Монтажи за кльонк

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
kiko_gadniko
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 20:39
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Монтажи за кльонк

Мнение от kiko_gadniko »

В тази тема има много полезна информация като коментари и фотографии за монтажи в риболова на кльонк. За съжаление беше прецакана от бот, но постовете на автора са предимно въпроси . Повечето от отговорите с малки изключения са тук. Всички постове на автора без първия са изтрити.
Pike1
Последно промяна от kiko_gadniko на Пон Дек 21, 2009 21:29, променено общо 2 пъти.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Здрасти Кико.Ще ти кажа на мен какво не ми харесва в монтажа ти.На първо място куките.Най добре си вземи единични на Гамакацу и тройки на Оунър.Долната ти тройна кука е малка,трябва ти по голяма.Разтоянието между единичната и тройната кука е голямо.Намали го малко.Също така разтоянието между куките и оловото е малко,т.е. отдалечи стръвта от оловото.За вирбела-ако е на Корморан е с тест около 55-75 кг така че ще издържи.Все пак има и по-добри вирбели.Това е според мен
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

:lol: Бах мааму,Мерцедеси почнахте да дьрпате вече.Аз взех V8,тия дни зема да го вьржа за проба :lol: :lol: :lol:

Баси откачалките има из форума,кефи много. :shock: :D :D :D
Go BIG or Go Home!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

За единична кука не използвай това което си решил.Вземи си Гамакатцу,Оунер.Вирбела трябва да е с по-големи халки за да не се пречупва влакното.Освен това трябва да минава 2 пъти през халките.За разстоянието между куките и оловото Лео е прав.А за да ти стават нещата дори и примерно ги връзвай както ще ловиш.Тройката според мен не е голяма.Има и доста по добри възли за куки.Единичната може да ти е подвижна-така,че да регулираш разстоянието между нея и тройката според големината на стръвта.За целта се използва гумиран шлаух,който е нанизан на куката и пристяга влакното към нея(то минава само през ухото).Така се избягва един възел-освен това което ти казах за регулирането на разстоянието между куките.Оловото като гледам е 150 гр.,което е леко.Добре е да е 200-220гр.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Утре ще ти пусна аз един монтаж.Нищо особенно не е ,но да видиш.Не съм те увикал-мисля че ти обяснявах.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
ицонов
Мнения: 379
Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 15:25
Местоположение: софия
получил Браво: 3 пъти

ицонов

Мнение от ицонов »

Според мене колега,ти трябва на този монтаж и една тракалка,над куката ако ме разбираш какво ти говоря,
сухо дупе риба не лови...
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Мнение от KRASSI »

..................................
Последно промяна от KRASSI на Нед Мар 22, 2009 17:13, променено общо 1 път.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Аз ги запоявам единиците
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Ето ви монтаж без възли.
Изплзва се термосвиваем шлаух.
Изображение
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Стефан Илиев-Джоко
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Юли 16, 2007 22:26
Местоположение: Тутракан
получил Браво: 1 път

Мнение от Стефан Илиев-Джоко »

Това ако не е съвпадение, преди малко си играех с Ъглито(Емо е Пич), и се чудех за единичните Гамакацу- на някой от тях им са лееко отворени халките. И докато се чудя си викам ако ги калайдисам, няма начин да не стане, ама си мислех да навия няколко намотки тънко телче да арматуризирам спойката. И докато си мисля тези неща и смятам дните които ми остават докато ми донесат Пена и Гармина, и отварям форума и гледам снимката с калайдисаното ухо на куката :D .

След изчитането на целия подфорум, мисля че ми стана ясно как да си построя линията, Обаче от къде да си купя/поръчам тракалки, вирбели и тройки Оунър(какъв размер ?), колеги помагайте.
В процес на изработване съм на калъп за оловни тежести и стойка за пръта, ама тракалки, вирбели и тройки :( , проблем .
Последно промяна от Стефан Илиев-Джоко на Вто Апр 22, 2008 21:10, променено общо 1 път.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Това не е мой монтаж.Свален е от сайт само за сомаджии.Там има доста интересни неща. :idea: Запоената кука е моя. :arrow: Взех си и различните монтажи и мислех да ги пусна. :roll: :wink: Но ги забравих в колата. :lol: :P :lol: :shock: :oops: 8)
Ще покажа само за единичната кука как става. :? Не това е гадно :twisted: Ще направя един сега.Ще му липсва само термосвиваемия шлаух и някои други екстри.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Е Тиаграта естественно.
Ето и един монтаж без възли.Това не е влакно,а метален повод с шлаух.Няма възли никаде.Погледни единичната кука-това което ти говорех(червеното е тип гумичка).Над нея има фосфорициращи топчета за нощен риболов на сом.Отгоре е тракалката.След малко ще ти пусна и оловото как трябва да е,но без разпитвания повече. :oops:
Снимките ги направих на хладилника сега и не са с добро качество.
Изображение
Изображение
Последно промяна от Emo-83 на Вто Апр 22, 2008 23:57, променено общо 1 път.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Ето ви нещо и за оловото.
Изображение
За влакно има различен вид тубички.
Общо взето само аз показвам някои неща.За да чуя после от Троли или някой друг,че съм балък(понеже му показвам) или се правя на всезнаещ отворко.Не бе не съм ял от кокошка крак,ама искам и вие да знаете и да ги ловите.Пък де да знам-може и на мен някой да ми покаже нещо(освен Милен).В чужбина всичко се споделя.Тук се крием,като престъпници.И никой не може да надскочи себе си за да сподели знанията и радоста си с другите.
Ако видя,че пишете и споделяте ще ви покажа и по-големи измами.

Примера с пускането на сомовете се оказа заразителен и това ме обнадеждава да пиша с вас и за вас.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Това олово е боядисано и на него има лента върху,която се пръска специална миризма.Оловата ги има и Б.Г.-миризмата не.И тая от снимката не е това което трябва.
За тубичките ти казах,че има различни видове(оловни и никелирани)-има и за влакно.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Има най-различни монтажи.Не е задължително да е с кабелче и тубички.Може да е с влакно,конец.Може да е с възли и без възли.Но никога не подценявайте и най-малката подробност.Аз се втелявам(телето :lol: ) малко,но парен каша духа.Като изпуснеш един голям сом заради такъм и започваш да се сещаш за всяка дреболия.Мерцедеса теглиш,куки запояваш,няма възли и накрая друга издънка направиш.Седя сега и си мисля :roll:.-Уж знам доста,а всеки ден научавам по нещо ново.Значи форума е полезен.От някое тъпо изказване може да ти светне лампата :idea: .
Жоро А изпусна голям сом,защото му изправи куката.Сега казва,че Гамакатцу е кофти.Но вътрешно знае,че вината си е в него не в куката.На мен ми скъса 1мм. влакно Шимано,но вината си е пак в мен.Нищо,че монтажа го правих преди да влезна във водата.За да избегнеш грешките трябва да мислиш сега,когато е забраната-а не като ти клъвне.Иначе ще се увъртиш,като Троли с парашута.Не,че на мен не ми се е случвало.И аз съм бил новобранец :lol: :P :lol: .
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”