Термоклин и риболов на сом.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от kalinux »

vihren написа: - Увеличаваме чувствителността на 100% и зуумваме горния слой.........термоклина се вижда,като шум от повърхността до 1,2,3...
На това ли му казваш термоклин? :D
С внимание към детайлите
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от vihren »

Да на това,в което съм 100% сигурен :wink: ......................моята схема е проверена многократно чрез гмуркане на един бивш приятел 8) ..................плюс това мирните риби(повечето) стоят в него :) ..............сега кажи ти на кое казваш термоклин майсторе :lol:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от kalinux »

Нали знаеш, майстор е козата ... :lol:
С внимание към детайлите
guslar
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 19:51
Местоположение: kazanlak
получил Браво: 1 път

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от guslar »

Термоклинът е често явление на" Копринка" и" Жребчево",и се намира след седмия метър от повърхността на водата.Тогава търсим рибата над него,защото под него стръвта почти винаги умира .Тази тема е много интересна за мен,защото не съм се замислял за диапазона на самия термоклин,и дали може да се лови под него,при положение че аз го търся през лятото в участъци с малка дълбочина ,съобразявайки се с релефа на дъното,и с постоянните обиталища на сома.Вдигал съм сом и от 60 метра ,но това мисля са изключения.
Заслугата на попфолка ,за развитието на музиката е толкова голяма ,колкото е голяма заслугата на циганската махала,за развитието на архитектурата.
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от vihren »

guslar написа:Термоклинът е често явление на" Копринка" и" Жребчево",и се намира след седмия метър от повърхността на водата.Тогава търсим рибата над него,защото под него стръвта почти винаги умира .Тази тема е много интересна за мен,защото не съм се замислял за диапазона на самия термоклин,и дали може да се лови под него,при положение че аз го търся през лятото в участъци с малка дълбочина ,съобразявайки се с релефа на дъното,и с постоянните обиталища на сома.Вдигал съм сом и от 60 метра ,но това мисля са изключения.
Съвсем си топъл колега :lol: .............да приемем,че когато термоклинът е бил на 7-мия метър сигурно месеца е бил Август края(предполагам)....................а докато стигне до там къде ли е бил :roll: :lol:
Последно промяна от vihren на Чет Ное 29, 2012 17:24, променено общо 1 път.
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от vihren »

kalinux написа:Нали знаеш, майстор е козата ... :lol:
Не зная :roll: .............разкажи.........поне да се посмеем :lol:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от kalinux »

По твойте думи, Вихрене, излиза, че всичкия тоя шум от повърността до някаква дълбочина е термоклин. И понеже рибите се държат в горния ръб на термоклина, сигурно твойте воблери летят във въздуха. :lol: :lol: :lol:
С внимание към детайлите
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от vihren »

Да летят :lol: ..............висш пилотаж :wink: ..............ловя сомовете от въздуха................. :fish15: :lol: :lol: :lol: :lol: .........ъъъ...нали знаеш какво представлява - ТЕРМОКЛИН :oops:
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от yankosan »

vihren написа: - Увеличаваме чувствителността на 100% и зуумваме горния слой.........термоклина се вижда,като шум от повърхността до 1,2,3,......
:shock: :roll:
Вихрене,11ч.е отрано си я пУткарал :wink: :lol: :lol: :lol:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от kalinux »

vihren написа:...нали знаеш какво представлява - ТЕРМОКЛИН :oops:
Вихренчо, бъзикам те, защото намесваш повърхностния шум с термоклина. Термоклинът е някаква граница, а за "бозата" на повърхността (surface clutter) производителите на сонари са измислили филтър, за да се маха.
С внимание към детайлите
Аватар
stefar33
Мнения: 500
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 21:16
Риболов: джиг,спининг,тролинг
Местоположение: gabrovo
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 106 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от stefar33 »

vihren написа:Да летят :lol: ..............висш пилотаж :wink: ..............ловя сомовете от въздуха................. :fish15: :lol: :lol: :lol: :lol: .........ъъъ...нали знаеш какво представлява - ТЕРМОКЛИН :oops:

А ето и някой от "летящите"

Изображение

Изображение

Вихрене надявам се да ми простиш че побликувам снимки без да сум се кунсултирал стебе ама не можах да се сдържа. Благодарение на твоите съвети и излети съм имал успехи
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от Pike1 »

Стефане, в случая не става дума за оспорване на качества. :wink: Термоклин и повърхностно нагрят слой са две различни неща. Тоя "термоклин" ,за който Вихрен говори през деня го виждаш като шум на сонара до кък 4м. през лятото , а по тъмно се качва нагоре до 2м. например. Защо? :wink:
MEMENTO MORI
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от Tomahawk »

А замисляли ли сте се защо се казва термо-клин а не се казва термотапа ? :D
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от Pike1 »

Tomahawk написа:термо-клин
Е, те точно туй дето си го написал, в Гугъла са кюспети дето ти топлят кълките. :idea: :oops: :lol: :lol:
MEMENTO MORI
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от vihren »

kalinux написа:
vihren написа:...нали знаеш какво представлява - ТЕРМОКЛИН :oops:
Вихренчо, бъзикам те, защото намесваш повърхностния шум с термоклина. Термоклинът е някаква граница, а за "бозата" на повърхността (surface clutter) производителите на сонари са измислили филтър, за да се маха.
Не бъркам шума с термоклин бе Калинка...............като казвам,че почва от 1,2,3..........означава,че в началото на годината е на 1м.....като всеки ден мърда леко надолу........докато не се отдели,като отделен слой вода ..................после тази вода се движи лека-полека на долу и така докато не задухат северняците и да се размие............понякога има и два термоклина..............всичко това аз го виждам,като шум с риби..........панимайш :fish8: :fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”