Зарибяване със сом на яз.Жребчево-2013г.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от spookymiro »

Мънца, тези пари са си за вашата инициатива. Сега хората дават за сомчета за Жребеца.
Когато дойде време, ще се пусне тема и за белите риби и който иска и може ще даде и тогава. Освен това ние мислим да пуснем зарибителя от бяла риба на Монтана.

Понеже стана дума за пари, добре е да обърнем внимание и към мобилната група.
Има си сметка, който има желание и възможност може да прави малки вноски от време на време.

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 21&t=52527" onclick="window.open(this.href);return false;

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от Мънцата »

LVitchev написа:Мънца,точно Вие да излъжете,никога няма да стане,аз също гарантирам за Вас.От мене,имам големи съдове за превоз на зарибител,направени със всичко необходимо за включване на система за кислород.Така че,ако нямате с какво,аз съм на среща :idea: :idea: :idea: :idea:
Благодаря ти, приятелю!
spookymiro написа:Мънца, тези пари са си за вашата инициатива. Сега хората дават за сомчета за Жребеца.
Когато дойде време, ще се пусне тема и за белите риби и който иска и може ще даде и тогава. Освен това ние мислим да пуснем зарибителя от бяла риба на Монтана.

Понеже стана дума за пари, добре е да обърнем внимание и към мобилната група.
Има си сметка, който има желание и възможност може да прави малки вноски от време на време.

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 21&t=52527" onclick="window.open(this.href);return false;

Поздрави!
Миро, така е, инициативата е лично на Герги, но благодарение на всички Вас може да се каже, че вече е ОБЩА :!: За белите отсега казвам, че ще участвам, въпреки, че никога не съм посещавал Монтана. Важна е идеята! По отношение на мобилната група имам личен грях, защото досега не съм превел и лев, но смятам да поправя това още при следващото ми посещение в банката! :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от ribata402 »

spookymiro написа:Мънца, тези пари са си за вашата инициатива. Сега хората дават за сомчета за Жребеца.
Когато дойде време, ще се пусне тема и за белите риби и който иска и може ще даде и тогава. Освен това ние мислим да пуснем зарибителя от бяла риба на Монтана.

Понеже стана дума за пари, добре е да обърнем внимание и към мобилната група.
Има си сметка, който има желание и възможност може да прави малки вноски от време на време.

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 21&t=52527" onclick="window.open(this.href);return false;

Поздрави!
Наистина е срамота,които има възможност,няква да отдели дребна сума за тез момчета.Дето се блъскат по чукарите...
Аватар
vali0
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 19:22
Риболов: Тролинг, джигинг, кльонкинг
Местоположение: кьрджали
получил Браво: 1 път

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от vali0 »

Мънца, знам че си затрупан с въпроси но как да пратя парите? Ще следя темата. Евалла! Дерзайте! :fish3:
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от Мънцата »

До два-три дни ще пуснем сметка!
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от LVitchev »

Мънца,на тези пари по банков път ще се дават пари за преводи,няма ли да е по-изгодно по пощата,еконт или друг начин,защо да им се дава на тия мародери в банките пари,които могат да са сомчета,живи и плуващи !!! Само питам,огледайте се за друг вариант,да не е банка :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от Мънцата »

LVitchev написа:Мънца,на тези пари по банков път ще се дават пари за преводи,няма ли да е по-изгодно по пощата,еконт или друг начин,защо да им се дава на тия мародери в банките пари,които могат да са сомчета,живи и плуващи !!! Само питам,огледайте се за друг вариант,да не е банка :idea: :idea: :idea:
Любак, ако питаш мен, най-добре наистина е да се събират на ръка, по райони! За Варна вече съм почнал да трупам пачки :lol: Ако искаш поемай Пловдив, Васко Хазарта - Асеновград, Герги - Нова Загора и т.н. :wink: Няма проблем това, все пак ще дадем и сметка, има хора, на които може да им е по-удобно така Изображение
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от ribata402 »

За мен, мисля еконт е добре.Щото в банките опашки и бордера Ужас.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от boababa »

spookymiro написа:Мънца, чудесна инициатива сте подели, поздравления!

(тогава рибките ще са 7-8 сантиметра).

Поздрави!
Ако наистина сте решили да зарибявате с рибки,които ще бъдат изядени за 3дена,то аз не виждам голям смисъл да си хвърлям парите на вятъра!През 2004година от ИАРА пуснаха 200-300хиляди сулчета с подобен размер на Жребчево/а може би бяха изпуснати от развъдника в Николаево :roll: /,та на Паничерево бабите ги събираха с рачила покрай брега за да ги пържат на децата! :shock: През 2010година от развъдника в Николаево бяха изпуснати 300 000щуклета по 20санта и цяла година не можеше да се хване почти нищо друго!Та като пуснете 100-300сомчета по 20санта,НИЩО няма да постигнете! :idea: :idea: Върхи е прав,че КОНТРОЛЪТ над мрежарите ще спаси много повече риби от едно скромно зарибяване! :cry: :cry: :cry: Убедете ме,че има смисъл от поредното мъничко зарибяване и веднага се включвам!Говорете с някой ихтиолог за ПРАВИЛНИЯТ размер на зарибителя,иначе нищо не правите!Нещата треа да се мислят предварително,а не в движение!Щот може да се окаже,че ПРАВИЛНИЯТ размер на сомчетата няма от къде да се купи! :roll:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от boababa »

