме теб и Макса и ти ми казваш слагай шарената рапала,още нямаше Нилсове :wink: , която ти дадох, на нея са ударите.
Ако не сте вие да споделяте ще обикаляме като мухи без глави из язовира !!!
http://www.interargument.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Troli: Защото ЛОВЪТ НА РИБА става с подходящия арсенал за всяка ситуация!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Дийпове за СОМ

Мнение от franko »

Emo-83 написа:Аз го майтапя бе Фране....теб също.
И аз се майтапя :D(на половина).Чакай да видим,какво ще напише :D .Казах му,че ако иска да хваща редовно сомове да почва да строи беседка и да сади дървета.Инак другия път ,ще бие път до другия край на язовира.
Последно промяна от franko на Пон Юли 16, 2012 22:12, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”