Монтажи за кльонк

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

винаги майтап трябва да има глей какво става в другата тема за асансьорите :D :D :D искат ескалатори да си купуват вече :shock: :shock: :shock:


емо що не харесваш големите ченгели на мустад мислиш че са слаби ли?
Последно промяна от quietriot на Пон Май 12, 2008 16:56, променено общо 1 път.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

pobeditelqt написа:
Левака написа:Не знам какво е имало и какво е свършило но това беше последния път в който стъпвам в тези магазини(не че някой ще се трогне де) Първият път когато се явих като клиент в магазина на пл.Възраждане ме обслужваха 45мин за покупка на 5бр.блесни и едно пакетче вирбели,днес се указа че от нещата които търся са имали по няколко бройки и са продадени а други запазени,както и да е, само едно знам- Така търговия не се прави!!!!.

Левак, не ти прави чест бате.....
Казах ти, че има влакно в другия магазин и те попитах - как ще ти е по-удобно- да го донеса да го видиш или ше минеш през Възраждане....
Думите ти бяха ще помисля и ще кажа.....
Аман!!! Не знам как трябва да те обслужа !!!!!!!!!!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Юрка прав е Левака след като прочетох поста на Емо отидох и аз на възраждане да видя влакното и клещите , ни влакно ни клещи както се сещаш видях купих си тубички и помолих юнака като получите клещи да ми се обади като му оставих и картичка с телефони.
Сети се какъв беше отговора -що не ми звънеш да ми напомниш ти че аз ще взема да забравя, края го знеш звъннах ти на тебе да ми запазиш клещи като дойдат защото знам че мога да разчитам на тебе , е аман бате от тоя социализъм , търговците трябва да се научат че клиента винаги е прав и трябва да се котка , а не да напомня на продавача да му запази нещо .Знам че не зависи от тебе говорили сме си много , но така търговия не се прави. :!: :!: :!:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Emo-83 написа:Аз от октоподите не намирам ефект.Това трябва да сте 2-ма души.Единия да кльонка-другия да помпа след като го види на сонара.Иначе ще ти окапе ръката.По зле е от ч..ята-уморяваш се повече. :lol: :P :lol:
За такъма само ти споделям и се радвам,че ме разбираш и не се обиждаш.Пиша малко да става майтап. :oops: :lol: :P :lol:
Идеята с октопода ми е друга докато едния си бучка и седи на рибе , на другия октоподче наклепано с катран -това как вони не е истина ще усмърди за нула време целия гьол.И сома да атакува хем по звука хем миризмата ма катрана ,аз съм го пробвал на плувка работи без октопода разбира се , но го намира безотказно , напояваш гъбичка,верно че е на река и там течението носи и помага ,но предполагам че и на затворен водоем с малко помощно кльонкане-ще проработи.
Мисля да го пробвам тая година,така че ако някъде ти замирише на катран аз съм наблизо и плацикам октопода :lol: :lol: :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Кажи ми от каде го взе тоя катран да пробвам и аз. 8)
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Emo-83 написа:Кажи ми от каде го взе тоя катран да пробвам и аз. 8)
Има го по аптеките бате, къде 3 лв е шишиенцето с концентрат,гъсто е като мед и смърди безумно, ако не намериш аз ще ти взема. В кварталната аптека го има. :wink:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Emo-83 написа:Кажи ми от каде го взе тоя катран да пробвам и аз. 8)
За тебе трябва катранен сапун,ако оакаш пак гащите след Памагите,памагите....... да има с кво да ги изпереш. :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Левака написа:
Emo-83 написа:Кажи ми от каде го взе тоя катран да пробвам и аз. 8)
За тебе трябва катранен сапун,ако оакаш пак гащите след Памагите,памагите....... да има с кво да ги изпереш. :lol: :lol: :lol: :lol:
Само ти не си ми казвал,че си участвал в улова на сома.
И не е помогите,а съм викал ХЕЛП-83 :shock: :roll: :twisted: :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

