Монтажи за кльонк

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
kalinux
дал Браво: 198 пъти
получил Браво: 207 пъти
ЛС/Мейл:

Re: Монтажи за кльонк

Мнениеот kalinux » Съб Ное 18, 2017 10:38

Ок, отговарям ти тук.

Харесва ми затова, че е прибрана куката и се ползват малко куки. Не ми харесва това, че се ползват малки помощни куки. С тях приключих в момента, в който ми скъса на Тича. Другото предимство на съблезъба, е че често не губиш рибката след засичане. Остава да виси на двойката и може да се ползва още 1-2 пъти по този начин. Имам сомове хванати на костури дупчени по 3 пъти за гърба. Имам сомове хванати дори само с висяща на двойката стръв. Другият недостатък на твоя монтаж е неестествената игра на рибката при повдигане (фифелче).
С внимание към детайлите

Diman
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Монтажи за кльонк

Мнениеот Diman » Съб Ное 18, 2017 16:28

Нали ти казах, че е прототип на монтажа. Гледай идеята, а не изпълнението. Тази "малка" кука може да измъкне и най-големия, защото е много здрава, освен че е двойно дебела за номерацията си. Само да се закърфичи. Сега слагам три номера по-големи. Защото удари на нея и не можа да се засече. Само надра влакното над куката. Значи е било между четките. Затова сложих и по-големи куки. Стръвта мога да я ориентирам, както си искам. И с главата и с опашката. Опитвал съм и двата варианта. Предимството на този монтаж е, че както и да налапа, има кука в устата. Няма празно. Цвят, звук, аромат и движение. Четири, в едно.
И аз съм набождал три пъти дърт костур и живее. Малките нямат този даян. Стръв има достатъчно в кофата за стръв, батерията 3,7V на вибратора издържа 12 часа. Такива батерии имам една торба (като "IT" знаеш от къде), готови заредени. Проблем със стръвта няма.
Най-много в този монтаж ме кефи наличието на голяма кука. Която на практика е невидима. Знаеш, че при засечка големите куки не правят компромис. Супер компактен монтаж!