Монтажи за кльонк

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Diman
получил Браво: 3 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнениеот Diman » Сря Сеп 20, 2017 19:32

emil petkov написа:Не е шега.

Емо, предстои ти дълъг път.

emil petkov
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Мнениеот emil petkov » Чет Сеп 21, 2017 21:11

Колеги аз за това споделям с вас моите опити, за да ми дадете правилна насока на развитие , а не да се лутам насам натам и да откривам топлата вода. Благодаря ви все пак за вниманието и ще бъда много благодарен ако ми покажете грешките и дадете правилните положения.

Аватар
batzeto
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 25 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнениеот batzeto » Чет Сеп 21, 2017 22:28

Емо , все пак трябва да държим и на майтап , нали сме сомаджий да го ......... :fish15:
Аз не съм толкова напред с матряла :D , ама тази тройка не би трябвало да е на отделен повод. Както и няма как да се бодне рибата по начина по който е поставена в устата на клена . Едеиницата според мен трябва да е забита зад гръбната перка , а тройката де е на същия повод но тройката да я зашиеш в обратаната посока.
Прехвърли няколко страници назад в тази тема и ще видиш снимки.
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!

emil petkov
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Мнениеот emil petkov » Чет Сеп 21, 2017 22:55

Проумях грешката си.Трябвало е допълнителната кука, която съм сложил да мине от устата към хрилете, така че при атака от към главата да се забие без проблеми, а не както аз съм я сложил от хрилете към устата. На снимката не се вижда, но след единичната кука има тройка както си е класическия монтаж, но понеже клена е около 7-800 гр. исках да се подсигуря с още една кука, понеже при няколко атаки на сомове ясно си личи, че захапката му е стигнала до средата на рибето без да захапе куките.Може и да не е бил достатъчно голям.

Аватар
kalinux
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 130 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот kalinux » Пет Сеп 22, 2017 10:10

emil petkov написа:покажете грешките и дадете правилните положения.

Нали знаеш какво става със сома, като се пипне в конеца. С тоя монтаж си увеличил шанса това да стане 2 пъти по-вероятно. :wink:

И посоката на тройката както каза Бацето е обратна, въпреки че в 90% от случаите закачането на сома става за единичната кука, независимо къде и как разполагаш помощната. Просто тая магия още не си обяснявам как става. :?
С внимание към детайлите

Аватар
kalinux
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 130 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот kalinux » Вто Окт 10, 2017 22:14

Две страници с глупости, тая няма да стане! Ако продължавате или възразявате, ще почивате до края на сезона.
С внимание към детайлите

Аватар
Левака
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот Левака » Чет Окт 12, 2017 20:49

kalinux написа: Ако продължавате или възразявате, ще почивате до края на сезона.

Мислех да го отразя с мълчание ама не се сдържах. :D
Лелеее,направо се насрах от страх............. :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/

Diman
получил Браво: 3 пъти

Мнениеот Diman » Пет Окт 13, 2017 1:40

Няма да пиша повече, явно се дразни мода, щом ме трие постоянно. А и аз си го уважавам. Много хора е научил. Дал е от себе си много. Ще го оставя да си лови с кекавите форумни монтажи. Какви ли не неща се изписаха за тази риба. Но никой не написа истината за сома. А истината е очевадна. И който не я знае, ще се върти в кръг. Години наред. Или ще има случайни успехи. Но кой съм аз, че да говоря за сома. Чезна.