следкато ми изядоха гъза вчера :D :D , че съм се отнесъл несериозно към монтажа, запретнах ръкави и сътворих това :
стоманен кабел със силиконова изолация -деяни до 150 кг.
кука 10/0 на мустад и тройка кована 4/0 на канеле от преди 10 години.
вирбел на граувел за 100+ кг и клипсове/тубички/ на граувел за е..а ли му мамата колко кила :wink: :wink: :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
мисля, че стана прилично :wink: :wink: :wink: , но вещите ще оценят
:!:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

quietriot написа:следкато ми изядоха гъза вчера :D :D , че съм се отнесъл несериозно към монтажа, запретнах ръкави и сътворих това :
стоманен кабел със силиконова изолация -деяни до 150 кг.
кука 10/0 на мустад и тройка кована 4/0 на канеле от преди 10 години.
вирбел на граувел за 100+ кг и клипсове/тубички/ на граувел за е..а ли му мамата колко кила :wink: :wink: :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
мисля, че стана прилично :wink: :wink: :wink: , но вещите ще оценят
:!:
А сега смени куките и сложи по як вирбел.После прекарай тубичките към куката.Изрежи мустака близко до тях и готово. :lol: :P :lol:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Emo-83 написа:
quietriot написа:следкато ми изядоха гъза вчера :D :D , че съм се отнесъл несериозно към монтажа, запретнах ръкави и сътворих това :
стоманен кабел със силиконова изолация -деяни до 150 кг.
кука 10/0 на мустад и тройка кована 4/0 на канеле от преди 10 години.
вирбел на граувел за 100+ кг и клипсове/тубички/ на граувел за е..а ли му мамата колко кила :wink: :wink: :wink:


А сега смени куките и сложи по як вирбел.После прекарай тубичките към куката.Изрежи мустака близко до тях и готово. :lol: :P :lol:
какво не им харесваш на мустада бе емо ?ЕЙЙЙЙЙЙЙЙ няма угодия :lol: :lol: :lol: тубичките не са стегнати портади липса на клещи, чакаме граувел. иначе това за мустака е ясно. А на вирбела кво му е?Питам не да се заяждам а предполагам имаш впечатления по въпросните изделия. :wink: :wink: :wink:
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Вкарай края на кабела пак в тубичката,края вьртиш на 180 градуса и пак вьтре и тогава стискаш.Може клупа на кабела който влиза в ухото на куката да го направиш двоен,завиваш кабела сам около себе си и тогава го вкарваш в тубичката,не се приплесква на куката после.2-3 врьтки са достатьчни,става и с пласмасови подковки ,но ухото на куката трябва да е голямо.

И вирбели тьрси с дебел ринг,маааалко са по-големи ма халката им е двойна дебелина,не плеска влакното и по-добре дьржи вьзела на дебело влакно.


И да знайш аз сом не сьм ловил :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

PENN написа:Вкарай края на кабела пак в тубичката,края вьртиш на 180 градуса и пак вьтре и тогава стискаш.Може клупа на кабела който влиза в ухото на куката да го направиш двоен,завиваш кабела сам около себе си и тогава го вкарваш в тубичката,не се приплесква на куката после.2-3 врьтки са достатьчни,става и с пласмасови подковки ,но ухото на куката трябва да е голямо.

И вирбели тьрси с дебел ринг,маааалко са по-големи ма халката им е двойна дебелина,не плеска влакното и по-добре дьржи вьзела на дебело влакно.
И да знайш аз сом не сьм ловил :lol: :lol: :lol:
Кабела е стоманен с изолация 0.8 мм с изолацията идва на 1,2 мм, късане няма не от сом ами от арапайма,тубичките са такива че това не става да се прекара двойно а няма и защо защото ако подаде нещо ще куката или вирбела. Аз снощи бая го напъвах вързан за парното за малко да се отплесне куката и да ми се забие в корема. Удържа на напана .Незнам колко яко тегли голям сом над 50 кг. ама надали е по яко от 96 кг. превъртял рибар дето си тества тъкама в къщи на парното-сиреч аз.
знам асене аз съм ловил обаче от тия дети ти ги ловиш :lol: :lol: :lol: :lol:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Майко-мила! :shock: Щом със стоманени въжета тръгвате за сом,то горко им. :cry: Този такъм е нелепост и обезсмисля изцяло спортния риболов! :oops: Защо ли?-Не е зле сам да отговориш! :wink: Много си близо до бракониерството,просто закачаш такъма за ЗИЛ-356 и даваш газ! :D :D :D
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

boababa написа: Този такъм е нелепост и обезсмисля изцяло спортния риболов! :oops: Защо ли?-Не е зле сам да отговориш! :wink: Много си близо до бракониерството,просто закачаш такъма за ЗИЛ-356 и даваш газ! :D :D :D
Хич не е нелепост,ма си е твоя работа какво мислиш по въпроса...

Както писа Емо по горе-вирбела е слаб-мани ги тез карабинки.И тройката не става-тури на Оунър ,ако и да няма по голяма от 2/0-поне е сигурно че е яка...
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Няма да споря с "всеки",но преди някой да се изказва неподготвен да прочете правилата на спортния риболов-IGFA! :idea: А тука,че не важат никви правила е друга бира. :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”