ямаха или меркури

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от ribata402 »

Шморхи ма то случаите са на лице.Голямата буря пролета.На Ивито... .Лодка 4.20 с трима юнака Пи вода и потъна кат пирон.Пък Безрибов с копанята неискам да го мислим.Дано е пекан кат гларус :shock: :shock: ите и познава времето по мириса на въздуха... :evil: :evil: :evil:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ямаха или меркури

Мнение от Marco Polo »

Момци, всеки има своята истина..
Както и всеки се простира според чергата..
Монтикарпа май вече си направи изводите, надявам се. Както и получи отговор на въпроса си.

Оттук нататък всеки ще си повтаря неговото и нищо не е в състояние да му промени мнението.
Ей го, пример.. Аз няма как да имам лодка, по-голяма от тази, с която съм в момента. А тя е най-малката възможна - 2.30, гуменка.. Е, аз нямам и идея да притежавам двигател по-голям от най-малкия. Така че когато влизам на вода си правя доста добре сметката какво мога и какво не. Това че не мога да отида на Ивито и да си правя там кефа ми е пределно ясно. Ама.. Толкова съм слушкал! ;)
Като няма електроника - има кофички. ;)Но риболовът си тече, а май това е по-важното в случая.. И броя на влизанията е равен на броя на излизанията, а това е най-важното в края на краищата. :mrgreen:

Така че нека всеки си каже как вижда нещата и.. толкова!
Истината не винаги е само една.

ПП - Опаа.. Пак забравих че тук е "сом", а не "лодка".. Извинявам се! :oops:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol: :fish5: :fish5: :fish5: :fish5: Марко,кажи им обаче,че ако имаше възможност нито лодката щеше да ти е тази,нито мотора :wink: :wink: :wink: Както и аз отбелязах,всеки сам си избира и си носи кръста за избора :fish15: :fish15: :fish15:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Ванко-монтана
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 9:47

Re: ямаха или меркури

Мнение от Ванко-монтана »

Момчета не се заяждай те.Ако имах възможност щях да си купя РИБ и двигател 9.9 ЯМАХА но не мога.Бюджета е 2000-2200лв.Затова се спрях на ЯМАХА 4к.с или МЕРКУРИ 6к.с.Исках да изразите мнение ще вършат ли работа .И кой е по добрия вариант в моя случай.

п.п. Както споменах лова на Монтанския.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от yankosan »

Взимай по-голямото!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от LVitchev »

Точно така,вземи си по голямото,нищо че ще ти гори с един литър повече,това е моето мнение,по точно аз така бих направил :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от sampo »

тони котев написа:...Моята лодка също е 3 м. , но с 4 кс ямаха не можах да излезна на глисаж...
MONTICARP, и аз като Тони съм пробвал с Ямаха 4кс. , не можах да глисирам , с 6-ицата е друга бира и на половин газ върви ЦЪК , гледай стрелката на газта .
Този сезон със малкото моторче съм направил само два еднодневни излета на малки водоеми. Всички многодневни излети на големите язовири /Ивито, Жребеца, Искъра, Доспат, Сопот/ са били с големия /6-ицата де :lol: / , поради по бързата смяна на пистите за тролинг. Просто статистика, а и повечето мнения са в посока "по мощният".
LVitchev написа:...Както и аз отбелязах,всеки сам си избира и си носи кръста за избора...
Любо, и аз се колебах доста до като се спра на компромисен вариант :lol: :lol: :lol:

Изображение
Ванко-монтана
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 9:47

Re: ямаха или меркури

Мнение от Ванко-монтана »

LVitchev написа:Точно така,вземи си по голямото,нищо че ще ти гори с един литър повече,това е моето мнение,по точно аз така бих направил :idea:

Хаиде някой да каже какъв е расхода на гориво на МЕРКУРИТО и съм готов.Везните накланят към МЕРКУРИТО 6к.с :) :fish3:
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от carbolino »

MONTICARP написа:
LVitchev написа:Точно така,вземи си по голямото,нищо че ще ти гори с един литър повече,това е моето мнение,по точно аз така бих направил :idea:

Хаиде някой да каже какъв е расхода на гориво на МЕРКУРИТО и съм готов.Везните накланят към МЕРКУРИТО 6к.с :) :fish3:
Аз съм с Тохацу а те са еднакви с Меркури.6 коня за 5 дена тролинг с преход на ден по 5-6 км отиване и връщане до бивака на глисаж ми изгори 10 литра :wink: Лодката ми е стъклопласт и глисира много лесно с 6 коня.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от LVitchev »

MONTICARP написа:
LVitchev написа:Точно така,вземи си по голямото,нищо че ще ти гори с един литър повече,това е моето мнение,по точно аз така бих направил :idea:

Хаиде някой да каже какъв е расхода на гориво на МЕРКУРИТО и съм готов.Везните накланят към МЕРКУРИТО 6к.с :) :fish3:
Аз ти го написах,ама не си прочел явно :lol: Един литър повече или по-малко,не мисля че трябва да те притеснява толкова.Мисля че издребнявате :idea: :idea: :idea: Скачай на двигателя и беж за риба,какво се кумиш толкова,като че ли жена ще си взимаш :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :fish5: :fish5: :fish5:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Ванко-монтана
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 9:47

Re: ямаха или меркури

Мнение от Ванко-монтана »

LVitchev написа:
MONTICARP написа:
LVitchev написа:Точно така,вземи си по голямото,нищо че ще ти гори с един литър повече,това е моето мнение,по точно аз така бих направил :idea:

Хаиде някой да каже какъв е расхода на гориво на МЕРКУРИТО и съм готов.Везните накланят към МЕРКУРИТО 6к.с :) :fish3:
Аз ти го написах,ама не си прочел явно :lol: Един литър повече или по-малко,не мисля че трябва да те притеснява толкова.Мисля че издребнявате :idea: :idea: :idea: Скачай на двигателя и беж за риба,какво се кумиш толкова,като че ли жена ще си взимаш :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :fish5: :fish5: :fish5:
Не се кумря решил съм.Сега предумвам жената да ме спонсорира :oops: :oops:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от LVitchev »

Е сега имаш сериозен проблем :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Пусни нова тема,да ти дадем съвет как да излъжеш жена ти да те спонсорира .Има,няма,за две седмици ще ти дадем стотина съвета и няма как да не я метнеш :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Ванко-монтана
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 9:47

Re: ямаха или меркури

Мнение от Ванко-монтана »

LVitchev написа:Е сега имаш сериозен проблем :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Пусни нова тема,да ти дадем съвет как да излъжеш жена ти да те спонсорира .Има,няма,за две седмици ще ти дадем стотина съвета и няма как да не я метнеш :lol: :lol: :lol:
Готова е още малко и ще се хваля с нова играчка. :fish13:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от LVitchev »

Попаднал си на жена :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от franko »

Поздравления и много безаварийни излета ти желая.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”