ямаха или меркури

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Bobir
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 15:57
Местоположение: Зимата в Софето,Лятото по язовирите :):):)
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: ямаха или меркури

Мнение от Bobir »

sampo написа:
Bobir написа:...Сега имам 2 цилидъра на 3.30 лодка и не е ОК.Даже ми е малък защото сме вече 2 в тая лодка и мисля да го продавам.
С 8 коня е на кантар с глисажа...
robi, я виж какво пише Bobir, цитата е от 2-ра страница на темата 8)
Май си от хората, които се спъват на един камък два пъти и не им прави впечатление. Ако беше купил 6-ца преди, сега нямаше да се разделяш със четворката. Същата схема и сега със дилемата 8 или 9.9 коня но избора си е твой.
Я го прослушай Bobir, може неговия мотор да е твоя :mrgreen:
Само че мотора има нов собственик.
i ribar sam i lovec sam:):):)Ot taia riba ne moga da si platia parnoto:):):):)
robi
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 9:42
Местоположение: sofia

Re: ямаха или меркури

Мнение от robi »

sampo написа:
Bobir написа:...Сега имам 2 цилидъра на 3.30 лодка и не е ОК.Даже ми е малък защото сме вече 2 в тая лодка и мисля да го продавам.
С 8 коня е на кантар с глисажа...
robi, я виж какво пише Bobir, цитата е от 2-ра страница на темата 8)
Май си от хората, които се спъват на един камък два пъти и не им прави впечатление. Ако беше купил 6-ца преди, сега нямаше да се разделяш със четворката. Същата схема и сега със дилемата 8 или 9.9 коня но избора си е твой.
Я го прослушай Bobir, може неговия мотор да е твоя :mrgreen:
Прав си обаче както и преди въпроса е и в парите,разликите между двата мотора не са малки :)
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: ямаха или меркури

Мнение от Tedo »

Bobir написа:...Сега имам 2 цилидъра на 3.30 лодка и не е ОК.Даже ми е малък ...
sampo написа:Я го прослушай Bobir, може неговия мотор да е твоя :mrgreen:
Не го гледай Боби - той си кара лодката на колесар... Аз комбинацията лодка 330 с мотор 15кс много-много не я възприемам...

Като иска човек стабилна и бърза лодка, взима по-дълга... Ако пък ще я додндурка на колесар задължително РИБ или твърда лодка! Да няма после "протри се", "разлепи се", "строши се дъното от скачане по вълните"...

Всяка лодка си има предназначение - малка, лека лодка "иска" малък и лек мотор. Лесно да се вози в колата...

Който разполага с време, пари и място за колесар (и 4х4 да го тегли), да си избира и подходяща лодка!
Останалото е изнасилена работа!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: ямаха или меркури

Мнение от Tedo »

boababa написа:Бе,Бобир много ме смайвате с тоя глисаж,кат че ли от него зависи кълването на рибите!...
Различни хора, различни идеали... Едни се кефят на Фиат Панда и викат "по-убаво нЕма", други не възприемат като кола нещо под 150-200кс...
robi
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 9:42
Местоположение: sofia

Re: ямаха или меркури

Мнение от robi »

Tedo написа:
Bobir написа:...Сега имам 2 цилидъра на 3.30 лодка и не е ОК.Даже ми е малък ...
sampo написа:Я го прослушай Bobir, може неговия мотор да е твоя :mrgreen:
Не го гледай Боби - той си кара лодката на колесар... Аз комбинацията лодка 330 с мотор 15кс много-много не я възприемам...

Като иска човек стабилна и бърза лодка, взима по-дълга... Ако пък ще я додндурка на колесар задължително РИБ или твърда лодка! Да няма после "протри се", "разлепи се", "строши се дъното от скачане по вълните"...

Всяка лодка си има предназначение - малка, лека лодка "иска" малък и лек мотор. Лесно да се вози в колата...
Който разполага с време, пари и място за колесар (и 4х4 да го тегли), да си избира и подходяща лодка!
Останалото е изнасилена работа!
Тедо е прав.Днес гледах 15кс Меркюри и Ямаха 2006г ,според мен са твърде тежки за превозване в колата(50-55кг)Така че 8-10коня е оптималния вариянт(38-40КГ).....търсенето продължава :) :fish15:
bekata76
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 14:39
Местоположение: стара загора
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 1 път

Re: ямаха или меркури

Мнение от bekata76 »

колеги най после купих тази лодка ! http://hobby-varna.com/delfin32.html" onclick="window.open(this.href);return false; пробвах я с двигател 5 коня китайски Парсун. Но ми се видя слабичък! Сега дилемата ми е какъв двигател да си избера реших да е чисто нов спрях се на меркюри 6 коня или 9 коня . Дивятката ми харесва повече но цената единственно ме спира ? затова реших да попитам във форума за вашето мнение, на тази лодка какъв двигател ще и подхожда.Производителя по принцип дава от 6 до 12 коня но за двотактовите мотори , а аз съм решил да си купя нов 4-тактов мотор.Моля дайте ми съвет.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”