Монтажи за кльонк

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от Emo-83 »

gele kapaciteto написа:
Dizelaki написа:Тaзи годинa нямa ли някой нов монтaж или кaжете дaли рaботят стaрите изпитaни монтaжни клaсики.
Има нещо ново към монтажите !!!

Карабинка за сменяем монтаж - 1.6мм inox , при теста от 1.2мм не се отваря и над 70 кг
20170712_140021.jpg
Вирбела да попитам,за къде е и нужен ли е въобще :!: :?:
Да пречи да се усуква конеца,но това не е блесна,ако говорим за тролинг. Освен това всяка допълнителна тежест на носа на воблера,променя,неговото цялостно утежнение, поведение и игра. Разбира се,ако не говорим за примамки с голям размер и агресивна игра.
Бих си взел от карабинките,ако решиш,че съм платежоспособен,но без вирбелите на Окума,които са перфектни,но на мен не ми трябват. :tup:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от gele kapaciteto »

Емо - спиш :wink:

Монтажи за кльонк май беше темата :fish8:

Иначе идваш и ти ги праим на место според изискванията . :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от quietriot »

С това заключване посмъртно не стават за кльонк , иначе телта е ок , но от страничен напън ще се отварят като стой та гледай.
Dizelaki
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 21, 2017 9:28
Риболов: Риболов нa сом
дал Браво: 8 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от Dizelaki »

Колеги всеки говори,но никой не показва. Аз лично съм си купил готови монтажи и пак ги ловя.Е вярно нямам сериозни риби които да тествaт монтажa.Исками се да видя някой по различен монтаж и да го пробвaм,но малко хора показват. Интересно ми е как се прави монтаж за рибе и как не се оплитa еденицaтa с тройкaтa.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от kalinux »

За да не се закача тройката за единицата, я ковеш някъде за тялото, например за устата или за хрилната перка. Писано е тук, търси мрена съблезъб, има го и на моя сайт.

Ще се отнася до карабинките, удобни са като искаш да сменяш по-често монтажа. Но според мен трябва да се крият старателно в оловото, за да не се закача линията при пропадането. На мен вибрелът ми винаги е бил скрит в оловото, а линията от тази година дори не съдържа нито един възел! Никакво оплитане.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от Emo-83 »

Dizelaki написа:Колеги всеки говори,но никой не показва. Аз лично съм си купил готови монтажи и пак ги ловя.Е вярно нямам сериозни риби които да тествaт монтажa.Исками се да видя някой по различен монтаж и да го пробвaм,но малко хора показват. Интересно ми е как се прави монтаж за рибе и как не се оплитa еденицaтa с тройкaтa.
Поне 10 пъти съм показвал монтаж със рибе, който не се оплита,никога. Просто колегите не хващат риби по моя начин и не обясняват.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Dizelaki
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 21, 2017 9:28
Риболов: Риболов нa сом
дал Браво: 8 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от Dizelaki »

А може ли някой да ми покаже монтаж с тракалкa че нещо не ми е ясно кадет се слага тя. Между двете куки или над еденицaтa. Рибе можели да се ползва за стръв и каква е ролята на тази тракалкa.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от kalinux »

Dizelaki написа:А може ли някой да ми покаже монтаж с тракалкa че нещо не ми е ясно кадет се слага тя. Между двете куки или над еденицaтa. Рибе можели да се ползва за стръв и каква е ролята на тази тракалкa.
Ролята на тракалката е да трака. :D И ако я сложиш на рибка няма да се налага ти го правиш. :wink: Слагай я между куките и си готов. Може и над единичката. А може и изобщо да не я слагаш. :tup:
С внимание към детайлите
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от Diman »

