Настройване на аванса на макарата за Сом

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Настройване на аванса на макарата за Сом

Мнение от Pike1 »

Поразчистих тук там по темите от снощи, но тук последните постове ги трия само срещу рушвет ! :idea: :wink: :D
MEMENTO MORI
Аватар
vali0
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 19:22
Риболов: Тролинг, джигинг, кльонкинг
Местоположение: кьрджали
получил Браво: 1 път

Re: Настройване на аванса на макарата за Сом

Мнение от vali0 »

И то солиден рушвет, защото текста в тях е много показателен. Човек веднага добива представа какво мулти да си купи- малко или голямо... :lol: :lol: :lol: :idea:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Настройване на аванса на макарата за Сом

Мнение от boababa »

Аз па си търся Драг без значение от големината на макарата! :cry: При Мултитата е лесно,взимаш една с големина колкото бебешка главичка и готово,мога да си я използувам и за Лебедка,кат закъсам с колата! :roll: Жалко,че Зее не ми праща некое от Австралийските Драгове,за проба на сомове по 50-100кила! :cry: :cry: :cry:
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Настройване на аванса на макарата за Сом

Мнение от zee »

Цитат от риболова на колега в Гърция... типичен пример за мен за неправилно регулиран драг на макарата...

цитат

"......,,Тогава беше и ударът от някаква риба която за норматив разви 300м. плетеняк 0.48 и скъса....,"
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Настройване на аванса на макарата за Сом

Мнение от boababa »

Зее,променям твоята класация на спининговите макари според драг-а! :wink: Акюрата излиза на първо място,а Зийбас на втора позиция! :cry: После ще ти обясня защо! :wink: Моята класация е следната:
1.Акюрат Туин-Драг произведен в САЩ!
2.Зийбас полу-двоен Драг произведен в САЩ!
3.ВанСтаал-единичен Драг произведен в САЩ!
4.Стела,но размер 18-20 000,произведенА/женски род/ в Япония!
5.АБУ-Суверан 4000,Център-Драг произведен в Швеция!
6.Фин-Нор Ахаб-Център-Драг произведен в САЩ!

Салтигата на Дайва не я включвам в класацията заради липса на инфо от потребители,но като цяло това е изостанала фирма,като инженерна и конструктивна мисъл относно Драга!
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Настройване на аванса на макарата за Сом

Мнение от carbolino »

Бъдещите ми сомски макари ще са:
Изображение
или
Изображение
повече драгове ми не требат.
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Настройване на аванса на макарата за Сом

Мнение от zee »

boababa написа:.......променям твоята класация на спининговите макари ......а!
Не споря и не претендирам - това са си лични и субективни - а всеки друг ще бъде друга подредбата...Но освен драг има и едно друго важно при избора на макара - ще го нарека " мощност" - това е усилието което се прилага при натоварена макара. - повечето с търговска цел въртят леко и меко на празен ход но като се натоварят не може да им се завърти дръжката ... добра за мен от среден клас макара / за риби до 100-150 лб или до 100 кг/ би трябвало да прибира без много голямо усилие 2-3 кг мъртва тежест. Ще поразровя из нета да видя дали ще открия нещо за да е по ясно....

ПП
Ето на какво попаднах за тест при домашни условия при липса на стенд.../ не е реклама за макарата а за начина /..

http://m.youtube.com/#/watch?v=RdfI-Ogw ... dfI-OgwM7o" onclick="window.open(this.href);return false;
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Настройване на аванса на макарата за Сом

Мнение от Yco-Camel valley »

zee написа:.....Но освен драг има и едно друго важно при избора на макара - ще го нарека " мощност" -..
Баш... :D
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”