ВБЕСЕН СЪМ,защото е ненормално да се хвърлят по 50-100лева на калпак за зарибяване,а когато се отнася за човешки живот и лечение на детето на Никаро,да се пускат по 2-3ес-ем-еса по ЛЕВЧЕ! :cry: :cry: :cry: :cry: Ако ще да ме намразите,няма да участвам в тъпи начинание,без мисъл,стратегия или поне консултация с ихтиолог! :evil: :twisted:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от Emo-83 »

За съжаление в постовете на Боабаба има логика.
Бог Да го прости детето на Никаро.Да са живи и здрави те и малкия им син Тони.
Зарибителя се убедих,че е по-добре да е голям и скъп от колкото дребен и много.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от max »

На въпроса голямо или малко няма еднозначен отговор. Няколко пъти говорих с ихтиолог по този въпрос. Той ми каза че може би най добрият вариант за зарибяване е - малки но много на брой (все пак не личинки, а поне 7-10см.)
Колкото по големи стават рибките отглеждани в рибарник толкова повече "вредни" навици придобиват - като да седят по много на едно място, да не се страхуват от хората, да търсят светлина и да приемат всичко за храна.
Аватар
makiavelli
Мнения: 292
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 15:22
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от makiavelli »

+20 кинта и от мен! Чакам сметката:)
Все по-болен на тема Риболов!!!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от boababa »

Редно е преди да се събират пари,да се обмислят нещата от всичките им страни!Пример!

"Здравейте колеги,казвам се Г.. от град Г..!Имам свободни 100лева и реших да зарибя със сомчета язовир Г..?Отидох в развъдника за сомета в село Г.. и говорих надълго и нашироко с местният рибовъден технолог какви размери има и по колко пари е бройката!После се консултирах с ихтиолог,който да изчисли на определено количество вода и площ,колко сома трябва да има без да се наруши крехкия баланс между хищници и мирни риби или между видовете хищник в конкретния язовир!Разбрах и уточних с него какъв е най-добрият размер за зарибяване със смъртност 50% за една година!И дъра-бъра,дъра бъра достигнах до решението че за конкретния язовир Г.. трябва да се закупят 1000бр. по 2лв. с размер 60см.за да се постигне желаният ефект да се увеличи популацията на сом до разумни граници,които да не влияят отрицателно на другите видове риби в конкретния водоем!Не ми достигат еди-колко си лева за да осъществя това си намерение и моля,ако някой има свободни пари да участва наредно с мен по собствено желание!
Благодаря ви за вниманието и успех в риболова!"

Така би трябвало да изглеждат нещата,с желание и консултиране със хора на които това им е работата!За това сме и бедни,защото за едно и също нещо плащаме по 10пъти!В цената на билета е включено ежегодно зарибяване,та нека ги питаме от 20милиона лева приходи,колко точно дадоха за зарибяване през последните 10години!И защо немат пари за лодки и бензин?Защото ако трябва да плащам за това зарибяване,на Спокимиро зарибяването и на още 20-30човека от цяла България,къде ще му излезе края? :roll: :shock: НЕ Е НАША РАБОТА ДА ЗАРИБЯВАМЕ,А НА ИАРА!Защо тогава ни събират пари за билет?Какво ни дават за тия 20лева?-НИЩО! :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Подарявам воблери биячи!

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:НЕ Е НАША РАБОТА ДА ЗАРИБЯВАМЕ,А НА ИАРА!Защо тогава ни събират пари за билет?Какво ни дават за тия 20лева?-НИЩО! :wink:
След две ходения в ИАРА и вадене на всичката им документация се оказа следното.
За миналата година имат 7 писма към С.Дянков да им отпуснат 25% от билетите ни за зарибяване.Две писма към земеделския министър М.Найденов.И получен отговор,че е невъзможно на този етап тези средства да бъдат отпуснати.
За тази година обаче тези 25% въобще са изключени със някакъв закон.Така,че духаме супата.
Мислех да те викам да идваш с мен при разговорите,но не знаех на коя фаза на лудост се намираш.Ще имам още срещи с тях.Но сега основната задача е да събера всички сдружения и желаещи риболовци които ще направим кръгла маса в петък или може би следващата седмица.
Това,което издействах от ИАРА да ни дадът яз.Тракиец за стопанисваме и отглеждане на зарибител.На този язовир ние ще определяме забраните и всичко останало.
Другото за което разговарях е издаването на карти за сътрудници към ИАРА.
Оказа се,че такива има издадени много,но което според мен е супер гадно.....само на свои хора.
Аз лично не познавам хора,които могат да бъдат реално полезни в опазването на язовирите да разполагат с такива карти.
В момента правя списък....този път по мое осмотрение,кои хора ще имат правомощия да го правят.
Тях не си ги избирам тоя ми е приятел,а този не и няма да има подобна карта.Напротив включил съм хора дори с които не си говоря,но зная,че ще вършат реална работа.Тези същите са през седмица на риболов с лодки и по всички язовири.
Не искам да картите да се ползват за някакви спекулации.Те ще дават правомощия за помощ и съдействие на ИАРА,а не в задния джоб за фукня.
Между впрочем нещата ги правя по язовири и региони.За всичко това ще има отделна тема.
Саше много мислих,дали да те включа и тебе.Но с тези бани,с това Не ходене на риболов и с постоянния ти отказ за участия в групови зарибявания ме отказаха.
Въпреки всичко заповядай с мен да поставиш въпросите си и исканията си.Ако имаш желание ме открий.....няма само аз да ти звъня.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”