kalinux написа:.... А може и изобщо да не я слагаш. :tup:
До такава степен се доверявам на тракалката, че не смея да я махна. Всъщност може, защо не. Обикновено първия ден си начесвам крастата и следващите два дни експериментирам. Това е важно за мен. Защото спорта е необятен. Винаги може нещо да се подобри и аз го правя. Всеки излет ми дава ново усещане и се чувствам обогатен. Монтажите, които ползувам нямат нищо общо с тези от преди 2 години. Нищо общо с този форум. Уча се от други източници и от собствените си грешки. Грешки- елементарни: какъв да бъде повода, колко дълъг да бъде, какви цветове да използувам,какви куки....ей такива елементарни неща. :wink: Открих за себе си нови и нови неща, за които тук никой не е писал. Даде ми ги практиката. Даде ми ги вглъбяването в поведението на тази риба и схемата за денонощно движение (която си има сезонни изключения). Най-важното е да се схване моториката на преследване и налапване на стръвта. Начина на опипване и повеждане. Благодарен съм на някои хора в този форум, които макар и пестеливи, бяха истински. Те казваха малко, но всичко е било истина.
Важни са познанията на рибата. Важен е кльонка. Важен е, мамка му много е важен монтажа, всяка брънка и сантиметри по него. Важни са цветовете. Важна е и вида на стръвта. Вечер иска мръвка, а сутрин десерт. И така....
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от Плашилото »

Поста ми звучи малко йезуитски.От него разбрах,че всичко е важно.Аз бих допълнил-температура на водата,фази на луната,атмосферно налягане,мътност на водата(цветове на примамки),спада или качва нивото понеже съм на Дунав и т.н.
Завиждам ти че един ден ловиш и си начесваш крастата,а след това два дни експериментираш.В края на краищата резултата са уловените риби,а за тях нищо не споделяш.Има ли разлика между поведението на големите и малките риби?За закуската и вечерята ясно,но за обяд какво?
Доста големи риби са хванати покрай обяд,когато е най-топло.Говоря за м. юни,юли.
Моето лично мнение е кльонкът е най-маловажния от всички фактори.
Dizelaki
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 21, 2017 9:28
Риболов: Риболов нa сом
дал Браво: 8 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от Dizelaki »

Е дa всичко е вaжно зa Дунaвa.И aз искaм дa рaзберa вaжните нещa зa тaм понеже основно тaм ходя.Aз лично ме е стрaх дa експерементирaм зaлaгaм винaги нa клaсикaтa (грост червей с попово )нямa сутрин, няма обет,нямa вечер.Наложи се дa го нaпрaвя този петък порaди липсa нa стръв,кaкво ли не слaгaх то жaби с рибе,то две рибетa,то скaкaлци и нищо.Мисля и aз дa променя или дa нaпрaвя няколко видa монтaжи,но зa целтa ще помоля някой по нaвътре в нещaтa колегa дa ми обясни някой ден.Ето примерно колегaтa по горе имa опит по Дунaвa може и той дa ми потшушне нещичко :D
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от Diman »

Плашилото написа:...Има ли разлика между поведението на големите и малките риби?За закуската и вечерята ясно,но за обяд какво?
Моето лично мнение е кльонкът е най-маловажния от всички фактори.
Не съм толкова навътре в нещата. Не съм гуру.
Нямам уловен трофеен сом. Това ми е следващата мечта. Ловя само на един водоем. На местата, които облавям не виждам големи риби, но винаги го очаквам. Знам, къде са големите, ще им дойде времето. Реших проблема с "Идва, но не взема". Тъпо е да му хлопаш на главата и в същото време да не знаеш какво правиш, ще го вдигнеш без да налапа стръвта.
По обяд в най-голямата жега съм на сянка. Не съм от най-лудите. Ловя сам- изисква много енергия. Оставям местата да си починат. Ловя много рано сутрин и надвечер. Тогава са по-активни.
Имаше моменти, в които и аз си мислех, че кльонка не е толкова важен. Но сега съм убеден, че формата и големината на петата са важни. Независимо в дълбоки или плитки води. Кльонк за плитки и кльонк за дълбоки води- дрън дрън. Няма такова нещо!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от kalinux »

Темата е монтажи за кльонк, придържайте се към нея или пишете в подходящите теми.
С внимание към детайлите
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от emil petkov »

Дали е правилен така направения монтаж, или трябва на опашката да е закачена помощната кука?
...
IMG_20170919_184402.jpg
IMG_20170919_184402.jpg (82.42 KiB) Преглеждано 4485 пъти
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнение от batzeto »

Колега , ако това не е шега , ще трябва доста да почетеш темата за монтажи :D
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”